• Pátek, 23. duben 2021
  • Svátek má Rukojmí Vojtěch

Vystoupení z Evropské unie je výhodné
Počet návštěv: 1114

Vystoupení z Evropské unie je výhodné

Radim Fiala Článek od Radim Fiala

Vystoupení z Evropské unie je výhodné. Potvrzují to fakta. Už jenom kvůli nesmyslnému boji EU proti CO2 bude mít ČR náklad stovky miliard korun ročně navíc. Britové se toho nyní naštěstí snad už zbaví. EU k volnému obchodu a ekonomické prosperitě nepotřebujeme! Na členství v EU naopak doplácíme. Když nevystoupíme z EU, Brusel nás zničí masovou imigrací, sluníčkářským neomarxismem a ekoterorismem. Samozřejmě se musíme na vystoupení připravit. Naše země bude opět naše – svobodná, bezpečná a prosperující. 

Odpůrci našeho vystoupení tvrdí, že ČR bude bez EU izolovaná. To je nesmysl. Při našem vystoupení z EU můžeme vstoupit do EFTA, což je společenství států, které nejsou členy EU (Švýcarsko, Norsko, Lichtenštejnsko, Island), které mají s EU dohodu o volném obchodu.
.
S postupující islamizací západní Evropy též musíme začít více pracovat na spolupráci států středovýchodní Evropy, což bych nazval „Visegrád plus“. Tedy států Visegrádu plus třeba Rakouska, Chorvatska, Slovinska, případně Itálie či, pokud se před islamizací zachrání některé německé státy, tak Bavorsko, Sasko či Braniborsko…
.
Tvrdí se, že členové EFTA nemají hlasovací právo při schvalování evropských regulací, které pak stejně musí vymáhat. Jak upozornil britský europoslanec za Konzervativní stranu Daniel Hannan, v letech 2000 až 2013 Unie podle sekretariátu EFTA vygenerovala 52 183 právních nařízení, ze kterých Norsko přijalo celkem 4 724, což je devět procent. A když se na to stejné ptali poslanci Islandu, vyšlo číslo hodně podobné: 6 326 z 62 809 právních aktů od ledna 1994 do prosince 2014. Čili to je jen zlomek unijní legislativy. A z Bruselu velmi často chodí nesmysly, které nám škodí.
.
A co se týče Švýcarska, podíl bruselské legislativy je nula. Švýcarsko samozřejmě občas regulace od EU kvůli úsporám z rozsahu přejímá, ale mnohem častěji se totožnou úpravou legislativy snaží sladit s pravidly globálními. A i když musí švýcarští exportéři při vývozu do EU unijní standardy dodržovat (stejně jako by v Japonsku dodržovali standardy japonské), na domácím trhu se tyto normy zpravidla nevymáhají.
.
Jak upozornil ekonom Vít Jedlička, podle odhadu samotné Evropské komise, který je z roku 2004, nás unijní regulace stojí 4 procenta HDP ročně, což pouze za minulý rok představuje cca 200 miliard korun. Z EU jsme za posledních 14 let načerpali na různé dotace 741 miliard korun, ale náklady na evropské regulace dosáhly minimálně astronomických 2456 miliard!
.
Ve skutečnosti jsme každý rok na členství v EU dopláceli. A realita je nejspíš podstatně horší než odhady Evropské komise. Ta prosadí na každém zasedání Evropského parlamentu tisíce stran nových regulací. Celkově je to již téměř 300 tisíc stran. Eurochambres počítá, že aktuální náklady na jednoho občana žijícího v EU dosahují až 80 tisíc korun ročně! Pokud vycházíme ze 4 procent HDP, počítáme pouze s 20 tisíci korunami na občana ročně. Čísla Evropské komise, přestože jsou nižší, stále zůstávají astronomická.
.
Z EU nám v předminulém roce přišlo o 45 miliard víc, než jsme tam poslali, ale o úplně stejnou částku přišel státní rozpočet jenom na podpoře solárních a větrných baronů!
.
Alternativ je tedy celá řada a vše bude záležet na tom, jak se bude vyvíjet geopolitická situace v Evropě. Musíme být připraveni na různé alternativy. Stále ale platí, že bojujeme za obnovení suverenity našeho státu, Evropská unie je pro nás nepřijatelná a že prosazujeme referendum o členství v EU.
.
Když nevystoupíme z EU, Brusel nás zničí masovou imigrací, sluníčkářským neomarxismem a ekoterorismem. Samozřejmě se musíme na vystoupení připravit. Naše země bude opět naše – svobodná, bezpečná a prosperující.
 

Radim Fiala
Komunální politik v Prostějově, poslanec Parlamentu ČR, předseda Ústřední komise pro ochranu zvířat proti týrání, zakládající člen hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD).

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

19.12.2020 19:35

Já jsem byl proti vstupu do EU.Každá organizace,jejímž členem je Německo,se dříve,nebo později,stane v podstatě německou kolonií.V jejich povaze je zakódováno,že jsou nadřazeni všem ostatním.Vícekrát jsem zveřejnil výzvu k vystoupení z EU.Vždy se najde pár blbů,kteří se začnou ohánět dotacemi,které jsou mimochodem důvodem ke zdejší korupci.Oni totiž neumí počítat a stačí jim poměr příspěvky-dotace a mají jasno.Aby byli schopni započítat i ostatní platby,na to jejich IQ bohužel nestačí.Vláda tohoto státu je sama zkorumpovaná dotacemi,které se z 50% ztratí někde v soukromé kapse.A je jedno,která partaj je zrovna u moci.Vyslovuji naprostý souhlas s příspěvkem paní Novotné!Jen jsem přestal věřit i SPD.


 
Libuše Novotná

Libuše Novotná

19.12.2020 17:35

Jsem obyčejný občan České republiky.Mám středoškolské vzdělání.Nechybi mi tzv.selský rozum.Tomuto článku docela dobře rozumím.Volili jsme si do vlády lidi,o kterých jsme si mysleli,že budou pracovat pro takové občany jako jsem třeba já a můj manžel.Volili jseme dříve ANO,naposledy SPD v naději,že tahle strana ma sanci .Nemůžu pořád věřit,že se tak těžko prosazuje.Její program je výborný,pro lidi v této zemi je velkou nadějí.Pořád nechápu kde je příčina toho,že na to občané neslyší.Vládu asi zavazuje Unie svými nařízeními k přjímaní zákonů,které nám jen škodí .Vystoupení bude těžké,ale i kdybychom měli jíst jen suchý chleba,musíme o to bojovat.Prosím o pevné nervy a vytrvalost.Také o co největší publicitu ve všech možných mediích.Novotná


 
Daň z nemovitosti podle návrhu Pirátů

Daň z nemovitosti podle návrhu Pirátů

Pracovní skupina Pirátské strany přišla s návrhem OBROVSKÉHO zdražení daně z nemovitosti. V návrhu se píše: "Zdanění nemovitostí může přinést stovky miliard korun ročně a zlepšit dostupnost cen nemovitostí k bydlení. Efektivní zdanění nemovitostí v USA se pohybuje mezi 0,3- 2,21 % a v EU 0,05 – 1.93 % z ceny z nemovitosti.

Poslední domácí zprávy