• Středa, 27. leden 2021
  • Svátek má Rukojmí Ingrid

USA: Jaké ústavní cesty vedou k inauguraci Trumpa prezidentem?
Počet návštěv: 1027

USA: Jaké ústavní cesty vedou k inauguraci Trumpa prezidentem?

Eva Hrindová Článek od Eva Hrindová

Pořád věřím ve vítězství Trumpa. Mrzí mě, že mnozí už rezignovali a smiřují se s Bidenem. Trump není žádné ořezávátko a má věci pod kontrolou. Trump byl dobrý prezident a lidé ho opravdu spontánně podporují!

Naše média totálně selhávají a prakticky nejsou schopny informovat o dění v USA. Sleduji proto Twitter a také lidi, kteří rozumí americkým reáliím. Děkuji paní Hustákové za kvalitní info!

DVĚ ÚSTAVNÍ CESTY TRUMPA K INAUGURACI 21. 1. 2021 PREZIDENTEM, KTERÉ JSOU VE HŘE:
1. varianta
Během 14 dnů jeho právníci docílí u republikových kongresů sporných států, zejména Pensylvánie, Michiganu, Nevadě, Arizoně, Wisconsinu zpochybnění voleb, kdy pomocí zajištěných svědků a předložených důkazů zajistí přimo u zákonodárců, že pověří na volby prezidenta 14.12. volitele, aby volili republikána Trumpa a ne demokrata Bidena.

Více pravděpodobná je

2. varianta
a) Úspěšné zpochybnění voleb ve sporných státech povede k rozhodnutí, že v daných státech byly volby nelegitimní.

b) Poté následuje podle Ústavy USA volba prezidenta přímo Kongresem USA, ale po státech, kde ke zvolení prezidenta je třeba minimálně 26 hlasů. Trump má minimálně 29 hlasů.

c) Očekávají se řízené nepokoje Antifou a tomu podobnými teror. organizacemi a z toho důvodu se už od minulého týdne organizují přímo uvnitř ministerstva obrany speciální oddíly, tzv. Trumpovy gardy, které mají zajistit pořádek a klid pro občany, zamezit rabování atd. K dnešnímu dni jich má být už okolo 25 000 členů.

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

29.11.2020 19:49

Paní vera b-to sice vím,ale stejně to nechápu.Buď občané volí,nebo nevolí.Nic jiného pro normálního člověka neexistuje.Sbor volitelů je pro mne jen mezičlánek navíc.Prezentuji jen svůj osobní názor.Přesto Vám děkuji za vysvětlení.Přeji krásný den.Majevský


 
vera b

vera b

29.11.2020 00:44

Pane Majevsky, sbor volitelu byl ustanoven v pocatcich Spojenych statu, aby male staty (jako Rhode Island) nebo staty i vetsi ale s malym poctem obyvatel, mely sanci rict sve. Rhode Island nebyl ochoten ratifikovat ustavu bez takove zaruky. Bez toho sboru je Amerika jednopartajova zem.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

26.11.2020 22:00

Zatracené výpadky proudu, podmáčené kabely a zkraty! Velký mág Kalousek se také dostal přes 5%, když v síti zasažené náhlým pominutím funkcí zaškvrdlalo, zapípalo, zajiskřilo a vylíhla se TOPka ve své malosti. ...Mějte se hezky.


 
Musím tentokrát EU pochválit

Musím tentokrát EU pochválit

Je tragické žít v realitě, když člověk přináleží k multinacionálnímu politickému uskupení a to ho postupně stále zklamává. Poslední roky dělala EU jednu fatální hloupost za druhou. Šířila nenávist, světové napětí, prosazovala metody diktátu. Pro ty, kteří při vstupu do EU vcelku důvodně viděli i pozitiva to bylo hořké zklamání a pro ty, kteří od počátku byli proti EU vzrostly touhy po vystoupení.

Papaláši a pandemie

Papaláši a pandemie

Papaláši se sešli v hotelu a slavili narozeniny. Celkově mě to nijak nepohoršuje, protože to ukazuje jednu důležitou věc. Papaláši jsou jako všichni ostatní, covidu se nebojí. Kdyby se báli, seděli by doma na zadku a leštili by své respirátory.

Vyzýváme Pavla Zemana k rezignaci

Vyzýváme Pavla Zemana k rezignaci

Institut Aleny Vitáskové z.s. (dále jen IAV) - ochrana lidských práv a svobod MANIFEST IAV – občanů poškozených státem

vyzývají tímto Nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, aby rezignoval na svoji funkci.

Poslední domácí zprávy

Papaláši a pandemie

Papaláši a pandemie

Papaláši se sešli v hotelu a slavili narozeniny. Celkově mě to nijak nepohoršuje, protože to ukazuje jednu důležitou věc. Papaláši jsou jako...

Už máte svou zemljanku?

Už máte svou zemljanku?

Je na čase připravit se na život v podzemí. Je to myšleno samozřejmě obrazně. Nicméně je jasné, že už nelze doufat v nějaký zvrat, který by...