• Středa, 27. leden 2021
  • Svátek má Rukojmí Ingrid

Střípky a útržky (listopad)
Počet návštěv: 1140

Střípky a útržky (listopad)

Jaromír Bradávka Článek od Jaromír Bradávka

Nevíte, kdy začne letošní chřipková sezóna? Konec listopadu a chřipka nikde...

Bidenovo případné vítězství bude mít jedno velké pozitivum: Nikdo už nebude moci vykřikovat, že volby v jeho prospěch ovlivnili Rusové!

Poučení z historie:

„Za pravdu je různá sazba, někdy pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zláme vaz.” (Karel Havlíček Borovský)

Proto estonského ministra vnitra stály křeslo výroky o falšování amerických prezidentských voleb. http://www.rukojmi.cz/clanky/11111-prvni-evropska-obet-americkych-voleb

Víte, jaká budou první slova Joe Bidena při vstupu do Bílého domu?

„Slezte z toho lustru, Donalde, vidím Vás…”

„Lidé v 89. na nás zvonili klíči, myslím, že kdyby věděli, co přijde, tak by ty klíče hodně rychle schovali do kapsy!“ (Milouš Jakeš k výročí VLSR)

Pozdní poučení z Listopadu 89:

"Celý život jsem tloukl na dveře od ráje. Když mi je nakonec otevřeli, zjistil jsem, že jsem tloukl zevnitř." (Rúmí, perský básník, 1207 – 1273)

Retro:

S Havlem to byla naprostá šaškárna. Jak to funguje, můžeme krásně vidět na případu Venezuely a tamního šaška Guaidó. Stejně jako Guaidó i Havla si vytipovala CIA. Když se ještě za komunismu Havel o své "historické" roli dozvěděl, ptal se, co má jako dělat? Oni mu řekli, že nic, stačí aby se učil anglicky.

Retro II: S Gorbačovem to je stále trochu záhada. Opravdu může být člověk takový idiot, že jeden ze dvou nejmocnějších mužů planety skončí v reklamě na pizzu svého protivníka? https://www.youtube.com/watch?v=fgm14D1jHUw

Listopadové +:

Jedinou pozitivní věc proti období před estebáckým pučem v roce 1989 jsem po dlouhém hledání přeci jen našel.

Už nestojíme fronty na "banány". (ale na brambory a sociální dávky)

Nový post-revoluční český sport.

Češi provozují už třicet let nový sport. Jmenuje se převlékaná (podobně jako kopaná, házená nebo odbíjená) a vítězí v něm ten, kdo za život nejvícekrát převleče dres politické strany. Známými reprezentanty jsou např. Petr Pithart, Karel Schwarzenberg, Martin Bursík a desítky dalších...

Jak skončí Evropská unie?

„Cyklus dekadence je u konce, když se náčelník barbarů prohlásí králem, a nastolí vlastní pořádek.“ (Petr L. Berger, americký sociolog)

Apel:

V neziskových organizacích v ČR pracuje 56.000 lidí. Protočí se v nich ročně 57 miliard Kč! Pamatujte na to, až vás budou žádat o příspěvek... (J. Foldyna)

V souladu s nynější politikou „Black Lives Matter“ se v šachových partiích přestanou používat černé a bílé figury. Místo nich budou jen šedé, označené číslem 1 a 2. V zahájení šachové partie se budou figury střídat a o každé odehrané partii se povede záznam, aby nedošlo jednostrannému a diskriminačnímu zahajování stále stejnými figurami.

Dotaz na „Evropany“ ohledně války s migranty:

Kdo z obyvatel půjde bránit Evropu? Obávám se, že v zásadě nikdo, po pár demonstracích a projevech nevole na internetu začnou všichni s nadšením sloužit novým pánům...

Jaký je rozdíl mezi Cikánem a Romem?

Cikáni museli chodit do práce, jinak je zavřeli pro příživnictví. Romové jsou národní kulturní dědictví...

Jak vzniklo vládní opatření 15 m2 na jednoho nakupujícího v supermarketu?

„Někdo chtěl deset, jiný více, tohle vzniklo jako průměr mezi požadavky ministrů,“ napsal na Twitteru ministr Blatný.

„To mne podrž! Jestli skutečně každé rozhodnutí vlády, natož natolik závažné a ryze odborné, vzniká jako ‚průměr‘ dojmů jednotlivých členů vlády, pak se nedivím, že vládní opatření působí i pro laickou veřejnost jako jeden velký chaos a zmatek.“ (Michal Dvouletý, Strana soukromníků)

Rébus:

Prodejní doba supermarketů se prodlužuje do 23:00 hod. Zákaz vycházení začíná také ve 23:00 hod. Kdy a jak se prodavačky dostanou domů?

Listopadová vize:

Všichni se dočkáme komunismu! Bránou k němu jsou dveře krematoria... (N.N.)

Otázka pro zubaře:

Čím to je, že keramický záchod stojí 2 000 Kč a keramický zub 6 000 Kč??

Životní moudrost po zhodnocení uplynulých 30 let:

Život je jako průjem; tak moc se snažíš nic nepos.at – a ono se to všechno se.e samo...

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Musím tentokrát EU pochválit

Musím tentokrát EU pochválit

Je tragické žít v realitě, když člověk přináleží k multinacionálnímu politickému uskupení a to ho postupně stále zklamává. Poslední roky dělala EU jednu fatální hloupost za druhou. Šířila nenávist, světové napětí, prosazovala metody diktátu. Pro ty, kteří při vstupu do EU vcelku důvodně viděli i pozitiva to bylo hořké zklamání a pro ty, kteří od počátku byli proti EU vzrostly touhy po vystoupení.

Papaláši a pandemie

Papaláši a pandemie

Papaláši se sešli v hotelu a slavili narozeniny. Celkově mě to nijak nepohoršuje, protože to ukazuje jednu důležitou věc. Papaláši jsou jako všichni ostatní, covidu se nebojí. Kdyby se báli, seděli by doma na zadku a leštili by své respirátory.

Vyzýváme Pavla Zemana k rezignaci

Vyzýváme Pavla Zemana k rezignaci

Institut Aleny Vitáskové z.s. (dále jen IAV) - ochrana lidských práv a svobod MANIFEST IAV – občanů poškozených státem

vyzývají tímto Nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, aby rezignoval na svoji funkci.

Poslední domácí zprávy

Papaláši a pandemie

Papaláši a pandemie

Papaláši se sešli v hotelu a slavili narozeniny. Celkově mě to nijak nepohoršuje, protože to ukazuje jednu důležitou věc. Papaláši jsou jako...

Už máte svou zemljanku?

Už máte svou zemljanku?

Je na čase připravit se na život v podzemí. Je to myšleno samozřejmě obrazně. Nicméně je jasné, že už nelze doufat v nějaký zvrat, který by...