• Čtvrtek, 25. únor 2021
  • Svátek má Rukojmí Liliana

Hlasování ze zahraničí demokracii nám zničí
Počet návštěv: 909

Hlasování ze zahraničí demokracii nám zničí

Ladislav  Jakl Článek od Ladislav Jakl

Korespondenční volba pro krajany žijící v zahraničí? To je čisté zlo.

Osudy naší republiky a životy nás, co zde žijeme, by měli spoluurčovat jen ti, kdo s námi sdílejí naše životy, kdo sdílejí poměry u nás v dobrém i ve zlém. Voleb ať se účastní jen ti, kdo tu pracují, dýchají s námi společenskou atmosféru, platí daně či se potýkají s fungováním státu a jeho orgánů, ti, na které každodenně dopadá kvalita našeho školství, policie, infrastruktury, sociálního systému, kdo prožívají naši míru svobody i nesvobody, kdo na vlastní kůži cítí všechna omezení či naopak možnosti života v naší domovině.

Ne, že nám zavaří odněkud zdálky tací, co budou hlasovat leda podle svých sympatií, ale dopady volebních výsledků na ně pak už nedolehnou. Ne, ne, ne! 

Ladislav Jakl
Ředitel Centra společenských studií Institutu Václava Klause, novinář, rockový muzikant a pivovarnický expert.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
vera b

vera b

24.01.2021 21:55

Se mi zda, ze vetsina minulych emigrantu odchazela bud za lepsim (z Rakouske ci krizove chudoby) ci aby unikli nesvobode, popripade pronasledovani (protektorat, osmactyricatnici). Tech, co sli bojovat proti Hitlerovi, byla spis mensina. Ale nest.

Rekneme, ze mate pravdu, a ze my jsme byli unikatne sobecti. Podpora exilove literatury, prace pro vysilani BBC nebo Sv. Evropy, spolky za zachovani reci pro dalsi generaci, informace domu o cizine, a zvani pribuznych, aby taky poznali zapad, to bylo vse jen a jen drek. No dobre. Tak proc nejste rad, ze jsme vypadli? Takovy povl by byval stejne narodu nic dobreho neprinesl, soudim. Vlastne jsme narodu pomohli, ze jsme sli jinam. Ostatne vetsina exulantu zustala uz v cizine i po prevratu. Tak co se zlobite? Mel byste dekovat, ne?


 
Petr Majevský

Petr Majevský

24.01.2021 20:10

Madam,pletete si pojmy z dojmy.Vy jste odcházeli ne kvůli politice,ale pro svoje výhody,které jste měli.Abyste tomu rozuměla,mám to samé v rodině a tak vím,o čem mluvím.Když jste narazila na ty emigranty z R-U,tak ti poté pracovali ve prospěch národa.Ti předváleční šli do zahraničí bojovat proti nepříteli.Ti po 48.roce se snažili přenést co nejvíce majetku a mnoho jich skončilo rukama převaděčů.Jen se to svedlo na pohraničníky.Vy,po 68. roce,jste šli za vidinou sobeckou,z egoistických důvodů a v zahraničí jste nic pro národ nedělali.Hlavně po převratu v 89. se začali vracet a radit nám,co máme dělat.Jak máme společně s prolhanámi politiky,kteří včas převlékli kabát,hrdě vykračovat k zářným zítřkům.A pro jistotu se většina urychleně vrátila zpět a čekala,co se z toho všeho vyvine.A dnes chtějí rozhodovat o osudu celé země,kterou pro své egoistické zájmy opustili ve chvílích nejtěžších.Vaše združování v krajanských spolcích národu nic nepřineslo!


 
vera b

vera b

24.01.2021 18:06

Ano, opravdu, zajimalo by mne, co vas k tomuto nazoru vede. A k tomu dodavam: rekneme, ze mate pravdu, a ze jsme utikat nemeli. Co si myslite, ze by se tenkrat odehralo lepe (protoze jsme zustali) a potazmo co by se mozna odehralo lepe, po prevratu v r. 89?

A jestli dovolite: je emigrace vzdy o tom, ze se narod necha na holickach? I exulanti po roce 48? I emigranti za valky a za prvni republiky? A co emigranti za Rakouska, kteri potom Masarykovi pomahali zalozit republiku, ti taky vlast zradili? A nebo jsme to jen my osmasedesatnici? Take dekuji za diskuzi.


 
Francie se začíná bránit islámu

Francie se začíná bránit islámu

Pozdě, řeknete. Ovšem. Ale ještě tak dva roky zpátky bych nevěřila, že Frantíci někdy prohlédnou. Že fakticky najdou koule na to se aspoň krapítek ohradit vůči pomalé, nicméně už poměrně pokročilé islamizaci, která v zemi Galského kohouta probíhá.

 Nechceme aktivistický Ústavní soud

Nechceme aktivistický Ústavní soud

Ústavní soud České republiky začíná přitahovat stále větší pozornost. Už to je podivná okolnost, příliš nesvědčící konzervativní pověsti, kterou by měla být nejvyšší ústavní instituce proslulá.

Poslední domácí zprávy