• Sobota, 05. prosinec 2020
  • Svátek má Rukojmí Jitka

Nechá premiér odvolat i Hamáčka?
Počet návštěv: 1026

Nechá premiér odvolat i Hamáčka?

Jan Schneider Článek od Jan Schneider

Jana Volfová podala prostřednictvím advokáta Norberta Naxery trestní oznámení na ministra vnitra Jana Hamáčka kvůli podezření ze spáchání trestného činu šíření nakažlivé lidské nemoci z nedbalosti podle § 153 odst. 2 a, b trestního zákoníku,...

..případně též zneužití pravomoci úřední osoby podle § 329 TrZ a Obecné ohrožení z nedbalosti podle § 273 TrZ.

Trestní oznámení poskytl advokát Naxera médiím a doprovodil ho svým komentářem, že v neděli 18. října podle jeho názoru Hamáček „věděl, že ministr zemědělství Toman, se kterým jednal o tři dny dříve, má koronavirus, a že by tedy mohl být sám nakažený, nešel okamžitě na testy ani nebyl doma v karanténě, ale šel na policejní stanici do Kongresové ulice v Praze řídit zásah proti demonstrantům na staroměstském náměstí. Lidové noviny napsaly o tom že Toman je nakažený ve 13.42, další média krátce poté, demonstrace začala ve 14.00 a policejní zásah po 15 hodině. Přestože Jan Hamáček už jistě měl informace o nemoci svého vládního i stranického kolegy Tomana, neodešel z velícího operačního střediska policie, ale dál řídil zásah proti demonstrantům.“


Nebudu se divit, jestli to některým laikům bude připadat jako dobrý protiargument proti naprosto nicotnému, ba spíše jen zdánlivému porušení pravidel ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou, kvůli němuž premiér pod velkým tlakem médií (a aby předešel dalšímu mediálnímu vydírání) Prymulu obětoval, čímž si však moc nepomohl, protože bude těžko shánět další adepty na společnou plavbu touto poněkud kanibalskou kocábkou.

Jako bývalý profesionál nemohu a nebudu překrucovat ani přiohýbat fakta. Po pozorném přečtení jsem totiž zjistil, že advokát Naxera svým komentářem zcela ztupil ostří svého trestního oznámení.

Z jeho komentáře jednoznačně vyplývá, že jestliže demonstrace začínala ve 14 hodin, ministr Hamáček byl zcela jistě na operačním středisku pražské policie před 13.42, kdy zprávu o kovid-pozitivním ministru Tomanovi jako první vydaly Lidové noviny. Takže i kdyby neprodleně odešel, z hlediska epidemiologického by to už nebylo mnoho platné, což činí trestní oznámení a případný premiérův úlek z něj bezpředmětnými.

Dále – ministrova přítomnost na operačním středisku není nic proti ničemu, chtěl být bezprostředně a nezkresleně informován, aby věděl, za co jako ministr vnitra ponese politickou odpovědnost. Velet prostě nemohl, protože policisté musí vykonávat rozkazy pouze od svých nadřízených, nikoliv od jiných, nota bene civilních osob. Hamáčkovu přítomnost na operačním středisku hodnotím z hlediska policie jako přínosnou, protože dává šanci na souladné vyhodnocení policejního zásahu z hlediska policejního i politického.

I když, pravda, nemohu se vyhnout srovnání s přítomností tehdejšího ministra vnitra Jana Rumla na "velíně" na Velké pardubické v roce 1992, kdy osobně sledoval policejní zákrok proti demonstrantům, kteří vyběhli do závodiště se poprat s policií. Sám jsem mu tehdy podal dalekohled, aby se díval svýma očima. Ministr po skončení dostihů osobně poděkoval nejen zasahujícím policistům, ale i těm, kteří ještě po dostihu hlídali závodiště, zejména Taxisův příkop, protože se objevily informace, že o jeho poškození přemýšleli takzvaní ochránci zvířat (kteří v rámci velmi výstředně pojaté ochrany zvířat házeli pod policejní koně pyrotechniku). Špatnou pointou tohoto slibně se rozvíjejícího příběhu byla Rumlova otočka na obrtlíku v průběhu necelých tří dnů, kdy nechal policii obviňovat, že tloukla demonstranty pažbami pušek (které ani neměla ve výzbroji).

Chci tím vyjádřit naději, že tento ministr vnitra podobnou piruetku neprovede.

K celému zásahu však dlužno dodat, že se objevilo mnoho dosti nejasných a mlhavých náznaků o tom, že mírumilovní fotbaloví rowdies byli v Praze k násilí vyprovokováni policejním sborem. Je to závažné nařčení, které by se mělo řádně prošetřit. K tomu je příslušná Generální inspekce bezpečnostních sborů. Kontakty na tuto složku jsou snadno dohledatelné. Za sebe mohu říci, že považuji za sraba každého, kdo podobné řeči šíří, aniž by poskytl své svědectví k tomu příslušné státní instituci.

Je totiž naprosto nezbytné rozlišit, zda policie pochybila, anebo zda byli fotbaloví rowdies k násilí někým motivováni a současně policie mediálně diskreditována. Tak totiž začal ukrajinský Majdan, a ten si tu rozhodně nepřeji. Snad nejsem sám, končí komentář Jan Schneider.

Jan Schneider
Stálý spolupracovník ČESKÉ POZICE. V prosinci 1976 připojil svůj podpis pod Chartu 77. Spolupracoval se skupinou The Plastic People of the Universe. V roce 1993 získal Cambridge Certificate in Religious Studies. Od roku 1990 působil ve službách zpravodajských, policejních a vládních, mimo jiné byl ředitelem Kanceláře Rady vlády ČR pro zpravodajskou činnost. Od roku 2005 pracuje jako publicista a bezpečnostní analytik.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

25.10.2020 09:39

Zatracený Staromák! ...Tak tohle už tady jednou bylo...Byly zabaveny a vyfotografovány zbraně. (Boxery, nože). Komu? Kdy se koná s těmito násilníky soudní líčení? Bude veřejné? Tyto zbraně museli přinést ti, jimž byly zabaveny. Zbraně by byly, ale pachatelé...? Co je s nimi, pobíhají na svobodě, nebo jsou zadrženi..? Tyto hádanky většinou vytváří tajné služby svými provokacemi. (Zbraně by byly, pachatelé jaksi nejsou, policisti zapomněli kamery i foťáky). Soustředili se na kovové boxery a na borce co to přinesli, zapomněli. Nojo, holt roztržitost... Fotky zadržených jaksi chybí s dokumentací prohrabávání jejich batohů. Též video naživo by pomohlo. Když už tedy zásah, tak se vším všudy. A tak to beru tak, že jedna paní (od policejních provokatérů) povídala... Je to smutné, když jsme si vědomi, jak "báječné" policejní zásahy jsou schopni spustit ti, kteří vystopují ruského agenta s plnou brašnou jedů a letišti V. Havla v době, kdy nelétají letadla. Ale budiž. Chápu, že ještě nezazvonil zvonec a pohádkám není konec. Takže věřím, že policista z konfliktního týmu odjel přesně ve chvíli, kdy konflikt začal. Že by se snažil svou odbornou přítomností nastolit klid, jsem si nevšiml. Všude létaly sprosté, nepublikovatelné nadávky, aniž by do nich zasáhl zkušený policista z antikonfliktního týmu. . Vezl do služební škodovky a zmizel. Byl oblečený stejně, jako ti hooligans. Ale nakonec, když dokáže naše BIS identifikovat jed v kufříku, aniž by ho kdokoliv otevřel, je to skvělé. Proto dostal věštec Koudelka to vyznamenání od CIA. Je to borec, vidí i to, co vidět nelze. To je na metál! A tak pln důvěry k naší policii, která by si přece něco takového nevycucala z prstu, jsem konsternován, že k fotodokumentaci zbraní chybí ti, co se je na demonstaci snažili pronést. Ale, chybička se vloudí. A tak je třeba tu pohádku uzavřít a zazvonit zvoncem. Byla jednou jedna demonstrace a na ní se sběhly všechny kriminální živly, co jich jenom je. Chodily bez roušek a to je hrůza! Bez roušek také demonstrují v Bělorusku. Ale tam je to doporučené, protože to nejsou živly, ale dobračiska, co se rozhodli jít ukrajinskou cestou. Těm takový vzkaz, jako je nošení roušek v této době přece nedáme. Ti bojují za spravedlnost, šťastné zítřky, zatímco ti, co demonstrují u nás jsou vedle jak ta jedle. Jsem si vědom, že Koudelka a BIS mají vždycky pravdu. Jenom se bojím, aby ji neměli na věčné časy. .....Mějte se hezky. ....PS: Napsal Jiří Přibyl.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

24.10.2020 19:55

Hamáček je lhář a proto ho nemám rád!Jinak nemohu souhlasit ani s přítomností Rumla v Pardubicích,ale ani s přítomnosti Hamáčka na velitelském stanovišti policie.To,že je ministrem vnitra z něho nedělá specialistu na policejní práci,takže tam byl buď zbytečně,nebo tam překážel.Některý z policejních důstojníků byl pověřen velením zásahu a nějaký ministr mu zasahuje svou přítomností do práce,byť zřejmě neúmyslně.Na čí rozkaz asi policie uzavřela ulice a pak se hájila tvrzením,že se shromáždění lidé na rozkaz nerozešli?Použili stejný systém,jako v roce 1989 tehdejší bezpečnost.A to asi velitel zásahu sám od sebe neudělal!


 
Když západní lháři křičí: Umlčte lháře!

Když západní lháři křičí: Umlčte lháře!

Alternativní, nebo chcete-li neoficiální weby, vznikly z niterné potřeby lidí postavit se proti panujícím a do očí bijícím západním lžím oficiálním. Např. proti oficiální lži o tom, že dvě letadla v New Yorku srovnala dva železobetonové mrakodrapy, ale spadly po tom nárazu mrakodrapy tři. 

Evropská unie chce zničit automobilismus

Evropská unie chce zničit automobilismus

Proud šíleností pocházející z Bruselu nepřestává. Zdá se, že Evropská unie chce zničit automobilismus a způsobit, aby byly automobily tak drahé, že si je běžný člověk nebude moci pořídit. Nová eko-norma Euro 7 fakticky zlikviduje v roce 2025 auta bez elektropohonu. Auto si tak budou moci dovolit jen ti nejbohatší, protože elektro-auta jsou velmi drahá. Vidíme, že EU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve se z ní dostaneme, tím lépe.

Poslední domácí zprávy

 Zvrat v kauze Zadeh

Zvrat v kauze Zadeh

V kauze s více obviněnými, s nepřehlednou důkazní situací a složitou právní problematikou se dají čekat různé zádrhele a překvapení. Platí...