• Středa, 27. leden 2021
  • Svátek má Rukojmí Ingrid

  Jestlipak víte, co znamená výrok-cintat si pentli.
Počet návštěv: 1402

Jestlipak víte, co znamená výrok-cintat si pentli.

Oldřich Rambousek Článek od Oldřich Rambousek

Tento výrok dozajista velmi dobře znají naši páni poslanci, ale i vláda. Na zasedáních poslanecké sněmovny si cintá pentli každý druhý. Vyjímkou nebylo ani nedávné jednání sněmovny, kde se probíral bod o potravinové soběstačnosti ČR ve smyslu návrhů k jejímu dosažení a ke zvýšení efektivity zemědělské prvovýroby. Musím uznat dámy a pánové, že hrajete na lidi komedii, ale režie je jaksi špatná. Místo cintání si pentle raději přiznejte, že jste v oblasti zemědělství zmrvili kde co, a už nevíte jak smysluplně dál.

Po delší pauze jsem si vyslechl vaše jednání a nestačil jsem se divit. To bylo keců jako od Kecala z Prodané nevěsty. Mnozí vám to jistě žerou a dozajista ti mladí, protože o fungování zemědělství vědí asi tolik, jako já vím o kosmických technologiích. Svá vystoupení na zasedání měli mnozí, ale mě utkvěl v paměti pan ministr Toman, pan poslanec Bendl a někteří další. Docela mě udivilo, že množství návrhů na zasedání uvedených poměrně blízce souvisí se socialistickým způsobem vedení zemědělské politiky. Znamená to tedy postupný návrat zpět??? No to snad ne. Cožpak nevíte, že tato metodika je nepoužitelná v současném politickém a společenském řádu a že koliduje i se systémem ekonomickým??? Aby vámi navrhované změny mohly fungovat, tak by bylo nezbytné vrátit se ke družstevnímu pojetí zemědělské výroby s centrálním řízením, kontrolou a plánováním. Bolavá místa chcete řešit dotacemi z kapes daňových poplatníků, ale pozor-to nic nevyřeší. Jen občany cíleně okradete a vybraným zemědělcům pomůžete ještě více nabobtnat, přičemž dopady do spotřebitelské sféry budou nulové. Na vyřešení této problematiky jsou nutné změny systémové a to v komplexním pojetí.

      Chcete obnovit potravinovou soběstačnost, kterou jsme již kdysi měli a která byla polistopadovými vládami kompletně zničena. Hodně velkou měrou se na tomto podílela privatizace a restituce a v neposlední řadě i restituce církevní. To byste museli všechno vrátit zpět a to myslím by vám neprošlo. Avšak bylo li by toto z vůle lidu-to je jiná. Musela by být zásadně omezena svoboda podnikání v zemědělství a taktéž by musel být zaveden institut maximální marže, aby obchodníci, překupníci a prodejci nemohli spotřebitele okrádat. To vám ale bylo doposud jedno!!! Nikoho nebere fakt, že takový Kaufland prodává normálně vepřovou kýtu okolo 145 Kč a v akci je za 99, přičemž i za těch 99Kč vytváří prodejci komodita zisk. S prodělkem by to němčour neprodával. Kolik je tedy skutečná cena oné vepřové kýty??? To se nikdo nedoví-ty můj Bendle medový. Faktem je, že nejvíc odírají lidi a také zemědělce zpracovatelé a prodejci, což znamená, že zavedení maximální marže by bylo přínosem. Ona vše nevyřeší neviditelná ruka trhu jak kdysi říkal tatíček Klaus. Ta ruka potřebuje občas šlehu přes čpárky, aby si nedovolovala příliš. Nicméně, když to budu takto rozebírat po jednotlivostech, tak si budu cintat pentli taky. Bez změn systémových je cesta prostě uzavřena a pochybuji, že na ně někdy dojde neboť i diktát Bruselu zde hraje nemalou roli. Proto mi je docela divné, že se takováto debata ve sněmovně vůbec rozjela. Za současné společensko - politické situace to nemá relevantní řešení.

     Víte páni poslanci a vládo. Podařilo se vám za třicet let vlády takzvané demokracie tak zmršit lidi, že už to ani víc nejde. Demokracie funguje snad jen v pohádkách, ale realita je úplně něco jiného. Je škoda, že nemáme politika a vlastence jako je Vladimir Putin. Ten si dokázal uhájit své a to proti Americe, ale i proti Evropské unii. Západ uvaloval sankce a Rusko to posílilo. ČR by už dávno padla na držku. Vezměte si mustr z Ruska a přestaňme se už konečně hrbit nebo si cintat pentli.

Oldřich Rambousek
Mým principiálním základem, který uznávám je teorie Marxismu, ale tento se bohužel téměř nepraktikuje, protože nepřináší svým obsahem ten pravý byznys, který by každý chtěl z politiky mít. Já ho přesto preferuji, protože jsem přesvědčen o tom, že politika má být službou národu a nikoliv hmotným statkům.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

03.12.2020 19:53

Základním rysem povahy našich politiků je prodejnost a vzhlížení se do ciziny.Bez těchto vlastností by to nebyl český politik.Vlezprdelkování je nutné pro činnost v politice.Dalším rysem je mnohomluvnost,jejímž účelem je mnoho mluvit a neříci nic,co bychom už nevěděli.Stejně tak je to s odpovědností za své jednání,které zde neexistuje a politici se brání přijetí zákonů,které by vyžadovaly osobní zodpovědnost a také sankce pro viníka.A tak si můžeme o nějaké soběstačnosti nechat zdát.Podmínky pro potravinovou soběstačnost zmizely spolu s množstvím orné půdy,na níž jsou sklady a haly firem ze zahraničí.Bez polí to nepůjde a ta nejsou.


 
Musím tentokrát EU pochválit

Musím tentokrát EU pochválit

Je tragické žít v realitě, když člověk přináleží k multinacionálnímu politickému uskupení a to ho postupně stále zklamává. Poslední roky dělala EU jednu fatální hloupost za druhou. Šířila nenávist, světové napětí, prosazovala metody diktátu. Pro ty, kteří při vstupu do EU vcelku důvodně viděli i pozitiva to bylo hořké zklamání a pro ty, kteří od počátku byli proti EU vzrostly touhy po vystoupení.

Papaláši a pandemie

Papaláši a pandemie

Papaláši se sešli v hotelu a slavili narozeniny. Celkově mě to nijak nepohoršuje, protože to ukazuje jednu důležitou věc. Papaláši jsou jako všichni ostatní, covidu se nebojí. Kdyby se báli, seděli by doma na zadku a leštili by své respirátory.

Vyzýváme Pavla Zemana k rezignaci

Vyzýváme Pavla Zemana k rezignaci

Institut Aleny Vitáskové z.s. (dále jen IAV) - ochrana lidských práv a svobod MANIFEST IAV – občanů poškozených státem

vyzývají tímto Nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, aby rezignoval na svoji funkci.

Poslední domácí zprávy

Papaláši a pandemie

Papaláši a pandemie

Papaláši se sešli v hotelu a slavili narozeniny. Celkově mě to nijak nepohoršuje, protože to ukazuje jednu důležitou věc. Papaláši jsou jako...

Už máte svou zemljanku?

Už máte svou zemljanku?

Je na čase připravit se na život v podzemí. Je to myšleno samozřejmě obrazně. Nicméně je jasné, že už nelze doufat v nějaký zvrat, který by...