• Středa, 27. leden 2021
  • Svátek má Rukojmí Ingrid

ZPRÁVA Č. 1 – O činnosti ministryně spravedlnosti Marie Benešové
Počet návštěv: 859

ZPRÁVA Č. 1 – O činnosti ministryně spravedlnosti Marie Benešové

Alena  Vitásková Článek od Alena Vitásková

V návaznosti na výzvu občanům, kterou vydal IAV dne 30. 10. 2020 pod názvem: „Informujte ministryni spravedlnosti Marii Benešovou o porušení svých práv, o nevymahatelnosti práva a spravedlnosti“ vydáváme první informační zprávu pro občanskou veřejnost o činnosti ministerstva spravedlnosti a ministryně spravedlnosti Marie Benešové v této věci:

 K dnešnímu dni jsme obdrželi informaci o jedné reakci ze strany MSp, které se vyjádřilo přímo občanovi. Dále jsme obdrželi reakce MSp k rukám IAV. Ani s jednou nejsme spokojeni. Obáváme se, že může docházet k maření spravedlnosti. IAV se bude v těchto kauzách nadále angažovat.

 Všichni občané, firmy, kteří se na ministryni spravedlnosti obrátili a nám poslali kopii, jsou zařazeni v IAV, abychom měli podklad, že ministryně Benešová má informace o nezákonnostech, které v České republice probíhají.

 Dle našich podkladů se na ministryni obrátila řada poškozených občanů (poškození podnikatelé, živnostníci, nepodložené trestní stíhání, nečinnost policie, státních zástupců, soudců, trestná činnost v justici, poškozování práv dětí ze strany státu, podvodníci v oblasti financí – např. kampeličky, „šmejdí byznys“ a celá řada dalších)

 Po uplynutí zákonných lhůt IAV vyhodnotí, jak bylo se stížnostmi, informacemi naloženo. Zda je ministryně Benešová nadále nečinná, či dokonce svým konáním maří spravedlnost, například i tím, že postupuje alibisticky. Na základě těchto výstupů se IAV – ochrana lidských práv a svobod obrátí mimo jiné i na zahraniční instituce.

 Do hodnocení stížností občanů se rovněž zapojuje „Studentský justiční dvůr IAV“ 

INFORMUJEME OBČANY, aby si (v souvislosti s poškozením vašich práv) důkladně zpracovali škody, které jim stát způsobil. IAV usiluje o nápravu zákonů tak, aby občané poškození státem byli řádně odškodněni, a to i ZPĚTNĚ!

Vyzýváme proto znovu občany, aby se se svými podněty, stížnostmi obraceli přímo na ministryni Marii Benešovou a kopii zaslali na IAV, jak je uvedeno v původní výzvě.

Podněty zasílané na Ministerstvo spravedlnosti označte nadpisem:

MANIFEST IAV – občanů poškozených státem

adresa:

Vážená paní JUDr. Marie Benešová,

ministryně Ministerstvo spravedlnosti

Vyšehradská 424/16

128 00 Praha – Nové Město

e-mailovou adresu: posta@msp.justice.cz (požadujte předat ministryni spravedlnosti Marii Benešové)

Kopii podnětu zašlete na e-mail: institut@institut-av.eu nebo na adresu IAV.

Podrobně informujeme o dalším vývoji na www.institut-av.eu nebo na

www.manifestiav.cz

Ing. Alena Vitásková – předsedkyně IAV

Praha, dne 22. 11. 2020

Alena Vitásková
Nositelka státního vyznamenání prezidenta republiky za zásluhy o stát

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

23.11.2020 19:37

Mám jen skromný dotaz.Co se touto akcí změní na vymahatelnosti spravedlnosti?A nemějte starosti,toto ministerstvo na dotazy odpovídá.Já jsem aspoň na svůj dotaz odpověď dostal.Jinak jsem přesvědčen,že vzhledem k tomu,že žádný politik,ani státní úředník,nenese žádnou zodpovědnost za své jednání,tak ani nedojde k nějaké změně současné situace.


 
Musím tentokrát EU pochválit

Musím tentokrát EU pochválit

Je tragické žít v realitě, když člověk přináleží k multinacionálnímu politickému uskupení a to ho postupně stále zklamává. Poslední roky dělala EU jednu fatální hloupost za druhou. Šířila nenávist, světové napětí, prosazovala metody diktátu. Pro ty, kteří při vstupu do EU vcelku důvodně viděli i pozitiva to bylo hořké zklamání a pro ty, kteří od počátku byli proti EU vzrostly touhy po vystoupení.

Papaláši a pandemie

Papaláši a pandemie

Papaláši se sešli v hotelu a slavili narozeniny. Celkově mě to nijak nepohoršuje, protože to ukazuje jednu důležitou věc. Papaláši jsou jako všichni ostatní, covidu se nebojí. Kdyby se báli, seděli by doma na zadku a leštili by své respirátory.

Vyzýváme Pavla Zemana k rezignaci

Vyzýváme Pavla Zemana k rezignaci

Institut Aleny Vitáskové z.s. (dále jen IAV) - ochrana lidských práv a svobod MANIFEST IAV – občanů poškozených státem

vyzývají tímto Nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, aby rezignoval na svoji funkci.

Poslední domácí zprávy

Papaláši a pandemie

Papaláši a pandemie

Papaláši se sešli v hotelu a slavili narozeniny. Celkově mě to nijak nepohoršuje, protože to ukazuje jednu důležitou věc. Papaláši jsou jako...

Už máte svou zemljanku?

Už máte svou zemljanku?

Je na čase připravit se na život v podzemí. Je to myšleno samozřejmě obrazně. Nicméně je jasné, že už nelze doufat v nějaký zvrat, který by...