• Středa, 27. leden 2021
  • Svátek má Rukojmí Ingrid

Chci žít po dny, které mě ještě čekají, jako orel
Počet návštěv: 1053

Chci žít po dny, které mě ještě čekají, jako orel

Michal Malý Článek od Michal Malý

Jsem hrdý, ale nesmírně vytočený Čech. Jsem pragmatik a netvořím si vlastní názor podle mediokracie. Nehodnotím politický subjekt podle toho, jak se onálepkuje, nebo jak jej onálepkují media, ale podle programu a toho, jak jej plní. Pokud někdo fandí třeba senilnímu levičákovi Bidenovi, který si plete děti a vnoučata, mazlí se s holčičkama a ani neví, kam kandiduje a na mítingu tvrdí že do Kongresu, je to jeho věc. Nicméně, je tedy levičák, což je také jeho věc. Moje věc zase je, že si od něj nenechám kecat do života.

Jako konzervativec, odmítám rozdávání a ohrožování svobod a bezpečnosti libertiány. Odmítám, aby stát zasahoval jakkoli do mého soukromí a omezoval má práva, garantovaná Ústavou. Jsem demokrat, proto odmítám, aby ulice diktovala politice, může ji přece změnit ve volbách. Stejně tak ale odmítám, aby politika zasahovala do nezávislého apolitického rozhodování, rad a komisí. Moje svoboda končí tam, kde začíná svoboda druhého. Jenže jsou tací, kteří chtějí mít “svobodu” všude. To ale potom není svoboda, ale anarchie.

Chci štíhlý stát, nevztahuji k němu ruku, nic od něj nechci. Jediné, na čem trvám je, aby mě neomezoval. Aby mi do ničeho nekecal. Chci samostatný svobodný národní stát, nikoli region řízená Německem prostřednictvím “eurofederace” z Bruselu. Němci nám diktovali 6 let. Stačilo. Komunisté 41 let. Stačilo až moc. Nebude nám diktovat ani Rusko, ani Amerika, o nás si musíme rozhodovat sami.

Jsem heterosexuál, od mateřské školky vím, že jsou dvě pohlaví, mužské a ženské a nezaregistroval jsem, že by někde objevili třetí. Nemám nic proti homosexuálům a vnímám, že spolu nemohou rodit děti. Něco, jako „právo“ na adopci dítěte neexistuje. Sňatek se uzavírá (i když ne každý chce, nebo může mít děti) jako “právní zastřešení” vztahu muže a ženy a založení rodiny. Ač je mi to líto, toto nemohou homosexuálové naplnit, nemohou naplnit poslání rodiny, tedy nemohou uzavřít sňatek. Prostě tak svět funguje, kůň s koněm také nezplodí hříbátko.

Mám v přátelích lidi, se kterými většinově názorově souzním. Mám tu i lidi, se kterými až tolik názorově nesouzním, ale nemám s tím problém, pokud se chovají přátelsky, nebo alespoň slušně. Nikdy jsem neměl problém s názorovými oponenty, pokud byla diskuse vedena slušně a podložena argumenty. Mám v přátelích i ty, co za roky nenapsali ani slovo a ty postupně začnu odebírat, nic o nich nevím a nesoutěžím o dosažení limitu „přátel“. Mám mezi přáteli lidi, kterých si vážím. Není jich mnoho, ale jsem rád, že tu se mnou jsou. Nicméně, i když často komentuji dění a postuji dlabance, tohle je jen virtualita, skutečný život je mimo ni.

Lidé si pořizují elektrické krby s virtuálním ohněm a audio praskáním dřeva, lepí si na zdi tapety přírody, místo toho, aby si zatopili ve skutečném krbu, nebo udělali ohníček, či šli na procházku do lesa. Dětem koupíme laptop, namísto toho, abychom si s nimi zahráli kuličky, nebo čáru. Mnozí z nás namísto osobního kontaktu popřejí mailem, nebo dokonce jen SMSkou. Mnozí z nás od doby, co fungují maily nenapsali rukou psaný dopis. Mnozí z nás drží v ruce mobil častěji, než ruku blízkého. Není to škoda? Nevypovídá to o tom, jak žijeme, o nás?

Chci žít po dny, které mě ještě čekají jako orel – silný, svobodný, s nadhledem a rozhledem a brát si jen to, co potřebuji k životu.

Mějte fajn dny.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

25.11.2020 22:51

Vězte, že nadšení a idealizmus se vždycky snoubily s hloupostí. Vaše část věty "odmítám, aby ulice diktovala politice, může ji přece změnit ve volbách" o tom svědčí. Kolik jsme měli prý "svobodných" voleb za těch
32 let? A skoro celou tu dobu tam smrdí ten potrat uprskaného prý filozofa Mareček Benda, nebo ta zrůda stará škatule Němcová. Volby tak, jak jsou nastaveny jsou nesmysl podle pesimistického vtipu: "Kdyby volby mohly něco změnit, už dávno by je zakázali". V "superdemokratickém" Švédsku je odložili na neurčito. Další pitomost a protimluv předchozího: Rady a komise zřizuje vámi "demokraticky zvolený parlament", ale ty rady a komise tu zůstávají i po nových volbách a kurví váš život dál, protože mají nějaký statut. Další kravina: "Nebude nám diktovat ani Rusko, ani Amerika, o nás si musíme rozhodovat sami." Vy blbe, nechápete, že jsme "dobrovolně" a "demokraticky" vstoupili do NATO i Do EU, kde jsme svou svobodu, o které žvaníte, prodali za dotace Agrofertu a vyvážení americké demokracie do Afganistánu? Jediné v čem s vámi souhlasím je vztah k LGBT a v dalším odstavci v selektivním přístupu k "přátelům". A to, že si lidé pořizují kraviny je vina masivní reklama "neviditelné ruky trhu" nevyššího guru této filozofie gaunera Klause a jeho melodyboys". A nejpitomější je vaše poslední věta: "Chci žít po dny, které mě ještě čekají jako orel – silný, svobodný, s nadhledem a rozhledem a brát si jen to, co potřebuji k životu.". Víte, jak takový orel žije? Americký symbol orel bělohlavý to má těžké, ke komu se politicky přidat A v našípřírodě může být orel rád, že nesežere jedovatou kořist otrávenou třeba Babišovou řepkou.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

25.11.2020 19:39

Do chomoutu Německa vlezli občané dobrovolně v domnění,že se jedná o sdružení evropských států.Pak se Němci a Francouzi rozhodli,udělat z evropských států jeden superstát,samozřejmě pod německým vedením.A k tomu jim u nás pomáhal bývalý komunista,poté odesák,jakýsi Topolánek.Ten pohrozil svým partajním poslancům,že v případě odmítnutí tohoto nesmyslu nebudou mít v příštích volbách místo na kandidátce.Tak všichni hlasovali pro faktickou likvidaci českého státu.To všechno kvůli údajným "dotacím",které z 50% mizely neznámo kde(v kapsách jistých soukromníků).Diskuze se ve většině případů zvrhnou v osobní napadání a skutečnost,že většina neuznává názory druhého,se projevuje právě tím nálepkováním.Studenti UK jsou natolik hloupí,že nedokáží určit,jakého jsou pohlaví.Když neznají základní věci,nemohou studovat.Dopisy neletí,protože Česká pošta neplní dobře své povinnosti a ještě stále své neslužby zdražuje.Hrát si s dětmi nelze.Situace je postavena tak,že buď hraní s dětmi,nebo práce pro zajištění existence.O tom,co chceme,nebo co bychom dělat měli si můžeme nechat zdát.Co si občané v referendu zařídili,to také mají.


 
Musím tentokrát EU pochválit

Musím tentokrát EU pochválit

Je tragické žít v realitě, když člověk přináleží k multinacionálnímu politickému uskupení a to ho postupně stále zklamává. Poslední roky dělala EU jednu fatální hloupost za druhou. Šířila nenávist, světové napětí, prosazovala metody diktátu. Pro ty, kteří při vstupu do EU vcelku důvodně viděli i pozitiva to bylo hořké zklamání a pro ty, kteří od počátku byli proti EU vzrostly touhy po vystoupení.

Papaláši a pandemie

Papaláši a pandemie

Papaláši se sešli v hotelu a slavili narozeniny. Celkově mě to nijak nepohoršuje, protože to ukazuje jednu důležitou věc. Papaláši jsou jako všichni ostatní, covidu se nebojí. Kdyby se báli, seděli by doma na zadku a leštili by své respirátory.

Vyzýváme Pavla Zemana k rezignaci

Vyzýváme Pavla Zemana k rezignaci

Institut Aleny Vitáskové z.s. (dále jen IAV) - ochrana lidských práv a svobod MANIFEST IAV – občanů poškozených státem

vyzývají tímto Nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, aby rezignoval na svoji funkci.

Poslední domácí zprávy

Papaláši a pandemie

Papaláši a pandemie

Papaláši se sešli v hotelu a slavili narozeniny. Celkově mě to nijak nepohoršuje, protože to ukazuje jednu důležitou věc. Papaláši jsou jako...

Už máte svou zemljanku?

Už máte svou zemljanku?

Je na čase připravit se na život v podzemí. Je to myšleno samozřejmě obrazně. Nicméně je jasné, že už nelze doufat v nějaký zvrat, který by...