• Středa, 27. leden 2021
  • Svátek má Rukojmí Ingrid

Takže lapidárně
Počet návštěv: 1243

Takže lapidárně

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Andrej Babiš skvělým způsoben rozložil politickou scénu. Jeho slevu na dani příjmu ocení 4,2 miliónů zaměstnanců, i tí, kteří na tom budou více profitovat, ale i ti, kteří méně. Politika se děje přes peněženky, a tak jako získal na svou stranu důchodce, může počítat s podporou zaměstnanců. Ví také, že ČSSD a KSČM prakticky již melou z posledního a zcela rozhodně nevypadají, že by se chtěly zapojit do dalších bojů. Prohrávají ostatně jedny volby za druhýma. A jsou vyčerpané.

Situace se zrušením superhrubé mzdy přišla jako na zavolanou a ODS oprašuje svůj model snížené 15% daně.

Ozývají se hlasy, že   příjemci vyšších  příjmů  budou zvýhodněni. Zřejmě budou. I to souvisí s tím, že od roku 2013 se koná dramatická revoluce v posuzování sebe samého   a posunu z levého spektra světonázoru na pravé spektrum… ANO proto musí učinit manévr tak trochu do prava. A tady se mu to povedlo, prakticky ihned rozložilo koalici ODS – KDU-ČSL - TOP09.  Pro ODS je daňová sleva vlajkovou lidí, ODS, zatím co pro obě další strany je to červený hadr na býka.

Jak víme, už teď se soutěží, kdo z opozice má největší čáku na to stát se premiérem. Piráti + STAN nabírají, ODS – KDU-ČSL - TOP09 už jsou víceméně jakýmsi odvarem kdysi silné ODS. Než aby Fiala připustil premiérování dredážníka Bartoše, možná to vezme s polovinou křesel ve vládě s Babišem. Upřímně řečeno, svůj sociální program ANO už splnilo na výtečnou, takže je čas přepřahat.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

29.11.2020 19:30

Zda dojde ke v článku zmíněnému rozložení koalic se teprve ukáže.Jinak se tímto dokazuje,že politici hledí jen na svůj vlastní zájem.Program antibabiš už vyčerpal svůj potenciál.Tak se přepřáhne a k moci půjdou jinou cestou.


 
Musím tentokrát EU pochválit

Musím tentokrát EU pochválit

Je tragické žít v realitě, když člověk přináleží k multinacionálnímu politickému uskupení a to ho postupně stále zklamává. Poslední roky dělala EU jednu fatální hloupost za druhou. Šířila nenávist, světové napětí, prosazovala metody diktátu. Pro ty, kteří při vstupu do EU vcelku důvodně viděli i pozitiva to bylo hořké zklamání a pro ty, kteří od počátku byli proti EU vzrostly touhy po vystoupení.

Papaláši a pandemie

Papaláši a pandemie

Papaláši se sešli v hotelu a slavili narozeniny. Celkově mě to nijak nepohoršuje, protože to ukazuje jednu důležitou věc. Papaláši jsou jako všichni ostatní, covidu se nebojí. Kdyby se báli, seděli by doma na zadku a leštili by své respirátory.

Vyzýváme Pavla Zemana k rezignaci

Vyzýváme Pavla Zemana k rezignaci

Institut Aleny Vitáskové z.s. (dále jen IAV) - ochrana lidských práv a svobod MANIFEST IAV – občanů poškozených státem

vyzývají tímto Nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, aby rezignoval na svoji funkci.

Poslední domácí zprávy

Papaláši a pandemie

Papaláši a pandemie

Papaláši se sešli v hotelu a slavili narozeniny. Celkově mě to nijak nepohoršuje, protože to ukazuje jednu důležitou věc. Papaláši jsou jako...

Už máte svou zemljanku?

Už máte svou zemljanku?

Je na čase připravit se na život v podzemí. Je to myšleno samozřejmě obrazně. Nicméně je jasné, že už nelze doufat v nějaký zvrat, který by...