• Čtvrtek, 25. únor 2021
  • Svátek má Rukojmí Liliana

Úmrtnost v České republice v období koronaviru, resp. Covidu-19, aneb Ať žijí nebožtíci (sorry jako)!
Počet návštěv: 852

Úmrtnost v České republice v období koronaviru, resp. Covidu-19, aneb Ať žijí nebožtíci (sorry jako)!

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Denně se na internetových stránkách dovídáme statistiku o vývoji pandemie Covidu-19, tj. kolik bylo v ten den nově nakažených, uzdravených (čím a jak?), hospitalizovaných a v neposlední řadě také počet zemřelých. Právě ta statistika v případě zemřelých je poněkud zavádějící. Podle souhrnné statistiky od března 2020 do cca 10. ledna 2021 zemřelo v ČR něco málo přes 14 tisíc občanů.

Z tohoto počtu zemřelých však není zřejmé za a) zda to byly úmrtí jednoznačně v důsledku virového onemocnění Covidem-19, za b) zda to byly úmrtí s podporou Covidu-19, protože občan trpěl nějakou vážnou chorobou, za c) zda se jednalo o úmrtí lidí kategorie senioři, nebo za d) to byli také mladí lidé, v jakém věku a jaká byla přímá příčina jejich úmrtí. Jinými slovy, statistika úmrtí není blíže konkretizována, což vyvolává pochybnosti, že jen na Covid-19 zemřelo v ČR denně v průměru 150 lidí. Při počtu celkem 14 tisíc úmrtní „údajně“ na Covid-19 jak se konstatuje, vychází denní průměr těchto úmrtní na 38 osob. Je to moc, nebo málo? Zajímavé by proto bylo srovnání, kolik lidi zemře (zemřelo) denně na klasickou chřipku.

Podle oficiální statistiky v České republice zemře ročně celkem v průměru 113 500 občanů ze všech možných důvodů (nemoc, dopravní nehody, sebevraždy, vraždy, přirozená smrt, úmrtí dětí atd.), což činí denní průměr cca 311 zemřelých osob. Zdá se tedy dost nepravděpodobné, že by jen na Covid-19 zemřelo víc jak 14 tisíc lidí za 10 měsíců, kteří jsou prý s velkými problémy pohřbíváni. Proto podobně zavádějící statistika je v případě pohřbu a zpopelňování zemřelých. V ČR existuje 27 krematorií, které jsou (podle velikosti), schopny za den zpopelnit v průměru 8-10 zemřelých, což vynásobeno 27 je v průměru cca 240 pohřbů za den. Pokud informace v tisku či TV konstatují, že některé krematoria „nestíhají“, nestačí kapacita chladících boxů apod., pak je s podivem, že při průměrném úmrtí cca 150 zemřelých denně není 27 krematorií schopno tento počet zemřelých zpopelnit, přičemž nelze vyloučit, že všech těch 150 lidí zemřelo výlučně na následky Covidu-19 (což lze předpokládat), pak ne všichni nebožtíci museli či musejí být nutně zpopelněni a jsou ukládáni do hrobu. Ostatně podle vyjádření jednoho ředitele Pohřební služby je „jen“ zhruba 40 % zemřelých s Covidem-19. Co těch zbylých 60 %? Jsou započítání mezi oběti Covidu-19, nebo jsou to „ostatní“ úmrtí „všeho druhu“ bez vlivu Covidu-19?

Takže se naskýtá otázka jak je možné, že pohřební služby „nestíhají“ pohřbívat cca 150 (údajně na Covid-19) zemřelých denně, (pokud je to pravda?), když oficiální statistika říká, že za rok zemře v ČR cca 113 500 lidí, což činí denní průměr 311 zemřelých a ty pohřební služby zvládají pohřbívat? Kdo nám tedy věší bulíky na nos?

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
vera b

vera b

20.01.2021 02:36

Je to jako horsi chripkove obdobi. To ostatni je politicky podraz.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

18.01.2021 19:48

Proběhl oficiální odběr krve lidí, kteří prodělali covid bez následků. Z této krve se vyrábí imunizacni séra, imunoglobiny. Jsou 100 procentne účinné proti virovým onemocněním. Tyto deriváty budou použity při očkování vybraných politiků. Je to očkování bezpečné, bez zdravotních rizik. Za sociku byly krevní deriváty používány v povoláních, kde bylo třeba pracovat s velkým počtem lidí. Byly dokonalou imunitou. Nazývaly se gamaglobulin. Byly bez vedlejších účinků.... JP.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

18.01.2021 17:59

Staří lidé uzavreni doma bez možnosti pohybu na zdravém vzduchu. Jak to potom může vypadat. Tloustnout a být sám je samo o sobě zničující. Veškeré vztahy s nejbližšími se rozpadly. Navíc strach z návštěvy lékaře. Častá umrti mají na svědomí právě tyto faktory. I já jsem zůstal opuštěn, když mi zemřela družka. Byla dlouholetou nemocniční sestrou, a tak dbala na veškerá nařízení. To se jí vymstilo. Já jsem dělal přesně pravý opak. Byl jsem co nejčastěji na výletech a udělal spousty kilometrů na svěžím povětří. Léky dodnes neberu, a to je mi přes 70 let. Žel Bohu, vazalsky poslouchat veškerá nařízení nejde, zvláště když se příčí zdravému životnímu stylu. Mrtvých bezesporu přibývá. Obezita z nedostatku pohybu, stres a strach z onemocnění, vysoký krevní tlak, strach z návštěvy lékaře, oddalovani medicínských zákrok, ztráta kontaktů se světem. Výsledkem je vysoká smrtnost. Samozřejmě, že je spojena svyvolavancovidem. Hrůza a děs vyvolávane médií likvidují spolehlivě všechny, kdo permanentnímu strašení podlehnou. Mějte se hezky,


 
Francie se začíná bránit islámu

Francie se začíná bránit islámu

Pozdě, řeknete. Ovšem. Ale ještě tak dva roky zpátky bych nevěřila, že Frantíci někdy prohlédnou. Že fakticky najdou koule na to se aspoň krapítek ohradit vůči pomalé, nicméně už poměrně pokročilé islamizaci, která v zemi Galského kohouta probíhá.

 Nechceme aktivistický Ústavní soud

Nechceme aktivistický Ústavní soud

Ústavní soud České republiky začíná přitahovat stále větší pozornost. Už to je podivná okolnost, příliš nesvědčící konzervativní pověsti, kterou by měla být nejvyšší ústavní instituce proslulá.

Poslední domácí zprávy