• Sobota, 05. prosinec 2020
  • Svátek má Rukojmí Jitka

Paní Geislerová,
Počet návštěv: 1616

Paní Geislerová,

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

rozhodně Vám nelze upřít, že jste dobrá herečka, i když je pravda, že krásy jste příliš nepobrala a jen díky fotogeničnosti je Vaše tvářička pohledná či hezká. To je tak asi všechno, co je na Vaší osobě pozitivního. Chápu, že Vaše popularita díky hereckým výkonům je poměrně značná, avšak zase ne taková, abyste mohla kázat morálku a odvolávala se na občany, očekávajíc jejich podporu na ochranu ČT.

Předně bych Vám doporučil zjistit si, jak ČT a její zpravdojaské zaměření hodnotí občané České republiky. Vy bojujete za zachování ČT, ačkoli o její likvidaci vůbec nejde. Jde o to, aby ČT produkovala vyvážené, objektivní a pravdivé zpravodajství, neboť neobjektivní, jednostranné a často nepravdivé či zkreslené zpravdojaství filmy, pohádky a krimi seriály, které divákům ČT nabízí její potřebnou úroveň nezachrání. Česká televize navzdory tomu, že má statut veřejnoprávní, totiž slouží jen výhradně jistému kruhu osob. To je v pořádku, paní Geislerová?

Chápu, že Vaše starosti a obavy o ČT mají zcela jiný charakter. Je to snaha údajně zachránit svobodu a nezávislost ČT právě po stránce zpravdojaství, které je kritizováno některými členy Rady ČT, např. slečnou Lipovskou či panem Veselým a dalšími. To, že ČT po stránce zpravdojské činnosti tito lidé oprávněně kritizují (jako odezva či reakce na nespokojenost občanů) se Vám zdá jako útok na svobodu a nezávislost ČT. Nicméně, řekla jste svůj hodně problematický názor, hodláte se i nadále zasazovat o svobodu a nezávislost České televize, což beru jako Vaše občanské právo na svobodný projev a osobní aktivitu. Jenže...

Výpady, hrubé a krajně nevhodné osočování slečny Lipovské dokazuje, že Váš index inteligence, tj. IQ, pokud snad nevíte, o čem je řeč, je na hraně disfunkčního uvažování, naprosté morální bezcharakternosti, neomalenosti a společenského chucpe nejvyššího kalibru. Nehodlám Vás častovat nějakým hrubým, nekorektním přirovnáním, i když mám k tomu velké nutkání. Mohu jen konstatovat, že jste velmi domýšlivá, sebestředná, bezcharakterní a drzá héérečka, která si myslí, že díky své popularitě může urážet a nactiutrhat člověka, který na rozdál od Vás má také patřičné vzdělání, morální úroveň, cit pro čest a spravedlnost a hájí zájmy většiny občanů ČR. Vy hájíte především

svoje zájmy a zájmy těch, kteří Vás za nevkusné kecy platí. Byla-li řeč o vzdělání, herečko Geislerová, Vaše vzdělání je, pokud se nepletu, na úrovni základní školy, takže svým vzděláním slečně Lipovské nesaháte ani po kotníky. O co nižší vzdělání, o to větší je Vaše drzost, neomalenost a falešná představa, bůhví jakou pozoruhodnost sdělujete. Osobnost slečny Lipovské drze dehonestujete a vysmíváte se jí slovy:

"Slečno/paní Lipovská, jestli můžu (a to můžu, jste veřejný činitel), vy už jste někdy něco vytvořila? Máte za sebou nějakou činnost, která by se dala nazvat jako prospěšná? Veřejně prospěšná? Něco, co by se dalo nazvat uměním, ovládáte? Vytvořila jste někdy něco kreativního? Je pozoruhodné, čemu jako ekonomka věnujete svou pozornostl, ale rozhledem, zkušeností a morálním postojem to vlastně odpovídá těm chlebíčkům.Hlídejte je. Pozorně! A doporučuju vám někdy zajet na mezinárodní filmový festival nebo festival televizní tvorby. Možná by vám došlo, co znamená slovo reprezentace. Teď však chlebíčkům zdar a ať si nikdo nedá ani drobek navíc,"

Takže paní hérečko Geislerová, něco tak nechutného, nehorázně drzého může říct jen nějaká vypatlaná, bezcharakterní hérečka, mám-li být hodně zdrženlivý a slušný. Vzdělané a kultivované ženě kladete otázky jako nějaké pubertální čuchtě, která kromě žvanění nic neumí, nic nedokázala (ve Vašem případě jde o podobnost nikoliv náhodnou). Trapné otázky, jako už jste někdy něco vytvořila? Máte za sebou nějakou činnost, která by se dala nazvat prospěšná? Veřejně prospěšná? Něco, co by se dalo nazvat uměním, ovládáte? Vytvořila jste někdy něco kreativního?" jsou neskonale drzé, urážlivé a značně dehonestující. Nebo si myslíte si, že to, o čem pochybujete u slečny Lipovské, jste Vy sama všechno dokázala? Pak se ptám, co jste vytvořila kromě svých filmových rolí? (hrát ve filmu je totiž Vaše zaměstnání). Jaká je Vaše veřejně prospěšná činnost kromě veřejných akcí (viz Milion chvilek a pod.) které si necháte zaplatit? To, že svými rolemi vytváříte jistý umělecký produkt ještě neznamená, že totéž musí ovládat člověk, který na rozdíl od Vás má vysokoškolské ekonomické vzdělání, veřejně se angažuje, avšak mnohem přínosnějšími formami a způsoby. Apropó, co kreativního byste od slečny Lipovské očekávala? K čemu ji svými otázkami chcete donutit, vyprovokovat? Uvědomujete si, paní Geislerová, jak jste ubohá, směšná a trapná ve snaze slečnu Lipovskou zesměšnit, ponížit, urazit?

Paní Aňo Geislerová, jak jsem již v úvodu poznamenal, jste dobrá herečka což ale neznamená, že jste stejně dobrá svým charakterem. Svými výpady proti osobě slečny Lipovské jste jen dokázala, že jste užvaněná, namyšlená, drzá a sprostá ženská (kulantně řečeno). Nepochybuji, že najdete nemalé uznání od lidí z pražské kavárny, havloidů, pravdoláskařů, sliníčkářů, či Milionu chvilek, ale mohu Vás ujistit, že toto Vaše faux pas vůči slečně Lipovské u většiny občanů rozhodně pozitivní ohlas nezíská, spíše naopak. Což Vám asi vadit nebude, protože Vy hrajete svoji roli natolik věrohodně, že o svou nemalou popularitu (mezi stejně smýšlejícími) jistě nepřijdete. Skutečnost, že jste sice dobrá herečka, ale na druhé straně také prostořeká, drzá a s ohledem na Vaše výše uvdené „citáty“ i protivná ženská, Vám nikdo neodpáře a u slušných lidí Vaši popularitu jistě nezvedne. Dobře Vám tak

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Adolf Wertheim

Adolf Wertheim

21.11.2020 09:46

Pane Baťa, děkuji:)


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

21.11.2020 09:24

Pane Baťo, jsem rád, že chápete popularitu naší Ani, ale vůbec nechápete jak je to u nás zařízeno. Ona by taky Aňa za chíli nemusela mít co do hrnce. A žrát se musí. Za komančů když si komediant chtěl zahrát, tak si moc nesměl otvírat hubu. A protože nejsme jako oni (!) dotáhli jsme to o level výš. Naopak hubu si otvírat musíš ! Jen musíš vědět jak. A když to víš tak nejlépe sprostě. Pak se penízky na film a pro komedianty, většinou z ČT, najdou vždycky. Třeba takové hovado, jako Hřebejk točí film ročně. Obráceně, jak takovej pár letej půst ve filmu a televizi převychoval Dejdara. Dokonce i hrázný Palyza to pochopil a dnes hrají oba.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

20.11.2020 19:32

Geislerová je jenom komediantka a podle toho také vystupuje.Je přesvědčena o správnosti své pravdy a také je za to placena.Nesmíte zapomenout,že všichni "umělci" z hereckých řad jsou někomu zavázáni za svou obsazovatelnost.Není potřeba se jí vysmívat,ale mít s ní trochu soucitu.To je něco,co ona naprosto postrádá.Je zvyklá hrát a hraje tu i ve svém osobním životě.Za prvé jde o profesní zblbnutí a za druhé to dobře řekla francouzská herčka Moreu(snad jsem to napsal sprácvně).Cituji:všechny ženy jsou herečky,ale jen některé jsou za to placeny.A mezi ně patří i Geislerová.


 
Když západní lháři křičí: Umlčte lháře!

Když západní lháři křičí: Umlčte lháře!

Alternativní, nebo chcete-li neoficiální weby, vznikly z niterné potřeby lidí postavit se proti panujícím a do očí bijícím západním lžím oficiálním. Např. proti oficiální lži o tom, že dvě letadla v New Yorku srovnala dva železobetonové mrakodrapy, ale spadly po tom nárazu mrakodrapy tři. 

Evropská unie chce zničit automobilismus

Evropská unie chce zničit automobilismus

Proud šíleností pocházející z Bruselu nepřestává. Zdá se, že Evropská unie chce zničit automobilismus a způsobit, aby byly automobily tak drahé, že si je běžný člověk nebude moci pořídit. Nová eko-norma Euro 7 fakticky zlikviduje v roce 2025 auta bez elektropohonu. Auto si tak budou moci dovolit jen ti nejbohatší, protože elektro-auta jsou velmi drahá. Vidíme, že EU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve se z ní dostaneme, tím lépe.

Poslední domácí zprávy

 Zvrat v kauze Zadeh

Zvrat v kauze Zadeh

V kauze s více obviněnými, s nepřehlednou důkazní situací a složitou právní problematikou se dají čekat různé zádrhele a překvapení. Platí...