• Pátek, 23. duben 2021
  • Svátek má Rukojmí Vojtěch

  Bylo-nebylo a jednou zas možná bude, aneb proč levice celosvětově ztrácí příznivce!
Počet návštěv: 1624

Bylo-nebylo a jednou zas možná bude, aneb proč levice celosvětově ztrácí příznivce!

Oldřich Rambousek Článek od Oldřich Rambousek

    V každém případě je poměrně ošidné, pouštět se do oblasti vysvětlování tohoto smutného faktu. Očekávám, že se najde spousta těch, kteří mi budou oponovat, či dokonce nadávat, ale věřte, že mě to nikterak nerozhodí. Oponenty akceptuji, ale ty, kdož mi nadávají, považuji za hloupé ovce argumentů nemaje, natož aby měli nějaké konstruktivní alternativní řešení

O faktu, že levice celosvětově upadá, vyšel poměrně obsáhlý článek. Bylo na něm však velmi znát, že jej psal pouze novinář, ale nikoliv člověk zabývající se politickou problematikou. V mnoha ohledech se jedná o suchá konstatování s absencí širších konsekvencí, bez kterých běžný člověk nemá šanci pochopit co se vlastně děje. S jistou mírou tolerance se lze soustředit například na Českou republiku nebo Slovensko, neb úpadek levice má všude velmi podobné rysy. V každém případě se však musíme oprostit od propagandy a to jak zprava, tak i zleva. Jinak totiž nelze složit reálný obraz děje. U občanů však bohužel propaganda hraje mnohdy zásadní roli, což vyplývá z neznalosti elementárních základů politiky a ideologie. Nejhorší, co může být, je stav, kdy za ideologii jsou považovány peníze nebo je ideologizováno náboženství. Nicméně to neznamená, že článek o úpadku levice, který nedávno vyšel je lživý. Vůbec ne. Pouze se vyhnul oblasti, kde se dá jasně ukázat prstem na fakta, která za tím stojí.

    Levice je, nebo vlastně byla, politický směr, který byl blízký člověku a to na základě úplně základních a běžných lidských potřeb, humanity, solidarity, rovnoprávnosti atp. Pravice svého času byla poměrně slabá, neb každý soukromník, obchodník, továrník aj. se zajímali především o svůj vlastní kšeft, jak zničit konkurenci a jak vykořisťovat dělnickou třídu pro své vlastní obohacení. Do politiky se tito lidé moc necpali. Levice to měla tedy kdysi mnohem lehčí. Dějinný vývoj a časový posun však znamenal i vývoj kapitalismu, který pochopil, že pravice může a bude hájit zájmy kapitalismu politickou cestou. Pochopili i to, že není nutná osobní angažovanost, ale že lze zaplatit vhodným lidem, kteří budou jejich zájmy hájit. Tak se tomu také děje. Pravice je politický nástroj v rukách kapitalismu za velmi pěkný peníz, avšak bez možnosti zachovat si čest, což většinou hamižným politikům nevadí. Levice tedy získala tvrdého soupeře, který je velmi dobře financován. S takovým soupeřem se bojuje těžko, ale jde to. Levice však volila lehčí cestu a tou se stala komercionalizace a přizpůsobení se. Tam je základní kámen průšvihu. Ono totiž to přizpůsobení se započalo proces vzdalování se občana od politické strany a od politiky vůbec. Levice totiž nedisponuje takovými prostředky jako pravice, která má bezvadné krytí v kapitalistických strukturách na kterou je navázána. Levice se dala cestou slibů a změkčování kapitalismu, ale opustila ideu, která se pro levici značila jako člověk. Kdysi byl pro levici důležitý každý člen strany, ale dnes tomu tak není. Stačí jí pouze sympatizanti a ti kteří jsou ochotni vhodit do uren hlasovací lístek s jejich stranou. Tedy pravicový model. Ten však u levice nemůže uspět, neboť kapitálové struktury, které stojí za levicí jsou slabé. To je i důvodem toho, že levice působí jako nečinná a že politiku tvoří pravice. To je však pouhé zdání, protože politiku vytvářejí kapitálové struktury za pravicí skryté. Mohlo by se tedy říci, že levice je dnes už zbytečná.

    Osobně jsem toho názoru, že levice není zbytečná, ale musí projít trnitou cestou sebenalezení. Do levicové politiky se totiž pravici podařilo instalovat lidi pravicového charakteru, kteří podporují rozkladné procesy uvnitř levice, což zásadně snižuje její důvěryhodnost-viz. Sobotka, Hamáček, Filip, Dolejš, Kováčik a mnoho dalších. Do levice už dnes bohužel patří i KSČM a to se kdysi velmi od levice odlišovala. Bohužel. I proto je dnes KSČM na prahu vlastního zániku. Korunu tomu všemu nasadila vědomá kolaborace s třídním nepřítelem, což u mnoha občanů vyvolává nevoli a já se jim vůbec nedivím. To je totiž zrada všeho, co levicová a komunistická politika představovala. Jsem toho názoru, že Filip i Hamáček dobře věděli, že politicky jdou jejich partaje do háje a tak v zájmu vlastní kapsy došli k přesvědčení, že bude lepší kolaborace, neb z toho ještě něco kápne než se to položí úplně. Tedy ve smyslu - po nás potopa. Tento fenomén se line levicí napříč Evropou krom Itálie. Levice i komunisté se za peníze vzdali svých idejí a potvrdili stav, že politiku vytváří peníze a nikoliv lidé. V reálném životě však nelze vše přepočítávat na peníze. Z toho všeho vyplývá, že levice ani komunisté občanům nenabízí nic, co by stálo za to státi se následovatelným. Ti Piráti nabízejí alespoň kraviny a jaký to má úspěch. Samozřejmě, že tento problém je mnohem širšího rázu, ale v zájmu pochopení stavu jsem si dovolil to hodně zredukovat, neboť občana nezajímá mnoho keců, když má prázdné břicho.

    Velmi podobná je také situace v katolické církvi, kde poměrně rychle klesá počet příznivců či členů katolické církve. Nedivme se. Papež se chová, ba i činí jako antikrist a bez skrupulí překrucuje písmo a pošlapává křesťanské tradice. Bez uzardění slučuje neslučitelné-tedy islám a křesťanství. Islám je pro miliony muslimů i politickou záležitostí a to smrdí velkým malérem. Lidi se pro víru začnou zase vraždit a papež to ještě podporuje. Podporuje i homosexuály či pedofily, což je v zásadním rozporu s písmem, ale i tradicí. Co s takovou vírou??? Taková víra je k ničemu. Lze tedy říci, že církev má stejný problém jako levice. O co tedy jde??? Jde o to, co nejvíc zblbnout lidi, aby nevěděli která bije. Pak si nechají ledacos líbit. Mocní se však mohou přepočítat, neboť může stačit jediný akční člověk a svět se otřese v základech. Hitler o tom jistě věděl své. Jo a nezkoušejte vlastní blbost svádět na Putina. Ten má jako jeden z mála jasno.

Oldřich Rambousek
Mým principiálním základem, který uznávám je teorie Marxismu, ale tento se bohužel téměř nepraktikuje, protože nepřináší svým obsahem ten pravý byznys, který by každý chtěl z politiky mít. Já ho přesto preferuji, protože jsem přesvědčen o tom, že politika má být službou národu a nikoliv hmotným statkům.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

08.11.2020 20:12

Tzv.levice se zprofanovala podporou ekoteroristů,neziskovek a dalších nátlakových skupin.Je jednoduché to svalit na kapitál.Jenže kolik např.odborářských vůdců se po zádech pracujících vyšplhalo do politiky a ti se stali pro ně už nevhodní zastání.Je to všechno dáno tím,že do politiky se cpe to nejhorší,co se v zemi vyskytuje.Slušný člověk tam nepůjde,vždyť mnohdy mají problém sestavit kandidátku jen pro obec.Je to v lidech,tak jako jen v lidech byly hrůzy fašismu,nacismu a komunismu.To nebylo v ideích,ale v lidech,kteří ty ideje rozšiřovali a rozšiřují.Nakonec stále větší podporu získává partaj,která veřejně podporuje přijetí migrantů a mají podporu u těch,kteří by podle vzdělání měli být budoucností národa.Stačí k tomu slib zlegalizování drog.Studenti na UK v Praze jsou natolik hloupí,že ani nevědí,jakého jsou pohlaví!Jak tedy mají studovat,když nevědí základní věci?Kam potom povedou národ?Podle vzoru své partaje povedou národ k defifnitivní likvidaci.Jak mohou podporovat členství v organizaci,která dovozem migrantů chce zlikvidovatcelý kontinent.Většina jich jsou muslimové a islám je v současnosti tam,kde bylo křesťanství před 500 lety.Je tedy někde ve středověku,což rádoby inteligentům v čele států a EU vůbec nevadí.A tato partaj má stále se zvyšující podporu.Od koho?Jenom od zpitomělých študentíků a narkomanů.Daňoví poplatníci bez odporu platí příspěvky politickým partajím,protože si to tyto uzákonily.Platí také neziskovky politického směru a na neziskovky pro děti a postižené peníze nejsou.Naše děti asi mohou umřít,aby si šílení neziskovkáři,okrádající přes půl miliardy lidí v Evropě,mohli žít na vysoké noze a nic nedělat.Jen se čas od času zviditelnit pouhými řečmi!Nemá cenu hledat problémy a vynechat z toho politické partaje,neziskovky a milion státních úředníků.Nevím jak kdo,ale já žádné politické partaje nepotřebuji.Kdo je potřebuje,ať si je platí.


 
Daň z nemovitosti podle návrhu Pirátů

Daň z nemovitosti podle návrhu Pirátů

Pracovní skupina Pirátské strany přišla s návrhem OBROVSKÉHO zdražení daně z nemovitosti. V návrhu se píše: "Zdanění nemovitostí může přinést stovky miliard korun ročně a zlepšit dostupnost cen nemovitostí k bydlení. Efektivní zdanění nemovitostí v USA se pohybuje mezi 0,3- 2,21 % a v EU 0,05 – 1.93 % z ceny z nemovitosti.

Poslední domácí zprávy