• Středa, 27. leden 2021
  • Svátek má Rukojmí Ingrid

Politické inferno
Počet návštěv: 809

Politické inferno

Eva Hrindová Článek od Eva Hrindová

Připadám si jako v pekle. Šílenci všude kam se podíváš. Nějak se nám ta pandemie vymkla z rukou, nemyslíte? Absurdity se vrší jedna na druhou a kdyby se za nimi neskrývaly zničené jednotlivé lidské osudy a životy, bylo by to k smíchu. Nesmí se lyžovat, nesmíte si koupit tužku a pravítko, ministr s výzorem androida vyčítá lidem kontakty s rodinou.  

A co na to naši politici? Ti se předhánějí v tom, kdo bude za většího idiota. Premiér Babiš se podělal už na jaře a v roušce chodí i spát. Vládní ANO se nemůže rozhodnout, jestli co vlastně znamená jejich slogan „bude líp“. Na jednu stranu si na rozdíl od opozice uvědomují, že ta opatření fakt likvidují lidi, ale zase chtějí chránit ty umírající seniory… Z toho prostě není úniku.

Opozice vlastně není opozicí, protože jsou ve stejných kleštích. Jejich řešením jsou jen kompenzace a kompenzace. Když vláda nesmyslně zavře školy, opozice burácí, že každé dítě má právo na notebook. Když vláda zavře sjezdovky, opozice vypočítává, kolik peněz mají dostat vlekaři. A když se schvaluje rozpočet, burácí ve sněmovně, že je deficit příliš velký. A všichni společně vzývají vakcinaci jako jediné řešení, které nás dostane z toho pekla. Nehledí nalevo napravo a posílají občany dělat pokusné králíky.

Jen v koutku se krčí skutečná opozice. SPD a pár odpadlých poslanců, kteří ale nemají sílu a ani moc odvahy cokoliv změnit. Kéž aspoň využijí maximálně možnost mluvit na oficiální půdě a stále dokola říkat nepříjemné pravdy.

Nezbývá nám nic jiného než to vše jen sledovat a komentovat. Někdy je to ale už nad lidské síly. Reakce našich politiků na dění v USA jsou tak absurdní, že jediným komentářem musí být hořký pláč. Opravdu naši zemi řídí tak zabednění pitomci? Opravdu jsme si zvolili takové ignoranty? Zaslepené hlupáky, kteří kvůli své tuposti jsou jen loutkami cizích zájmů? Jsou tak vyprázdnění, že si ani svou ubohost neuvědomují a slavnostně ji hlásají do celého světa. Jejich fráze o demokracii a apely na Trumpa, aby se jí podřídil, jsou jako ze špatného filmu.

Neschopní panáci zleva doprava jsou bolestným obrazem naší země. Zoufale se nedostává zdravého selského myšlení. Systém je nastaven tak, že takové lidi izoluje a zneviditelňuje. Dokonce i alternativa si vybírá ty nejméně schopné a ovladatelné. Kdo je schopen vidět realitu a pojmenovat ji bez ohledu na to, koho se to dotkne, je nebezpečný všem – mocným i nemocným. V tak zlé žijeme době.

Nikdy bych nevěřila, že se mi vrátí pocity z osmdesátých let – bezmoc, zoufalství, nekonečná beznaděj. Stále vidím sama sebe v bílém plášti u rýsovacího prkna v mém tehdejším zaměstnání a až bolestně cítím tu frustraci. Okamžik, na který nezapomenu. Možná se něco stane – stejně jako se stalo tehdy. Nezbývá nic jiného než se nepodvolit a doufat.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

09.01.2021 20:33

Situaci mohou změnit pouze občané.Jen k tomu musí najít odvahu a vyhnat všechny ty darmošlapy a parazity,nejen z politiky.Pokud nic občané nebudou dělat,tak se nic nezmění.Komouši tomu dali aspoň nátěr demokracie formou Národní fronty.Ti nynější se ani nesnaží o něco podobného a tak jsou volby i u nás zmanipulované.Benda je toho názorný případ.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

09.01.2021 12:43

Ti. Kdo nám dělají rádce, neztratí na pandemii ani korunu. Naopak, je pro ně zviditelněním i jobem. To se to potom vyzývá k uskromeni. Jaké jsou výsledky těch, kdo to s námi myslí upřímně... V izolovaných domech důchodců je nákaza nejrozšířenější. Ti, kteří se poctivě brání virům rouškou, jsou díky svému vyděšení téměř jistou kořistí koronaviru. Čím rozsirenejsi jsou protiopatreni, tím více nemocných. Zahraniční obchodní řetězce zvýšily zisk o desítky procent, ale Češi podnikat nesmi. V obchodech zahraničních firem je hlava a hlavě, ale my nesmíme nic. Statisíce živnostníků mají zákaz jakékoli veřejné aktivity. Užívají si nuceného volná a zákazu nočního vycházení. Ti, kteří jim radi nečinnost pobírají za svou odbornost nesnizeny plat. Nesolidarizuji se. Zahnalí nás do dluhů a chudoby.... Mějte se hezky.


 

09.01.2021 11:21

Podléháte ve větě: "opravdu jsme si zvolili takové ignoranty?" jednomu omylu. Tak, jako je logicky, nikoliv ze zákona jisté, že nezvolení Trumpa byl záměr vyšší moci zfalšováním voleb, tak stejné je to i u nás. V tom musí hrát roli taky nějaký vyšší zájem boží. Nedovedu si představit i přes zjevnou hloupost množiny voličů, že by se našlo dost lidí, kteří by byli schopni zvolit něco tak odporného, jako jsou politické zrůdy Benda a Němcová, a hle přesto jsou tady už 30 let. Už nikdo nevoli toho pohrobka uslintaného prý filozofa, ale v okamžiku, kdy se do voleb dostal fenomén preferenčních hlasů, máme toho blba a lžilékaře práv na věčné časy a nikdy jinak. Prostě se v celém světě manipuluje, hezký eufemismus pro slovo podvádí, a už se to asi stalo přijatelnou normou jednání, že za to nikdo není odsouzen. A že jsou naši poblitici jako opilá myš v bludišti bez východu, nebo ježek v kleci, která nemá řešení je jasné, v podstatě si zvolili doktrínu, které se v zájmu pudu sebezáchovy musí držet jako příslovečné lejno košile aby neztratili ksicht. A tak v tom bludišti pobíhají, narážejí do stěn a nikam se nedostanou. Jediné východisko je zbořit bludiště a tím pozabíjet poblitiky.


 
Musím tentokrát EU pochválit

Musím tentokrát EU pochválit

Je tragické žít v realitě, když člověk přináleží k multinacionálnímu politickému uskupení a to ho postupně stále zklamává. Poslední roky dělala EU jednu fatální hloupost za druhou. Šířila nenávist, světové napětí, prosazovala metody diktátu. Pro ty, kteří při vstupu do EU vcelku důvodně viděli i pozitiva to bylo hořké zklamání a pro ty, kteří od počátku byli proti EU vzrostly touhy po vystoupení.

Papaláši a pandemie

Papaláši a pandemie

Papaláši se sešli v hotelu a slavili narozeniny. Celkově mě to nijak nepohoršuje, protože to ukazuje jednu důležitou věc. Papaláši jsou jako všichni ostatní, covidu se nebojí. Kdyby se báli, seděli by doma na zadku a leštili by své respirátory.

Vyzýváme Pavla Zemana k rezignaci

Vyzýváme Pavla Zemana k rezignaci

Institut Aleny Vitáskové z.s. (dále jen IAV) - ochrana lidských práv a svobod MANIFEST IAV – občanů poškozených státem

vyzývají tímto Nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, aby rezignoval na svoji funkci.

Poslední domácí zprávy

Papaláši a pandemie

Papaláši a pandemie

Papaláši se sešli v hotelu a slavili narozeniny. Celkově mě to nijak nepohoršuje, protože to ukazuje jednu důležitou věc. Papaláši jsou jako...

Už máte svou zemljanku?

Už máte svou zemljanku?

Je na čase připravit se na život v podzemí. Je to myšleno samozřejmě obrazně. Nicméně je jasné, že už nelze doufat v nějaký zvrat, který by...