• Pondělí, 17. květen 2021
  • Svátek má Rukojmí Aneta

Ekologický zločin na řece Bečvě
Počet návštěv: 1183

Ekologický zločin na řece Bečvě

Alena  Vitásková Článek od Alena Vitásková

· Místo rázných opatření k vyšetření ekologické katastrofy, premiér uráží ty, kteří chtějí znát viníky · V právním státě by odpovědni ministři – Richard Brabec, Jan Hamáček, Marie Benešová rezignovali, nebo byli odvolání · Požadujeme informaci o zdravotním stavu premiéra Babiše · Stíháme – nebo ne-stíháme na objednávku?

Interpelace na premiéra Babiše 12. 11. 2020 proběhly jako obvykle. Nic se nestalo. Na řece Bečvě uhynulo po otravě kyanidem více než 40 tun ryb. To je 40 000 kg ryb, to je asi 80 000 ks ryb. Kdo zná okolí Bečvy, malebnou krajinu Beskyd, tak musí plakat nad spouští, co dokázala bezohledností lidská bestie.

Je to téměř dva měsíce a viník neexistuje. Šetří se, prošetřuje, zjišťuje. Kdo asi vpustil kyanid do řeky. Premiér Babiš bez ostychu napadne poslance, novináře. Co se mají co ptát na ekologickou katastrofu? Poslanec by si měl zjistit IQ? To je stanovisko premiéra k ekologické katastrofě, která nemá obdoby a nenechá klidným žádného slušného člověka.

Místo, aby povolal k odpovědnosti níže uvedené ministry tj.:

· ministra životního prostředí Richarda Brabce, že se taková věc stala a příslušné orgány spadající pod ministerstvo životního prostředí si neví rady. Jsou ve vedení těchto orgánů tak nekompetentní osoby, že nejsou schopny identifikovat možného viníka?

· ministra vnitra Jana Hamáčka, proč doposud policie nemá viníka? Je tak neschopná, nebo se jedná o „ne-stíhání na objednávku?“

· ministryni spravedlnosti Marii Benešovou, státní zástupce není schopen řádně dohlížet nad vyšetřováním? Lze se oprávněně domnívat, že na případ dohlíží všeobecně známy „státní zástupce“ i z jiných kauz „ne-stíhání na objednávku?“

· Všichni výše uvedení ministři se spolupodílí na ne-vyšetření? Nebo podporují maření spravedlnosti?

O tom, že u nás je možné trestní stíhání na objednávku, hovořil veřejně premiér Andrej Babiš a ministryně spravedlnosti Marie Benešová to potvrdila.

Tito tři ministři jsou odpovědni, že tato katastrofa není dosud vyšetřena, že viníci nejsou ve vyšetřovací vazbě. Ti tři by měli okamžitě rezignovat na své funkce, nebo být z nich odvoláni. To by byl krok premiéra, který řádně plní svoji funkci.

Místo rázných opatření k vyšetření ekologické katastrofy premiér uráží ty, kteří chtějí znát viníky (viz interpelace dne 12. 11. 2020 v Poslanecké sněmovně).

V kontextu výše uvedeného se musíme oprávněně tázat. Jaký má premiér důvod se takto chovat? Co si může ještě dovolit? Úplně všechno, co mu politici a občané této země dovolí! Z nádherné řeky Bečvy s průzračnou vodou, plnou ryb se rázem stala „mrtvá řeka“….

Přístup k této ekologické katastrofě ze strany vlády v nás evokoval obavu o zdravotní stav premiéra, jak naznačila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová v pořadu České televize, kdy sdělila na adresu premiéra Babiše, že je DEBIL. V souvislosti nejen s tímto výrokem, ale i s výše uvedeným, jsme podali dotaz dle zákona 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím na Ministerstvo práce a sociálních věcí, zda se výrok ministryně ztotožňuje se zdravotním stavem premiéra. Konkrétně jsme se dotazovali k výrokům, které na ČT 1 zazněly:

1) Zda ministryně tímto sdělila informaci o zdravotním stavu premiéra A. Babiše?

2) Zda se skutečně v jeho případě jedná o psychiatrickou diagnózu - mentální lehkou retardaci? Což by odpovídalo podle mezinárodní klasifikace označení „DEBIL“, jak ministryně uvedla.

3) Koho o situaci ve vládě ministryně informovala, aby ochránila občany?

Jsme si vědomi, že zdravotní stav jednotlivých občanů není veřejnou informací. Opačně je tomu, pokud se jedná o funkci premiéra. Občanská veřejnost má právo být informována o zdravotním stavu představitele státu, navíc pokud by se jednalo o psychické onemocnění s tak vážnou diagnózou.

„Debil“ je stupeň mentálního onemocnění u psychiatrické diagnózy, kdy pacient dosahuje IQ 50 – 69, což podle mezinárodní klasifikace nemoci odpovídá lehké retardaci.

S touto diagnózou je nemocný schopen se vzdělávat v praktické škole a většinou i samostatně fungovat v běžném životě. Osoba s tímto postižením není způsobilá řídit stát, či být v jiné významné řídící pozici. Svým konáním by mohla způsobit nedozírné škody nejen materiální. Což nakonec potvrzuje i další údajný výrok ministryně Jany Maláčové, který zveřejnila ČT 1 ve zmíněném pořadu: „To je bordel, co ten Babiš

udělal. A teďko to všichni musíme slíznout.“

Rozhodování vlády Andreje Babiše v krizovém období probíhající pandemie je hodnoceno veřejností jako chaotické, dostatečně neodůvodněné. Třetí ministr zdravotnictví ve funkci za tak krátké období nevzbuzuje důvěryhodnost opatření, které vláda přijímá. V určitých opatřeních musel zasáhnout dokonce soud a nařízení zrušit.

Zarážející postup při řešení nejen ekologické katastrofy ze strany vlády a premiéra, jen umocňuje obavy veřejnosti o neschopnosti vlády řídit tento stát.

Ing. Alena Vitásková – předsedkyně IAV

Mluvčí a signatářka MIAV,

Hlučín 17. 11. 2020

Alena Vitásková
Nositelka státního vyznamenání prezidenta republiky za zásluhy o stát

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

18.11.2020 19:39

Nehodlám polemizovat o vině či nevině zmíněných ministrů,ani o jejich rezignaci či odvolání.V tomto státě totiž nokdo za nic nenese odpovědnost,což by měla paní Vitásková dobře vědět.Tím mám na mysli osoby ,zodpovídající za řešení situace.Jen se tady paní Vitásková opírá do premiéra Babiše,kvůli interpelacím.Vzhledem k tomu,že mezi "novináři" převažuje řada těch,kteří se snaží spekulacemi svalit vinu na Babišovy podniky,tak se jeho reakci ani nedivím.Nakonec je smutné,že se poslanci ptají na jednu a tu samou věc a odpovědi se vlastně nedočkají.Jenže to není vynález Babiše,ale táhne se to celou novodobou historií ČR.Nebyl jsem a nejsem příznivec Babiše,ale paní Vitásková se právě připojila k těm,kteří chtějí změnit výsledky voleb nátlakem.A brát za bernou minci prohlášení socanských ministrů příliš sympatií nevzbuzuje.Stačí zavedení inkluze do škol socankou Valachovou s cílem znemožnit dobré vzdělávání dětí pomocí zaostalých a mnohdy i neschopných dětí pod dohledem těch asistentů z neziskovek.Souhlasím s tím,aby mohly být chyby trestány.Jenže to je právě v rukách oněch uražených poslanců,kteří odmítají zákon na odpovědnost za činy.To by znamenalo i možnost odvolání jich samotných a tak to v parlamentu neprojde!Politici si dobře hlídají své postavení u zdroje peněz.


 
Hamáčkovo vyjádření v Právu je nevěrohodné a značně nadhodnocené.

Hamáčkovo vyjádření v Právu je nevěrohodné a značně nadhodnocené.

Vicepremér, ministr vnitra a krátce (zcela účelově pro potřebu řešení kauzy Vrbětice a potřebou vyhoštění ruských diplomatů) bývalý ministr zahraničí Jan Hamáček, se v rozhovoru pro Právo (sobota 15.5.2021) naprosto nevěrohodně vyjádřil ke kauze Vrbětice, neboť v obsáhlém rozhovoru pro deník neřekl jediné slovo o důkazech, které by opravňovaly vládu obviňovat Ruskou federaci, resp. GRU z teroristické akce ve skladě munice ve Vrběticích. Jeho nadsazené, přehnané a hodně sebevědomé tvrzení, že akce Vrbětice byla „fenomenálním úspěchem vlády!“ je nejen směšné, ale také odsouzení hodné, protože toto vyjádření není hodno člověka, který zastává vysoké funkce, mj. silové ministerstvo vnitra. Je zcela nepochopitelné, proč v kauze Vrbětice, kontra agenti GRU připisuje takové zásluhy vládě, když vláda, kromě dramatického prohlášení v TV, žádnou zásluhu na vyřešení Vrbětic nemá! Tedy pokud nepočítáme bleskové a zcela nestandardní vyhoštění ruských diplomatů!

ČR je mistrem světa za cenu toho, že se Hamáčkovi údajně zhroutil svět.

ČR je mistrem světa za cenu toho, že se Hamáčkovi údajně zhroutil svět.

 Proč jsme mistři světa?? Inu stát po boku Spojených států a tím v první řadě mezi nepřáteli Ruské federace chce skutečně mistrovství v daném oboru. Nelze pominout, že hlavními tahouny týmu byli Andrej Babiš s Janem Hamáčkem a velmi zdatně jim sekundovali na křídlech příslušníci ODS a Pirátů. Nicméně každý takovýto souboj má i své oběti anebo bude mít. To ukáže čas, či zase nějaký jiný mistr světa.

Putin má pravdu, ne Zeman…

Putin má pravdu, ne Zeman…

V poslední době jsme si na Vrběticích uvědomili, že v podstatě můžeme plácnout cokoliv, protože v mezinárodním styku v krajním případě nás jen blahosklonně berou na vědomí.

Poslední domácí zprávy

Triumf

Triumf

Na českou zahraniční politiku se snad konečně usmálo štěstí. Dnes už je více méně jisté, že se žádná z klíčových postav západní...