• Pátek, 23. duben 2021
  • Svátek má Rukojmí Vojtěch

Poučení z Francie: Tak takhle ne…
Počet návštěv: 1222

Poučení z Francie: Tak takhle ne…

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Co bychom si namlouvali. Po roce 1990 jsme mnozí z nás vyrazili do západní Evropy a Francie byla jednou z nejoblíbenějších destinací. Mnozí z nás tam byli vícekrát. Jako franštinář bych i přívítal tehdy žít tam déle…Je fakt, že velice často jsme s manželkou či dcerou registrovali velké koncentrace arabských a někdy i černošských entit. Ale brali jsme to jako přirozený důsledek její koloniální historie, jejíž negativní črty se nám zdály odváty…Dlouho to nevypadalo jako problém.

Ale historie Francii dohnala. Dnes muslimové tvoří 10% populace, čili 6 miliónů obyvatel Francie. A v posledních pěti letech nastává radikální emancipace muslimů, která přerůstá v civilizační a v konkrétních případech i teroristické střety a útoky na nemuslimské obyvatelstvo.

Navíc země se silnými menšinami muslimů, které kdysi přijímaly, ba i povolávaly statisíce muslimských obyvatel a kromě Francie, kam se na druhé místě řadí i Německo, které po 2. světové válce přijalo několik miliónů Turků k zahlazení poklesu  pracovních sil za válečné období,  zažívají vzpouru muslimských menšin často též podporovaných zvenčí. Erdogan v tom hraje prim.

A bude hůř. Neděje se něco, co by bylo nepředvídatelné. Stačilo přečíst knihu Střet civilizací, kde Huntigton plasticky nastínil, kde lomy budou probíhat a každý to mohl vědět.

Zároveň západní „promuslimská “ Evropa pokračuje ve svých chybách. Zlomem ve vztahu muslimů k „původnímu“  obyvatelstvu byla pozvánka výzva Angely Merkelové ke statisícům Syřanů do Evropy v roce 2016, protože přece pod tím hrozným diktátorem Asadem nemohou žít. No Asad byl dlouhou dobu  miláčkem Západu, měl francouzská vyznamenání, ale protože francouzská politika je věrolomná (my to zažili v Mnichovu) byl odkopnut a musel  být zničen. A tak je Západ má.

Od roku 2016 po proudu statisíců migrantů do západní Evropy pak automaticky narůstá jednak koncentrace islámského obyvatelstva v západní Evropě, jednak agrese islamistů.

Zároveň ovšem Francouzi doslova pitomě tlačí na pilu a vyvolávají střety díky své oblibě  zesměšňujících karikatur proroka Mohameda.

No, když už mám ve své zemi 6 miliónů muslimských věřících a vím, že je přivedou k nepříčetnosti a naprosto očekávatelné a zákonité násilné reakci tyto hrátky, tak být Macronem, nepodněcuji další eskalaci. Ale když budu, tam musím počítat s tím, že vypuknou muslimské bouře. Plácoty o hodnotách a svobodě projevu jsou úděsné. Tak jako mne pobouřilo, a to jsem ateista, znázorňování znásilnění muslimky Ježíšem (nebo přímo muslima, aby to bylo umělečtější) v brněnském divadle, které ostře kritizoval kardinál Duka, tak nefandím ani sadomasochistické zálibě Francouzů v jejich obsesivních náboženských karikaturách.

Ale budiž. Když už Macron a spol. tu zábavu chtějí, musí počítat s uřezanýma hlavami a dalšími útoky. 

Celé to tažení Emanuela Macrona proti islamismu má ovšem zásadní chybu. V dnešní době nelze oddělit islám od   islamismu. I podle nejmírnějších odhadů každých 10% muslimů buď už má a nebo bude mít radikální islamistický postoj včetně touhy po vraždění nemuslimů. Pokud Macron nenajde sílu zároveň říci, že úmluvy o uprchlících po 2. světové válce chránily jejich oběti stejného civilizačního okruhu, ale dnes jsou v zásadě ve své většině nepoužitelné, protože v podstatě jsou analogií starověkého stěhování germánských barbarů do říše římské s cílem jejího podmanění, tak nemusí plácat. Jinými slovy: nemusí mít plamenné řeči, ty jsou zbytečné. Stačí jen klidné alespoň momentální odmítnutí dalších migrantů. Jen ať se vrátí do země původu. Podpoř Sýrii a vrať tam jejich migranty. Dokud to nesvedeš, máš smůlu.

Jediný ze státníků západní Evropy, který má historicky na počet obyvatel největší koncentraci muslimů v Evropě (a nemůže za to), je náš rakouský soused Sebastián Kurz. Na 9 miliónů Rakušanů připadá 2 milióny muslimů. Sebastián naprosto důsledně vzdor odporu spoluvládnoucích zelených další imigraci odmítá.

Nuže buďme šťastni, že naše historie je jiná. Také máme civilizačně odlišnou menšinu.  Z minulého režimu jsme si přinesli zvyk přijímání Vietnamců. Samozřejmě, že existují drobné třecí plochy. Ale tito imigranti se v podstatě zcela adaptovali na náš systém, jejich děti se skvěle učí a mnohá města by bez jejich obchůdků možná ani neobešla.

Západní Evropa nás rozhodně nemá co učit. Čeká ji muslimská budoucnost. Části západní politické veřejnosti je to i blízké. Proč ne. Ať si v tom pokračují. Ale ať nás neunavují uříznutými hlavami křesťanů 

Naše historie nás učí, že slepé následování jak Západu tak Východu se nám nevyplatilo. A to je ono poučení.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

30.10.2020 19:57

Kdyby hloupost nadnášela ....!Výrok všichni znáte.Abychom nebyli na omylu,jaká má být budoucnost Evropy,stačí prohlášení bývalého premiéra Malajsie,že muslimové mají právo zabíjet Francouze.Když to právo má jedna strana,měla by ho použít i strana druhá.Jinak bude skutečně evropský kontinent muslimský a tím také zdevastovaný.Kam potom potáhnou muslimové,když bude díky jim celá zeměkoule zničená?Je třeba skončit s humanismem a veškeré podobné akce vracet.K tomu stačí pár vepřů a muslimové budou pryč!Do mešit,modliteben a shromaždišť muslimů použít vepře a půjde to bez velkého násilí!


 
Negramotný nebo arogantní?

Negramotný nebo arogantní?

Bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR a bývalý předseda vojenského výboru NATO generál Petr Pavel publikoval v Právu článek „Důrazná odpověď na agresi, spolupráce doma i ve světě“. Napsal tam doslova toto: „To, že byl útok na sklad ve Vrběticích proveden příslušníky speciální jednotky zpravodajské služby, je fakticky vojenské napadení. ..... to, co se stalo, by mělo sloužit jako vystřízlivění pro řadu našich politiků i občanů.“

Poslední domácí zprávy