• Středa, 27. leden 2021
  • Svátek má Rukojmí Ingrid

Nezámýšlený, či snad zamýšlený, efekt koronakrize
Počet návštěv: 933

Nezámýšlený, či snad zamýšlený, efekt koronakrize

Petr Hannig Článek od Petr Hannig

Jsem smutný z toho, jak vir způsobil asi nepřekonatelný příkop mezi vlastenecky smýšlejícími lidmi. Já jsem pro bezpečnost, ale přece jenom bych povolil otevření malých provozoven, obchodů, restaurací za respektování hygieny.  

Málokdo z nás je odborníkem na virologii či příbuzné obory. Najednou zjišťujeme kolik nuancí je v této sféře. Avšak v prudkém protikladu se znalostí této materie jsou vášnivé postoje popíračů pandemie. Ano, vládní nařízení nejenom u nás a v EU, včetně rebelujícího Maďarska či Polska, ale i zemích, jako je např. Rusko, Čína, Tchaj-wan, Izrael, Turecko, Severní Korea atd., jsou výrazným omezením svobod všeho druhu. Přátelé, copak by všechny takto protichůdné režimy zaváděly omezení svých občanů z pouhé zlovolnosti?

Často se mi stává, že mi dřívější přátelé z vlastenecké scény píší: „Vážil/a jsem si Vás, volil/a jsem Vás v prvním kole prezidentské volby. Nyní jste mě však zklamal. Copak nevidíte, že to, co se dnes děje je umělé nafukování neexistující bubliny.“ Někteří dokonce používají slova „ že jste tak hloupý a nevidíte, že to je pouhá manipulace“

Budu asi muset riskovat to, že někteří, kteří byli mými přáteli, se ode mně odvrátí do té doby, než nemoc postihne někoho z jejich okolí, či dokonce, až někdo z jejich okolí na Covid zemře. Také se mi už stalo, že někteří, kteří mi předchozí slova psali a onemocněli na Covid -19, se mi omlouvali, že nikdy předtím nemysleli, že nemoc je tak zákeřná a že jenom o vlásek unikli smrti. A o některých, kteří mi přestali psát maily definitivně, se už asi nedozvím, zda náhodou na onu nemoc nezemřeli. Pouze se mi zjeví oznámení, že mailová adresa je plná a později, že neexistuje.

Nechtěl bych být v pozici vlády. Už nastínila možná uvolnění, ale virus si myslí něco jiného a neklesá a neklesá. Asi být v pozici premiéra, tak bych spíše razil heslo, doba je špatná, nepropadejme planým nadějím.

Ale přece jenom bych zařídil něco. Otevřít malé prodejny a provozovny. U restaurací otevřít a nařídit, aby se každý host zapsal (tak jak to je v Německu či Rakousku). Pamatujete, jaký humbuk způsobilo to, že to některý ministr zdravotnictví navrhoval? „To je přece omezení svobody a špiclování.“ O.K. Tak, aby to nebylo v ČR špiclování, tak se hospody a restaurace zavřely úplně.

Další věc. V médiích proběhla fotka, jak se ženy, tělo na tělo v jednom obchodním řetězci přehrabují ve zlevněném textilním zboží s nevyřčenou větou: „Vidíte vládo, jak si nedokážete ochránit vaše nařízení?“ Okamžitá reakce: 15 metrů čtverečních na osobu v prodejnách.

Protože je spousta lidí na ona omezení svobody naštvaných, tak zvláště ta uskupení, která jsme zvyklí nazývat vlastenecká, pořádají různé demonstrace proti vládním nařízením. Opoziční strany šalamounsky mlčí. Čím více naštvání, tím menší je šance, že současné vládní uskupení, držící se díky chování ČSSD ve vládní koalici pouze jen tak, tak na vlásku, a vládu musí zachraňovat ODS ruku v ruce s SPD, vydrží do konce volebního období. Čím více naštvání, tím dříve bude nová vláda pod vedením Pirátů s demoblokem. To vlastenci chcete?

Navíc, současnou koalici (včetně KSČM a SPD) volilo hodně seniorů. A ti jsou podle statistik nejvíce ohroženi mortalitou. To chcete „vlastenci“? Aby se elektorát tak výrazně změnil?

Naštěstí spousta těch nejmladších lidí má jiné názory, než názory ovlivněné gender politikou, feminismem a multikulturalismem. Mám radost, že na kandidátce Rozumných v krajských volbách, jak zjistil deník Metro, bylo ze všech stran nejvíce osmnáctiletých. Ani jsme to tak nezamýšleli. Ale je vidět, že už vyrůstá nová generace, která se bude navracet k tradičním hodnotám. A právě to mě naplňuje nadějí, že náš národ , který vždy v minulosti vše přežil a znovu vstal z popela, že i tentokrát vyjde posílen.

Autor je předseda Rozumných

Petr Hannig
předseda politické strany ROZUMNÍ Absolvent 1. střední umělecko průmyslové školy v Turnově obor umělecký kovář, 2. Konzervatoř v Praze obory varhany dirigování a skladba, 3. Hudební akademie múzických umění obor skladba.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

29.11.2020 19:40

Zdravím Vás,pane Hannigu.Jen mám k Vám velikou prosbu.Najděte mi sto mladých,neovlivněných genderem,multikulti,feminismem a neschopností si uvědomit své pohlaví.Pak bychom mohli doufat ve změnu.Jenže se dostanete k tomu,že 90% mladých je postiženo oním záhadným virem blbosti jen proto,že je to moderní,viz otázka pohlaví studentů UK.A tito dnes studenti nahradí v budoucnosti ty podrazáky,které máme v politice dnes.Myslím,že si děláte příliš velké naděje.Studentíkům stačí slíbit legalizaci drog a už mají své politické bohy.Je to jen můj osobní názor pro případ,že by můj příspěvek chtěl někam zařadit.


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

29.11.2020 10:22

Pane Hanigu, nemohu uvěřit, že i na Vás, jako člověka pohybujícího se celý život v showbiznisu, je představa vládnutí Pirátů trochu silné kafe. A neměl byste radost z takové prči, kdy premier by byl feťák, ministr ze stejné líhně, nevychovaný spratek co se až v parlamentu chce učit slušnému chování, finance by řídila pornoherečka, družka toho spratka, práci a socialní věci by řídila ta mrňavá, co považuje za nepřekonatelné štěstí mít možnost se zadlužit (chudák černoch v Africe prý tu možnost nemá, asi proto námje doveze a zadluží nás všechny), zahraničí bych dal té co hezky zpívá https://www.youtube.com/watch?v=0ye57PDXLLY a ty děti jí za to poslali do EU parlamentu. Kdo nám z těch vykolejených dětí ještě zbývá ? Jo, ten pačesatej co je na něm vidět neskonalá radost, když dá dohromady souvislou větu, i když si na konci nepamatuje co řekl na začátku. No moc jich není. Muselo by se to doplnit o borce z ODSSTANKDU-ĆSLTOP 09
Pro starší - to není nový model Źigulíka, ale slepenec pablbů co doufá, že takhle urve alespoň 10% při volbách.


 
Musím tentokrát EU pochválit

Musím tentokrát EU pochválit

Je tragické žít v realitě, když člověk přináleží k multinacionálnímu politickému uskupení a to ho postupně stále zklamává. Poslední roky dělala EU jednu fatální hloupost za druhou. Šířila nenávist, světové napětí, prosazovala metody diktátu. Pro ty, kteří při vstupu do EU vcelku důvodně viděli i pozitiva to bylo hořké zklamání a pro ty, kteří od počátku byli proti EU vzrostly touhy po vystoupení.

Papaláši a pandemie

Papaláši a pandemie

Papaláši se sešli v hotelu a slavili narozeniny. Celkově mě to nijak nepohoršuje, protože to ukazuje jednu důležitou věc. Papaláši jsou jako všichni ostatní, covidu se nebojí. Kdyby se báli, seděli by doma na zadku a leštili by své respirátory.

Vyzýváme Pavla Zemana k rezignaci

Vyzýváme Pavla Zemana k rezignaci

Institut Aleny Vitáskové z.s. (dále jen IAV) - ochrana lidských práv a svobod MANIFEST IAV – občanů poškozených státem

vyzývají tímto Nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, aby rezignoval na svoji funkci.

Poslední domácí zprávy

Papaláši a pandemie

Papaláši a pandemie

Papaláši se sešli v hotelu a slavili narozeniny. Celkově mě to nijak nepohoršuje, protože to ukazuje jednu důležitou věc. Papaláši jsou jako...

Už máte svou zemljanku?

Už máte svou zemljanku?

Je na čase připravit se na život v podzemí. Je to myšleno samozřejmě obrazně. Nicméně je jasné, že už nelze doufat v nějaký zvrat, který by...