• Sobota, 05. prosinec 2020
  • Svátek má Rukojmí Jitka

Klečíme před revolučními marxisty?
Počet návštěv: 829

Klečíme před revolučními marxisty?

Ladislav  Jakl Článek od Ladislav Jakl

Český fotbal se otřásá kauzou Berbr a spol. a zdá se, že by v jeho vedení neměl zůstat kámen na kameni. Teď se ve všech pádech skloňuje slovo korupce, už tolikrát falešně rozehrané, a proto značně zprofanované. Do jaké míry prostoupila všemi patry českého fotbalu, to se teprve ukáže, bude-li vůle vše zjistit.

Nejde však jenom o případnou korupci. Kdoví, jak to s ní je. Že se ale v jednání vedení české fotbalové reprezentace zabydlela ignorance a nekompetentnost, potvrzuje jiná, možná vážnější skandální událost:

Čeští fotbaloví reprezentanti v rámci oficiálního mezinárodního utkání ve Skotsku pokorně poklekli. Ne každý sám za sebe jako soukromá osoba. Ne jako člen soukromého fotbalového klubu. Učinili tak jako oficiální sportovní vyslanci svého státu.

Sportovci nemusí mít vždy nějaký extra široký společenský přehled. Jejich světem je hlavně trénink, zápas a pak nějaká ta zábava pro uvolnění. Proto si mohli myslet, že poklekají na znamení podpory utlačovaných černochů v USA. Ale jejich šéfové – také v roli reprezentantů své země – ti snad nevědí, že přihlášení se k ideálům a požadavkům hnutí Black Lives Matter není žádným projevem solidarity s trpícími, ale přihlášením se ke konkrétní politické ideologii?

Hnutí BLM není prostou iniciativou proti rasové diskriminaci. Je to ultralevicová organizace, jejíž čelní představitelé se netají s tím, že se hlásí k revolučnímu marxismu a že jejich cílem je svržení demokracie a kapitalismu.

Je oficiální politickou našeho státu podpora takové ideologie? Podle chování oficiálních sportovních reprezentantů asi ano. Své gesto učinili jménem své země, jménem všech jejích občanů. A to je zcela nepřijatelné. Činovníci, kteří jsou za tento skandál odpovědni, by se měli doučit něco o světové politice, když už do ní nechají namočit reprezentaci státu, nebo by měli sami v národní reprezentaci okamžitě skončit.

Ladislav Jakl
Ředitel Centra společenských studií Institutu Václava Klause, novinář, rockový muzikant a pivovarnický expert.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

26.10.2020 19:54

Pan Jakl ještě opomněl uvést,že za šéfa fotbalu je navrhován m.j. Šmicer,který poklek označil za správný.Asi jako jediný bývalý fotbalista.Ten by měl vyvést fotbal z krize?Ten by ho dostal do konečného rozkladu.Pan Vízek,jeho tchán,byl ten,kdo ho navrhl do vedení FAČRu.Z vedení je třeba vyházet všechny,kteří doposud seděli na Strahově a to včetně úředníků typu Pauly.Jinak je fotbal korupcí prolezlý od FIFA a UEFA až do žákovských soutěží!


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

26.10.2020 16:33

Nadvlada zahranicnich neziskovek (Soros, neoconi, CIA) a pucistu v CT je dnes absolutni. Uz se proti tomu nikdo neodvazi ani ceknout, ani SPD ani IVK. IVK byl zredukovan na vytvareni zastupnych tercu (BLM apod.)

Rudolf Kavan
https://voxpopuliblog.cz/author/rudolf_k/


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

26.10.2020 07:49

S Vámi je to těžké pane Jakle. Copak Vy necítíte tu strašnou vinu Českého národa v jednání s černochy. Pravda, po staletí jsme tu měli jenom jednoho. Jednoho ze tří králů. Tuším Baltazara. Jen si vzpomeňte jak jsme se mu jako děti nejvíc smáli. Velký hřích ! No a za to, teď někdo vymyslel, že né před Bohem, ale před černochem pokleknem. Asi proto nebyl nominovaný Theodor Selassies. Musel by tam chudák stát jako ...


 
Když západní lháři křičí: Umlčte lháře!

Když západní lháři křičí: Umlčte lháře!

Alternativní, nebo chcete-li neoficiální weby, vznikly z niterné potřeby lidí postavit se proti panujícím a do očí bijícím západním lžím oficiálním. Např. proti oficiální lži o tom, že dvě letadla v New Yorku srovnala dva železobetonové mrakodrapy, ale spadly po tom nárazu mrakodrapy tři. 

Evropská unie chce zničit automobilismus

Evropská unie chce zničit automobilismus

Proud šíleností pocházející z Bruselu nepřestává. Zdá se, že Evropská unie chce zničit automobilismus a způsobit, aby byly automobily tak drahé, že si je běžný člověk nebude moci pořídit. Nová eko-norma Euro 7 fakticky zlikviduje v roce 2025 auta bez elektropohonu. Auto si tak budou moci dovolit jen ti nejbohatší, protože elektro-auta jsou velmi drahá. Vidíme, že EU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve se z ní dostaneme, tím lépe.

Poslední domácí zprávy

 Zvrat v kauze Zadeh

Zvrat v kauze Zadeh

V kauze s více obviněnými, s nepřehlednou důkazní situací a složitou právní problematikou se dají čekat různé zádrhele a překvapení. Platí...