• Středa, 27. leden 2021
  • Svátek má Rukojmí Ingrid

Různé metody, stejný výsledek
Počet návštěv: 1030

Různé metody, stejný výsledek

Lubomír Vylíčil Článek od Lubomír Vylíčil

Západní část Německa žije policejním „skandálem“. Místní zdroje přinášejí zprávy o další razii, provedené u policistů, podezřelých z posílání zpráv s tak zvaným krajně pravicovým obsahem, tentokrát prostřednictvím chatovací služby WhatsApp. Prohledáno mělo být 17 objektů, služeben i soukromých bytů, v Essenu, Mülheimu an der Ruhr a Velbertu.

Nejde tu o causu úplně novou. Spíše o takové novinářské rozhrábnutí a oživení uvadajícího zájmu o případ, který propukl už letos v létě. To bylo postaveno mimo službu a vyšetřováno 29 policistů, údajně zapojených do pěti pravicově extremistických chatovacích skupin v Severním Porýní-Vestfálsku. Provinit se měli tím, že si vzájemně, v UZAVŘENÉ chatovací skupině posílali různé obrázky a nekorektní vtípky. Objeveny prý byly zobrazení nacistického vůdce Adolfa Hitlera, svastiky, říšské válečné vlajky a (hrůza pomyslet, natož napsat) vtípek s fiktivním vyobrazením uprchlíka v plynové komoře koncentračního tábora.

A jak se na to vlastně přišlo? Podle novinářů byly pravicově extremistické rozhovory sledovány pomocí soukromého mobilního telefonu policisty z Essenu. Tento 32letý muž, podezřelý z předávání oficiálních tajemství tisku, prý narazil na pravicově extremistické obrazy…

Zvláštní, pojďme si to raději přeložit do běžné češtiny a převyprávět po lopatě: novináři si v policii platili zrádce (bonzáka, donašeče, nebo chcete-li agenta), který jim přihrával neveřejné informace. Když mu na to policie přišla a začala jej vyšetřovat, pokusil se zachránit tím, co uměl nejlépe. Bonzáctvím. Naprášil své kolegy, kteří mu důvěřovali natolik, že jej pustili do své neveřejné chatovací skupiny. Aby přebil své provinění, jako ten malý školák, co plačtivě žaluje paní učitelce, že sice ten květináč shodil on, ale že velcí kluci chodí kouřit za roh a domlouvali se, že počůrají dveře školy….

Na základě uvedeného udání onoho „hrdiny naší doby” se rozjela obří diskreditační kampaň. Sluníčkoví novináři se začali předhánět v hledání extrémismu v policii a humanitní obory univerzit vyrazily shánět materiál pro studie o policejním násilí a systémovém rasismu policie.

Německý Focus před pár dny citoval z jedné takové studie, že „62 procent osob barevných a 42 procent osob s migračním původem uvedlo, že byli policisty někdy diskriminováni”. Oběti nezákonného policejního násilí prý slyšely jasně rasistické, antisemitské a islamofobní urážky. Podle studie tak prý u policie „dochází k cílenému ponižování lidí s migračním pozadím a barevných lidí.” Jedna z dotazovaných dokonce uvedla, že zaslechla, jak o ní policie hovoří jako o opici !

Položme si logickou otázku: co může být výsledkem takového „skandálu” a jeho usilovného rozmazávání? Ano, další zvýšení pocitu nedotknutelnost barevných, jiných, cizích a odlišných. A další „oslepnutí” a vykastrování policie. Která se bude raději usilovně dívat stranou, než by si její nevalně placení a léta dehonestovaní příslušníci dělali potíže. Koneckonců, mají rodiny. A tu hypotéku je taky třeba platit…

Velice se to podobá „protipolicejní” kampani v rámci amerického Black lives matter. A návrhům Demokratických starostů, zastupitelů a senátorů na další a další omezení pravomocí policie, další škrtání peněz na ni a konečné nahrazení policejních sborů barevnými aktivisty. Obojí vychází ze stejného myšlenkového zdroje. Z celosvětového, ultralevicového, progresivistického hnutí. Ve kterém se za hesly o nenásilí, vzájemném respektu a obohacování kultur skrývá genocida bílých.

Metody mohou být různé. Ale výsledek obou zmíněných jde tím samým směrem. Proti nám, našemu světu, našim hodnotám a naší budoucnost.

Lubomír Vylíčil
Farmaceut, ročník 1959, nekonvenčně uvažující amatérský pilot a přírodozpytec se silným vztahem k tradici. Miluje přírodu, létání, turistické i akrobatické; na úrovni zapáleného amatéra se věnuje terénní ornitologii a paleontologii na střední Moravě. Zajímá se o historii i současné dění. Patriot s pozitivním vztah ke katolicismu. Pocity, které mu už léta způsobuje politická scéna u nás i ve světě ho vedou k tomu, že občas něco napíše.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

25.11.2020 19:49

Však k nám to brzy přijde také.Zatím si část občanů stěžuje na nečinnost policie,část na zbytečnou buzeraci a daleko menší část už také přišla s návrhem na zrušení policie.Prý jsou zbyteční.Policie vznikla kdysi v dávné minulosti kvůli trestným činům,páchaným lidmi navzájem.A to se děje stále a tak není možno policii zrušit.Daleko horší darebáci jsou v justici,než u policie.


 
Musím tentokrát EU pochválit

Musím tentokrát EU pochválit

Je tragické žít v realitě, když člověk přináleží k multinacionálnímu politickému uskupení a to ho postupně stále zklamává. Poslední roky dělala EU jednu fatální hloupost za druhou. Šířila nenávist, světové napětí, prosazovala metody diktátu. Pro ty, kteří při vstupu do EU vcelku důvodně viděli i pozitiva to bylo hořké zklamání a pro ty, kteří od počátku byli proti EU vzrostly touhy po vystoupení.

Papaláši a pandemie

Papaláši a pandemie

Papaláši se sešli v hotelu a slavili narozeniny. Celkově mě to nijak nepohoršuje, protože to ukazuje jednu důležitou věc. Papaláši jsou jako všichni ostatní, covidu se nebojí. Kdyby se báli, seděli by doma na zadku a leštili by své respirátory.

Vyzýváme Pavla Zemana k rezignaci

Vyzýváme Pavla Zemana k rezignaci

Institut Aleny Vitáskové z.s. (dále jen IAV) - ochrana lidských práv a svobod MANIFEST IAV – občanů poškozených státem

vyzývají tímto Nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, aby rezignoval na svoji funkci.

Poslední domácí zprávy

Papaláši a pandemie

Papaláši a pandemie

Papaláši se sešli v hotelu a slavili narozeniny. Celkově mě to nijak nepohoršuje, protože to ukazuje jednu důležitou věc. Papaláši jsou jako...

Už máte svou zemljanku?

Už máte svou zemljanku?

Je na čase připravit se na život v podzemí. Je to myšleno samozřejmě obrazně. Nicméně je jasné, že už nelze doufat v nějaký zvrat, který by...