• Sobota, 05. prosinec 2020
  • Svátek má Rukojmí Jitka

Čína válí, Západ drhne…
Počet návštěv: 1058

Čína válí, Západ drhne…

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Pandemie koronaviru se svými zdravotními, ekonomickými i politickými důsledky ukazuje sílu a schopnost politicko-ekonomického uspořádání geopolitických bloků i jednotlivých zemí.

Jistě svého času tzv. západní liberální politický a ekonomický model byl převratným pokrokem oproti otrokářskému a feudálnímu. Západ celosvětově vedl a navíc i vojensko- mocensky ještě tak do roku 2010. Koronavirus ovšem tuto úspěšnou cestu zastavil a dnes v situaci, kdy EU či USA hlásí stále rostoucí čísla desetitisíců nakažených a mrtvých a ekonomický propad od -6% HDP do 15% HDP v tomto roce, Čína triumfuje.

Jen si srovnejme dnešní čísla

Čína nápad 13 nakažených celkem 85 685

USA nápad 58 170 nakažených celkem 8 458 878

Česko nápad 11 984 nakažených celkem 193 984

A vezmeme-li HDP, pak Čína počítá letos s růstem 4,9 % HDP, zatímco USA bude -6% a Česko taky tak nějak podobně, spíše ještě hůře…

Naše opozice Čínou opovrhuje a hovoří, jak tam lidé úpí. No chtěl bych také tak úpět.

A hlavně Číňanům závidím jim zemi, která není terorizována popírači covidu a násilnými protivládními demonstracemi a despocií liberálních demokratů.

V roce 1989 jsme udělali chybu. Na počátku dnešního ekonomického zázraku byla česká ekonomická škola, Šika a spol., kterého si Teng Siao-pching do Číny pozval. To my jsme odmítli po roce 1989 myšlenky pražského jara a najeli na v podstatě již zaostávající západní model kapitalismu i řízení společnosti.

Máme to, co máme a na to, že to bude lepší, to nevypadá….

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

21.10.2020 22:07

PS: Velice doporučuji si poslechnout rozhovor "Reflexu" se Soňou Pekovou. Stačí zadat do vyhledávače: "reflex soňa pekova" a stáhnout si rozhovor z nabídky. Je to vědecká pracovnice v laboratoři výzkumného ústavu, kde se zabývají jak zvířecími, tak lidskými viry. Klidným hlasem vyrovnaného člověka, bez emocí vysvětlí všem z nás, jak se věci doopravdy mají.... JP.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

21.10.2020 19:28

Nevěřím oficiálním údajům kterékoliv země.Ta si je přikrášluje podle svých potřeb k obrazu svému.Takových epidemií už bylo několik,ale nikdy se nedělal takový humbuk okolo,jako dnes.Kromě toho i odborná veřejnost je rozdělena a hlásá názory opačné,než jsou ty oficiální.Kapitalistický svět se zachránil díky kolapsu socialismu,jinak by byl zlikvidován.A to jsou zprávy z devatdesátých let např. v Nizozemsku.Nemůžeme se měřit s Čínou,USA či jinými velkými státy,ale nemusíme jim lézt do pozadí.Ostudu nedělá Zeman,jak tvrdí opozice,ale ohebnost našich politiků do pravého úhlu.A to platí pro politiky kterékoliv partaje.Okolní státy se vůči nám vymezují na základě oficiálních údajů,ale nikdo nemá možnost si je ověřit.Slogan typu
"bežte se podívat do nemocnic" je jen sloganem,který má podporovat vládní směr.Nevyřešíme to ani spojením s Čínou,ani nasloucháním ciziny,ale pouze sami se sebou.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

21.10.2020 19:05

Propagandu všeho druhu je nutno držet na distanc. Zázraky se totiž nedějí. I zázrak v podobě nové imunitní látky, vakciny se nebude konat. Doba, která uběhla od prvního výskytu viru je příliš krátká na to, aby byla vyvynuta účinná látka neohožující naše zdraví. Veškeré laboratorní pokusy musí být ukončeny atestací a potvrzením, že nové sérum není zdraví škodlivé. Vývoj trvá minimálně tři roky. ...Názory lékařů se liší. I virologové jsou rozděleni na dva názorové proudy. Názor o nutnosti imunizace jako by dnes neexistoval v názorovém spektru. Ve veřejném prostoru zůstali pouze rouškaři. ...Co na to samotní lékaři? Cituji MUDr. Alici Tomkovou: "V prvé řadě říkám, že se testovat nenechám. A mám pro to rozumné důvody. Nevěřím, že při takové rychlosti se mohou eliminovat nežádoucí účinky. Nebudou v dohledné době existovat téměř žádná klinická data. Vznik nové vakciny trvá obyčejně roky...Covid-19 je jen jeden z mnoha virů, není ničím vyjímečný, bude zde s námi jako ostatní viry." ...Čím to je, že vyvolal takovou publicitu, když virus hongkongské chřipky měl za následek násobky mrtvých v populaci, než ten současný. I když prokazatelně zemřelo na tento chřipkový kmen před 25 lety jenom u nás přes 6.000 nakažených. Nikdy nebyly drastické záběry na rakve. Nikdo z lékařů si nestěžoval, že je zdravotní systém přetížený. Pouze se uzavřely na krátkou dobu školy. Odpovědní lidé věděli, jak nešířit paniku. Lékaři sotva vzpomenou. Jen lidé, kteří si z této nemoci odnesli zdravotní komplikace vzpomínají. Maminka dnes 24 roků starého syna vzpomíná, jak tuto chřipku prodělala v těhotenství. Její syn má dodnes srdeční vadu. Drasické záběry z této zhoubné virózy (pandemie) chybí. Nebyl jim dán prostor, aby lidé nepanikařili. ....Odchýlím se teď od faktů ke (konspirativním) hypotézám (teoriím). ...Ta základní tvrdí, že virus musel být laboratorně vyšlechtěn již před několika lety. Tím by byl vysvětlen zázrak, proč na něj bylo vyrobeno sérum v rekordně krátké době. Vše byl dopředu naplánováno a poté byl spuštěn celosvětový cirkus propagandy, kdy kromě kovidu nic jiného neexituje. V žádném případě bych covidové mánii tak nepodléhal. Nebudu dělat potěšení těm, kdo si budou mnout spokojeně ruce s tím, že jim další blbec naletěl. V osudí je hra o naší důvěřivost. ....Mějte se hezky. .....PS: Napsal Jiří Přibyl.


 
Když západní lháři křičí: Umlčte lháře!

Když západní lháři křičí: Umlčte lháře!

Alternativní, nebo chcete-li neoficiální weby, vznikly z niterné potřeby lidí postavit se proti panujícím a do očí bijícím západním lžím oficiálním. Např. proti oficiální lži o tom, že dvě letadla v New Yorku srovnala dva železobetonové mrakodrapy, ale spadly po tom nárazu mrakodrapy tři. 

Evropská unie chce zničit automobilismus

Evropská unie chce zničit automobilismus

Proud šíleností pocházející z Bruselu nepřestává. Zdá se, že Evropská unie chce zničit automobilismus a způsobit, aby byly automobily tak drahé, že si je běžný člověk nebude moci pořídit. Nová eko-norma Euro 7 fakticky zlikviduje v roce 2025 auta bez elektropohonu. Auto si tak budou moci dovolit jen ti nejbohatší, protože elektro-auta jsou velmi drahá. Vidíme, že EU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve se z ní dostaneme, tím lépe.

Poslední domácí zprávy

 Zvrat v kauze Zadeh

Zvrat v kauze Zadeh

V kauze s více obviněnými, s nepřehlednou důkazní situací a složitou právní problematikou se dají čekat různé zádrhele a překvapení. Platí...