• Pátek, 23. duben 2021
  • Svátek má Rukojmí Vojtěch

Rozhovory na aktuální téma s Alenou Vitáskovou „Hovory AV“
Počet návštěv: 1526

Rozhovory na aktuální téma s Alenou Vitáskovou „Hovory AV“

Alena  Vitásková Článek od Alena Vitásková

Institut Aleny Vitáskové z.s. IAV (ochrana lidských práv a svobod) a Manifest IAV (občanů poškozených státem) po úspěšném Semináři 7. 9. 2020, který se uskutečnil v Poslanecké sněmovně v Parlamentu ČR na téma: „Spravedlnost a vymahatelnost práva: Žijeme v právním státě?“ je zahrnován nejen dotazy občanů, spolků, kontaktován zástupci mediálních agentur a to nejen k tomuto tématu. 

Z velké části se dotazy opakují a proto IAV přivítal účast na cyklu pravidelných otázek a odpovědí v pořadu „HOVORY AV“. Rozhovory se zakladatelkou IAV Alenou Vitáskovou povede Oldřich Lukáš, nezávislý publicista a spisovatel, dopisovatel MV pro záchranu Evropy. Mediálním partnerem se stal web RUKOJMI.

Pro mnohé čtenáře asi nebude „překvapením“, že o tak závažné téma, jako je dodržování lidských práv a svobod v České republice, veřejnoprávní media zájem nikterak neprojevují.

Výkonná rada IAV doporučila vydat se cestou korektních nezávislých médií a informovat veřejnost o situaci ve vymahatelnosti spravedlnosti a práva. A také se věnovat otázkám obecnějším a nadčasovým vztahujícím se k problematice současného dění u nás i ve světě, k tomu, kam spějeme, proč a co se s tím dá dělat. Zakladatelka IAV Alena Vitásková by se měla tak veřejnosti přiblížit nejen jako odborník, ale i jako člověk, který se v chaosu dnešního světa dokáže dobře orientovat, který se nebojí nazývat věci pravým jménem a postavit se zlu, které chce naši rodnou vlast zničit.

IAV tímto přijal nabídku na dlouhodobou spolupráci s „Mezinárodním výborem pro záchranu Evropy a jejího kulturního dědictví“. „Hovory AV“ budou jedním z kroků této spolupráce, která začala prologem.

Výkonná Rada IAV Praha 30. 10. 2020 

„PROLOG“

„Vážená a milá paní inženýrko, rád bych Vám nejprve poděkoval, že jste souhlasila s natáčením tohoto cyklu rozhovorů. Určitě se nevyhneme tématům ožehavým, neřku-li zakázaným, takže se čtenáři mají nač těšit. Politickou korektnost pošleme do Bruselu, ale lidskou korektnost si budeme pečlivě střežit.

Děkuji vám, resp. Mezinárodnímu výboru pro záchranu Evropy, že má o naši vlast a mé názory takový zájem. Nicméně mi lehce vrtá hlavou, proč si vybral právě mne. Vždyť v této zemi je fůra osvícených vlastenců, kteří by dokázali k současnému dění říci mnoho zajímavého.

To snad máte pravdu, ale jen nemnozí svými činy a svým životem dokázali, že jsou pro zemi, ve které žijí, ochotni nejen mluvit, ale také položit na oltář vlasti mnohem více - tak jako Vy. A to je nesmírně důležité, neboť podle činů poznáte, kým opravdu jsou. Když si k tomu přičtete, že členové onoho mezinárodního výboru sledují i rozvoj duchovní, etický a hodnotový zrcadlící zákony čehosi vyššího v životě společnosti, pak zjistíte, že momentální nabídka české vlastenecké scény, kde každý chce být generálem, kulhá na obě nohy.

Zní to zajímavě, ale předem vás upozorňuji, že nehodlám nic přednášet, nikoho vyučovat, nebo poučovat. Ráda bych se s vašimi čtenáři setkávala na úrovni jiné než konzumní, neboť toužím vracet lidem naději a víru, že se vše v dobré obrátí, pokud tomu ovšem sami budou věřit. I když je jasné, že to bude dřina vyžadující i notnou dávku osobní statečnosti. Snad se nám takto podaří probouzet lidská srdce a prozařovat lidské vědomí, abychom rozbili okovy mainstreamového matrixu ženoucího tuto civilizaci k jejímu sebezničení.

Nádherně řečeno! Podaří-li se nám to, mohou se naše rozhovory stát nevysychajícím pramenem originálních postřehů o životě a pohledů na současnost i budoucnost. Děkuji Vám.

S Alenou Vitáskovou rozmlouval

Oldřich Lukáš, nezávislý publicista a spisovatel,

dopisovatel MV pro záchranu Evropy, n.d.i.

Praha, dne 31. 10. 2020

Mediální partner web RUKOJMI

Alena Vitásková
Nositelka státního vyznamenání prezidenta republiky za zásluhy o stát

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

03.11.2020 19:53

Pane Přibyle,nepsal jsem,že se JUDr Bárta dopustil jmenovaných činů.Jestli jste dobře četl,tak jsem jasně napsal,že chtěl mafii nahradit.To je podstatný rozdíl proti tomu,co mi předhazujete.Takže jsem o žádném soudním líčení nepsal.Nebyl obžalován z toho,že chtěl nahradit mafii a proto nemohl být tohoto neexistujícího obvinění zproštěn.Že nebyl tak skvělý,jak z něho děláte,je holý fakt.Do politiky se cpou jen lidé určitého typu.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

03.11.2020 08:24

Jak potvrzuje pan Majevský , jenž si učinil na JUDr. Bártu svůj názor, je masivní obelhávání veřejnosti velice účinné. S Vítem Bártou proběhlo soudní líčení s předvolanými svědky. Žaloba nepochodila ani s bodem, o němž se zmiňuje pan Majevský. Vít Bárta byl v plném rozsahu rehabilitován. Zprošťující rozsudek zněl: Nevinen ve všech bodech obžaloby. Bylo konstatováno, že JUDr. Bárta se nedoustil žádného z uvedených trestných činu. Z tohoto rozhodnutí vycházejme. Tvrzení zločinců mafie ignorujme. ...Mějte se hezky.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

02.11.2020 19:34

Je sice správné hovořit o nedostatcích ohledně spravedlnosti.Jen to bude mít malý dopad.Nevím,kolik občanů se zajímá o web Rukojmí,ale asi to bude malý dosah.Přesto je nutné takové téma otevřít.Jinak musím polemizovat s příspěvkem pana Přibyla.Vít Bárta byl mafií odstraněn,ale pravým důvodem bylo,že chtěl jejich mafii nahradit svou.Jeho agentura totiž začala zasahovat do černých mafií a své poznatky ukládala u svého šéfa,t.j. pana Víta Bárty.Nebyl tak skvělý,jak ze sebe dělal.Nakonec to potvrdila i činnost jeho partaje VV.


 
Daň z nemovitosti podle návrhu Pirátů

Daň z nemovitosti podle návrhu Pirátů

Pracovní skupina Pirátské strany přišla s návrhem OBROVSKÉHO zdražení daně z nemovitosti. V návrhu se píše: "Zdanění nemovitostí může přinést stovky miliard korun ročně a zlepšit dostupnost cen nemovitostí k bydlení. Efektivní zdanění nemovitostí v USA se pohybuje mezi 0,3- 2,21 % a v EU 0,05 – 1.93 % z ceny z nemovitosti.

Poslední domácí zprávy