• Pátek, 23. duben 2021
  • Svátek má Rukojmí Vojtěch

 Lesy jsou ve stavu katastrofálním, drancuje se na dřeň.  Má to však i určitá pozitiva.
Počet návštěv: 1240

Lesy jsou ve stavu katastrofálním, drancuje se na dřeň. Má to však i určitá pozitiva.

Oldřich Rambousek Článek od Oldřich Rambousek

 Svého času jsem psal článek o lesích na Královédvorsku, kde jsem popisoval tupé drancování a ničení snad všeho, co s lesy souvisí. Nikoho jsem tehdy v článku nejmenoval, ale bylo skvělé, že se v článku spousta dotčených osob našla a dokonce se samy přihlásily. Inu i hloupost má svá pozitiva. Nicméně dnes si dovolím uvést i několik konkrétních jmen, neboť ať si lidé o mě myslí cokoliv a říkají o mě cokoliv, tak jsem příznivcem takzvané hry na férovku.

Stav hnusoty a bordelu v lesích samozřejmě trvá a lesy na Královédvorsku nejsou vyjímkou. Místo lesů vytěžené holiny, terén jak po útoku divokých prasat, zneprůchodněné příkopy kolem silnic a dokonce trčící klády až ke krajnici silnice. Že je to hnusné je fakt, ale nutno říci, že tento stav ohrožuje na životech i řidiče. To platí hlavně v zimních měsících. I samotní cestáři tímto mají svou práci v zimě značně ztíženou, může snadno dojít k nehodám s fatálními důsledky nebo k poškození techniky pro zimní údržbu komunikací. Kdyby tento stav trval měsíc, či dva, tak bych to ani nepsal, ale u nás už je to tak druhým rokem, což není normální. Bylo by tedy zřejmě namístě, aby se správci daných lokalit trošinku pozastavili nad svým konáním a použili také trošku rozum.

       V minulém článku jsem poukazoval na fatální zničení přístupových komunikací do lesa a lesní cesty nebyly vyjímkou. Cesta do lesa v naší lokalitě byla velmi poškozena lesní technikou v délce cca 1,5 km. Jaké bylo mé překvapení, když byly započaty práce na opravě této cesty. K dnešnímu dni máme cestu jako novou, což se dá považovat za malý zázrak, neboť ani za socialismu jsme tak pěknou cestu do lesa neměli. Mnohokráte jsme tuto cestu opravovali takzvaně svépomocí neboť teprve v posledních letech se díky panu starostovi Valáškovi z obce Doubravice podařilo, že se o tuto cestu zajímal i obecní úřad a podílel se na jejich opravách.

     Za nynější opravu cesty je odpovědný mladý pan Rapáč a budiž mu to přičteno ke cti. Ačkoliv je s ním velice obtížná rozumná a konstruktivní komunikace, tak nyní nám v pozitivním smyslu slova vytřel zrak. Snad je to v jeho případě obrat k lepšímu a naučí se i lidsky komunikovat s ostatními lidmi. Opravu samotnou provedla firma Karel Kuhnel z Komárova u Dvora Králové a to ve velmi krátkém čase. Je radost se na tu cestu podívat. Osobně jsem si jel cestu otestovat se svým vozem Škoda octavia a věřte nebo ne-na polňačce jsem jel jak na klasické silnici, což bylo dříve nemožné. I s traktorem se tu dalo jezdit tak akorát rychlostí chůze. Byli zde i lidé, kteří na svých autech díky rozbité cestě udělali vanu. Nyní ještě zbývá opravit roztrhaný asfaltový nájezd, který zničily náklaďáky s návěsy plné dřeva.

      Závěrem mi proto prosím dovolte, abych zde na tomto místě vyslovil panu Rapáčovi poděkování. Já smekám. Zároveň si poděkování zaslouží i firma Karel Kuhnel z Komárova za svou rychlou a pěknou práci. Je vidět, že cesty umějí spravovat na jedničku. 

     Také bych rád vyzval chlapce na terénních motorkách. Neničte svými stroji tuto cestu-čekali jsme na to 50 let.

Oldřich Rambousek
Mým principiálním základem, který uznávám je teorie Marxismu, ale tento se bohužel téměř nepraktikuje, protože nepřináší svým obsahem ten pravý byznys, který by každý chtěl z politiky mít. Já ho přesto preferuji, protože jsem přesvědčen o tom, že politika má být službou národu a nikoliv hmotným statkům.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

24.10.2020 19:45

Na straně jedné snaha o zlepšení,na straně druhé sobeckost a neúcta nejen k práci jiných,ale hlavně k přírodě.Pro část "občanů" má jejich zábava přednost před snahou o zlepšení.Nedávno jsem se dočetl,mimo jiné,že ta příroda se bez nás obejde,ale my bez přírody ne.Tak by se měl každý vůči přírodě chovat s úctou,jaká jí náleží!


 
Negramotný nebo arogantní?

Negramotný nebo arogantní?

Bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR a bývalý předseda vojenského výboru NATO generál Petr Pavel publikoval v Právu článek „Důrazná odpověď na agresi, spolupráce doma i ve světě“. Napsal tam doslova toto: „To, že byl útok na sklad ve Vrběticích proveden příslušníky speciální jednotky zpravodajské služby, je fakticky vojenské napadení. ..... to, co se stalo, by mělo sloužit jako vystřízlivění pro řadu našich politiků i občanů.“

Poslední domácí zprávy