• Sobota, 05. prosinec 2020
  • Svátek má Rukojmí Jitka

Blamáž Cichanouské a Západu…
Počet návštěv: 1167

Blamáž Cichanouské a Západu…

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Před více než dvěma týdny vyhlásil miláček Západu Svjatlana Cichanouská ultimátum prezidentu Lukašenkovi, aby odstoupil. Nebo bude vyhlášena generální stávka.

První den generální stávky, kterou vůdkyně nařídila, zahájil smíšený začátek, kdy někteří dělníci položili své nástroje, ale většina státních podniků fungovala jako obvykle.

Takže generální stávka byla zahájena a po pravdě řečeno… byla to blamáž.

Od počátku přitom bylo jasné, že Lukašenko nemá důvod odstoupit. To že se stávkuje v Minsku ještě neznamená, že stávkuje celý národ. Ne, že by všechno bylo bezproblémové, ale míra celkové podpory generální stávce je v podstatě sporadická. A to je dobře…

Nezapomeňme, že barevné revoluce směřující ke svržení stávajících hlav státu jsou produktem agresivních hybridních západních válek, často též válek namířených proti Rusku či Číně. A je z hlediska stability světa důležité, aby byly poraženy.

Vezměme si kolik škody napáchalo arabské jaro, které například v Egyptě přivedlo – bohudík jen na čas – vládu nejtvrdších islamistů v podobě Muslimského bratrstva. Obama byl šťastný jako dítě a jeho projev v Egyptě po porážce Muslimského bratrstva už raději nikdo nevysílal.

Zhroucenou zemí je dnes Ukrajina. Její nenávistný boj proti Rusku se prostě nevyplatil. A mimochodem nedělní propad Zielenského v komunálních volbách ukázal i děsivý propad nového koštěte.

Protiruská fanatická lobby EU tvořená Polskem a zeměmi Pobaltí vsadila vše na svržení prezidenta Lukašenka, coby představitele spolupráce s Ruskem, byť často lavírujícího. EU přijala sankce vůči Lukašenkovi i dalším představitelům a Evropský parlament ještě minulý týden udělil Cichanouské Sacharovovu cenu. Marné to je. Svým zbrklým krokem jen dokázala, že je-li útok Západu namířen proti hlavě státu, která se nebojí, jako kdysi Janukovyč, nemá šanci.

Nuže samozvaná prezidentka - jak je též někde označována - už zřejmě bude sledovat osud dalšího podobného pučisty Juana Guidóa, kterého Západ včetně nás uznal prezidentem Venezuely namísto prezidenta Madury, ale po dvou letech Maduro dál vládne a Guidó snad aby zametal chodníky. Což je jen další příklad poražené barevné pseudorevoluce, tentokrát v Jižní Americe.

Je dobře, že cirkus v Bělorusku zjevně nedosáhne svého účelu a že Lukašenko, byť ho osobně málokdo z nás pokládá za sympatického a nějak bere za svého, svržen násilným pučem nebude.

Je to dobře i proto, že potencionální budoucí prezident USA Biden označil Rusko za největšího nepřítele a tak jako kdysi podporoval imperialistickou válku v Iráku a útok proti Libyi, jistě jeho poradci už vymýšlejí, co si na Putina připravit.

A víme, že další barevky zřejmě budou následovat.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

28.10.2020 19:50

Pokud přijde rozkaz z Washingtonu či z Brusele,tak ji uzná za prezidentku i Zeman.Ale musí to mít podepsané a pak ji třeba pozve na státní návštěvu a Cichanouská bude přijata se státními poctami.Nakonec volby označili za zfalšované pouze pozorovatelé ze zemí EU.Ostatní jejich tvrzení nepodpořili,ať byli odkudkoliv.A to ani pozorovatelé z Afriky.Jen EU se snaží veřejně změnit režim v Bělorusku.A ten případ,že jim radí Němci,je skutečně bizardní!Po tom,co tam prováděli za války jsou Němci pasé!


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

28.10.2020 09:18

Pane doktore, ještě bych nechválil den před večerem. Je to podobné jako slavná mobilizace na Ukrajině. Až na pár vymaštěnců nikdo nepřišel. Prostě se nepovedla. Druhá mobilizace, stejně tak jako třetí, čtvrtá ... sedmá byl úplnej průser. Tak se museli US poradci zamyslet a ... a přišli na geniální řešení. Kolaboranti začali odchytávat chlapce v tramvajích ! To byla panečku psina. Možná si ti samí rádcové vzpomenou a před fabrikou ulovené "stávkující" budou vozit domů.


 
Když západní lháři křičí: Umlčte lháře!

Když západní lháři křičí: Umlčte lháře!

Alternativní, nebo chcete-li neoficiální weby, vznikly z niterné potřeby lidí postavit se proti panujícím a do očí bijícím západním lžím oficiálním. Např. proti oficiální lži o tom, že dvě letadla v New Yorku srovnala dva železobetonové mrakodrapy, ale spadly po tom nárazu mrakodrapy tři. 

Evropská unie chce zničit automobilismus

Evropská unie chce zničit automobilismus

Proud šíleností pocházející z Bruselu nepřestává. Zdá se, že Evropská unie chce zničit automobilismus a způsobit, aby byly automobily tak drahé, že si je běžný člověk nebude moci pořídit. Nová eko-norma Euro 7 fakticky zlikviduje v roce 2025 auta bez elektropohonu. Auto si tak budou moci dovolit jen ti nejbohatší, protože elektro-auta jsou velmi drahá. Vidíme, že EU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve se z ní dostaneme, tím lépe.

Poslední domácí zprávy

 Zvrat v kauze Zadeh

Zvrat v kauze Zadeh

V kauze s více obviněnými, s nepřehlednou důkazní situací a složitou právní problematikou se dají čekat různé zádrhele a překvapení. Platí...