• Sobota, 05. prosinec 2020
  • Svátek má Rukojmí Jitka

Milost je o milosrdenství – nikoliv o vině a trestu
Počet návštěv: 461

Milost je o milosrdenství – nikoliv o vině a trestu

Alena  Vitásková Článek od Alena Vitásková

DOPIS PREZIDEZIDENTOVI REPULBIKY MILOŠI ZEMANOVI Zachránit lidský život, je mnohdy, jako zachránit svět. O to více to platí v dnešní době, kdy boj s pandemií se dostává do krizového řízení státu, zdravotní systém na mnohých místech kolabuje.

Institut Aleny Vitáskové (IAV), spolek „Rodiny obětí české justice“, „Spolek Šalamoun“, spolek „Šance na návrat“, signatáři Manifestu IAV se obrátili v tento sváteční den na prezidenta republiky Miloše Zemana dopisem, v němž se mimo jiné uvádí:

„Jsme si plně vědomi, že odmítáte vyhlásit amnestii a máte k tomu důvody, které chápeme a plně akceptujeme. Jsme si plně vědomi, že udělujete milosti velmi zřídka a nevyužíváte tak svého výsostného práva, přestože milost není o vině a trestu. Milost je o „milosrdenství“. Ve jménu „milosrdenství a pomoci bližním“ se na Vás, vážený pane prezidente, obracíme v této výjimečně těžké době pro náš národ, pro každého z nás. Ano, mnozí z nás mají strach o svůj život, mnozí z nás mají strach o život svých blízkých, kteří si odpykávají svůj trest ve vězení. Nehodnotíme, do jaké míry je, či není, tento trest zasloužený. Jsme si vědomi, že občané ve výkonu trestu, jsou lidé, kteří si odpykávají svůj trest, většinou oprávněně. Ani jeden z nich však nebyl odsouzen k trestu smrti, což v souvislosti s pandemií, pro mnohé z nich, může znamenat.“

IAV s výše uvedenými spolky, signatáři Manifestu IAV, žádá ve zmíněném dopise o:

· „O rozsáhlé udělení milosti vybraným vězňům (tzv. podmíněnou milost)

· Vězně: lékaře, lékařky, zdravotníky, pomocný personál do zdravotnictví a sociálních služeb převést do kolabujících zdravotních a sociálních zařízení – do první linie na tzv. prospěšné práce (např. takto pracoval pan Marek Dalík v penzionu v době, kdy nebyla tato krize), tuto výjimku ponechat vč. jejich ubytování mimo věznice. Pochopitelně máme na mysli vězněné osoby, které jsou této práce schopny.

· Přerušení trestu u vybraných vězňů, kteří mají své kauzy u Nejvyššího soudu, Ústavního soudu, mezinárodních soudů – do vyřešení a ukončení těchto soudů. Nejednou se totiž stalo, že i tyto osoby byly nakonec zproštěny své viny a ve vězení pobývaly nezákonně.“ Celé znění dopisu naleznete na www.institut-av.eu

Alena Vitásková – předsedkyně IAV,

Praha, dne 28. 10. 202

Alena Vitásková
Nositelka státního vyznamenání prezidenta republiky za zásluhy o stát

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

29.10.2020 19:36

Paní Vitásková se dovolává milosrdenství.Jaké milosrdenství ale projevili ti věznění vůči svým obětem?Milosrdenství si zaslouží jen ti,kteří se dostali do vězení díky náhodě,nebo shodou okolností.Je sice šlechetné chtít propustit zdravotnický personál,ale co dál?Ti jsou ve vězení proto,že něco zanedbali,nebo nerozpoznali.Jak se budou chovat k těm,kterým nějakým způsobem ublížili,byť neúmyslně?Nebudou se mstít za své odsouzení?Je fakt,že zdravotnictví už dávno není poslání,ale jen výdělečná činnost.


 
Když západní lháři křičí: Umlčte lháře!

Když západní lháři křičí: Umlčte lháře!

Alternativní, nebo chcete-li neoficiální weby, vznikly z niterné potřeby lidí postavit se proti panujícím a do očí bijícím západním lžím oficiálním. Např. proti oficiální lži o tom, že dvě letadla v New Yorku srovnala dva železobetonové mrakodrapy, ale spadly po tom nárazu mrakodrapy tři. 

Evropská unie chce zničit automobilismus

Evropská unie chce zničit automobilismus

Proud šíleností pocházející z Bruselu nepřestává. Zdá se, že Evropská unie chce zničit automobilismus a způsobit, aby byly automobily tak drahé, že si je běžný člověk nebude moci pořídit. Nová eko-norma Euro 7 fakticky zlikviduje v roce 2025 auta bez elektropohonu. Auto si tak budou moci dovolit jen ti nejbohatší, protože elektro-auta jsou velmi drahá. Vidíme, že EU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve se z ní dostaneme, tím lépe.

Poslední domácí zprávy

 Zvrat v kauze Zadeh

Zvrat v kauze Zadeh

V kauze s více obviněnými, s nepřehlednou důkazní situací a složitou právní problematikou se dají čekat různé zádrhele a překvapení. Platí...