• Sobota, 05. prosinec 2020
  • Svátek má Rukojmí Jitka

Nejsme jako oni…
Počet návštěv: 776

Nejsme jako oni…

Alena  Vitásková Článek od Alena Vitásková

Za několik týdnu bude výročí, ze kterého si pamětníci vzpomínají na hesla: „NEJSME JAKO ONI“ a „MÁME HOLÉ RUCE“. Byli jsme to my, naše děti, kteří se vzpouzeli na prvních demonstracích v Praze systému. Tehdy jsme byli označování hanlivě vládnoucími strukturami. Psal se rok 1989 a nepamatuji si, že by na nás byla nasazena tak brutální technika, jako tomu bylo na Staroměstském náměstí minulý týden. 

Byli jsme v té době označování „jako nepřátelé režimu“, mezi demonstrujícími byli i provokatéři ze stran StB. Je to dávno. Nikdy jsem si nemyslela, že znovu budou naše děti, naši vnuci zažívat to, co se stalo 18. 10. 2020 v Praze. Nezastávám se ani jedné ze stran, protože důvody násilného potlačení této demonstrace mohou být různé a není potřeba dělat unáhlené závěry. Byli tam skutečně provokatéři ze stran policie, jak je vidět z některých video záznamů, aby vcelku poklidnou demonstraci rozbili a lidé se báli přijít příště? Byli to oni, kteří použili praktiky roku 1989, aby mohli brutálně zasáhnout a po vyhlášení ukončení demonstrace zatarasit demonstrantům možný odchod? To by měl vysvětlit ministr Jan Hamáček, který byl u „toho“. Má určitě všechny informace a za zásah nese plnou odpovědnost. IAV se tomuto problému porušení lidských práv bude věnovat a veřejnost o dalších krocích informovat.

Demonstrující nekřičeli „Nejsme jako oni“ alespoň jsem to neslyšela. Demonstrující neměli květinu v ruce a nekřičeli „Máme holé ruce“. Před obrněným policejním vozem s radlicí klečel muž s českou vlajkou. Čím byl nebezpečnější, než jsme byli tenkrát my s holýma rukama, s kytkou a prosbou, že přece NEJSME JAKO ONI.

Opět, možná stejní, mlátili naše děti, vnuky. Budou je zatýkat, zavírat, zůstanou bez práce, bez obživy. Neposlušnost se nevyplácí, jsme přece demokratická země. Budete poslouchat, i kdybychom vás měli všechny zavřít. My vás odnaučíme demonstrovat.

Nejen od počátku tohoto roku a nástupu epidemie vládne v zemi absolutní chaos. Proto nás musíte umlčet, abychom nemohli chaos kritizovat? Nezpochybňuji infekci, která se rychle šíří, ale…. Přestaňte nás 24 hodin denně strašit a přes veřejnoprávní televizi sdělovat, kde se objednal ventilátor, kde postel….a kolik chybí zdravotníků (kteří chybí díky špatnému systému řízení a ubohým mzdám celou řadu let)

 Vláda občanům od počátku letošního roku jen chaoticky lhala  

 Epidemiologická komise při ministerstvu zdravotnictví v roce 2019 vůbec nezasedala

 V roce 2020 zasedala poprvé 27. února 2020

 Co dělali odpovědni pracovníci, kteří porušili základní principy řízení státu v těch nezákladnějších věcech daných Ústavou tj. mimo jiné zdraví občanů?

 Tito poslouchali neznámého tajemného muže, který řekl vládě, co má dělat?

 Exponenciální křivky výpočtu…? Dovedu si představit, že část členů vlády si pod tímto pojmem nedovede nic představit, natož se v tom orientovat

 Pak řídí stát na základě sdělení „tajemného muže“ protože nevědí, že k řízení demokratického státu jsou státní instituce – které pobírají nemalé peníze z veřejných financí

Selhání této vlády má a bude mít dopad na život našich občanů na celá desetiletí. Poškozujete nás zdravotně, poškozujete nás ekonomicky. A když se ozveme, tak nás necháte zavřít? VY JSTE JAKO ONI.

Ing. Alena Vitásková – předsedkyně IAV

Mluvčí a signatářka Manifestu IAV

Praha, 25. 10. 2020

Alena Vitásková
Nositelka státního vyznamenání prezidenta republiky za zásluhy o stát

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

26.10.2020 20:03

Silové prostředky každé vlády jsou stejné.Byly za R-U,po kterém část lidí volá,byly za první republiky,když "tatíček Masaryk" dokonce do nich nechal střílet,byly stejné a možná horší represe za protektorátu,což zaplatilo životem přes 350 000 zdejších občanů.Stejné byly za komoušů a stejné zůstaly i v naší úžasné "demokracii".A co se týká koranaviru,tak se jedná o velký humbuk s úkolem,zakrýt něco ještě horšího.Nebuďte jako dnešní demokraté,kteří i po třiceti letech své vlády svádějí všechny své neúspěch stále na komouše.Ani oni si nepřipouští možnost své vlastní neschopnosti.


 

26.10.2020 11:22

PS: Informaci doplním o světlíky ve starších domech. Ty jsou také našimi společnými prostory, aniž si to uvědomujeme. Vlhkost z koupelen a toalet je ideální pro množení virů, bakterií i plísní. Hygienici tento problém řeší i vícekrát ročně. Jedná se především o teplovody, v nichž nesmí poklesnout teplota vzduchu pod 40 stupňů celsia. Pak se jimi šíří i smrtelně nebezpečná legionela. Ta ohrožuje i nemocniční pacienty. O tomto přenosu nebezpečných bakterií i virů hygienici moc dobře ví. V současnosti je nám tato daná skutečnost zatajována. Nikde není o této formě přenosu ani zmínka. ....JP.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

26.10.2020 10:00

Vážená paní Alenko, buďme akční, vyjadřujme se k současné situaci v níž žijeme. Dnes je zřejmé, že nový, vyšlechtěný virus postihne většinovou populaci. Ti, co propagují roušky zřejmě vůbec netuší, že viry se rychle šíří například ve větracích šachtách domů. Cožpak nemáme v každé kuchyni nad sporákem digestoř, která nás větrací šachtou spojuje se všemi obyvateli domu i těmi, co onemocněli i těmi, co jsou v karanténě. Stejný problém je i v koupelně a na toaletě. Nechce se mi věřit, že epidemiologové, hygienici nemají o takových zásadních věcech ani tušení. I kdyby nakrásně byly celé městské čtvrti v karantně, stejně by docházelo k šíření infekce právě tímto zmíněným propojením nás všech. Boj proti šíření této nakažlivé nemoci je tudíž bojem s větrnými mlýny. Při běžné chřipkové epidemii tuto virózu prodělá na lůžku něco přes 10% populace. U mnohých z nás proběhne chřipka bezpříznakově. Nikdo nikdy kvůli nemoci jíž onemocní rok co rok na milion pacientů (a také na spojené komplikace s touto chorobou zemře) nevypínal ekonomiku. Z tohoto ohledu se jeví současná opatření jako plánovaný atentát na světovou produkci zboží vedoucí ke zkolabování celých národohospodářských systémů, vazeb. V zatajování skutečnosti, že se spolehlivě nakazíme i když sedíme doma zamořeným vzduchem z větracích šachet, podezírám ty, kteří nám vcelku nesmyslná opatření nařizují. Kdo sedí doma onemocní stejně. Proto se přikláním k imunizaci občanů. Pokud si ti, kdo nás nutí k omezenému pohybu a domácí karantně myslí, že šíření virózy zabrání, jsou úplně a naprosto mimo realitu. Vidím v tom zlý, plánovány úmysl vedoucí k rozpadu naší ekonomiky a našich vzájemných vazeb. Je to řízená destrukce ekonomik a mezilidských vztahů. Tohle vidím dnes jako klíčový problém, který je nutno řešit. Ti, kdo nás vmanipulovali do této situace, se vědomě dopouštějí zločinu. Ten je řízený, organizovaný neocony. Proto se nám zamlčují jako záludnosti přenosu infekce tak prosté věci, jako jsou digestoře, jež nás vzájemně propojují, aniž si nebezečí přenosu virů a bakterií všeho druhu touto cestou uvědomujeme. Epidemiologové i hygienici o tomto fenoménu musí vědět. To, že nám to zamlčují, z nás dělají hlupáky. Spatřuji v tom úmysl. Tato nemoc je po světě šířena zcela záměrně. .....Mějte se hezky. .....PS Napsal Jiží Přibyl.


 
Když západní lháři křičí: Umlčte lháře!

Když západní lháři křičí: Umlčte lháře!

Alternativní, nebo chcete-li neoficiální weby, vznikly z niterné potřeby lidí postavit se proti panujícím a do očí bijícím západním lžím oficiálním. Např. proti oficiální lži o tom, že dvě letadla v New Yorku srovnala dva železobetonové mrakodrapy, ale spadly po tom nárazu mrakodrapy tři. 

Evropská unie chce zničit automobilismus

Evropská unie chce zničit automobilismus

Proud šíleností pocházející z Bruselu nepřestává. Zdá se, že Evropská unie chce zničit automobilismus a způsobit, aby byly automobily tak drahé, že si je běžný člověk nebude moci pořídit. Nová eko-norma Euro 7 fakticky zlikviduje v roce 2025 auta bez elektropohonu. Auto si tak budou moci dovolit jen ti nejbohatší, protože elektro-auta jsou velmi drahá. Vidíme, že EU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve se z ní dostaneme, tím lépe.

Poslední domácí zprávy

 Zvrat v kauze Zadeh

Zvrat v kauze Zadeh

V kauze s více obviněnými, s nepřehlednou důkazní situací a složitou právní problematikou se dají čekat různé zádrhele a překvapení. Platí...