• Čtvrtek, 25. únor 2021
  • Svátek má Rukojmí Liliana

Senátorka Němcová se opět strefuje do premiéra Babiše.
Počet návštěv: 755

Senátorka Němcová se opět strefuje do premiéra Babiše.

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Paní Senátorka M. Němcová se čílila nad projevem preniéra Andreje Babiše, když v krátké připomínce sebeupálení Jana Palacha (v r. 1969) prohlásil, cituji: „...Naše země tehdy čelila okupaci, dnes musíme čelit zákeřné pandemii. Proto bych byl velice rád, kdybychom se i my znovu semkli a společně ji porazili.“

Nevím, co je na těchto slovech tak irelevantního, že se paní senátorka nad nimi tak pohoršovala, nicméně aby tomu dodala patřičnou politickou váhu a důraz, připomněla (typicky podpásově) občanům jeho stručný životopis, kterým chtěla přirovnat, resp. dokumentovat rozdíly, jak a čím se v době normalizace zabývali nebo dělali Jan Palach a Andrej Babiš. Paní Němcová připomíná, že zatímco Jan Palach obětoval to nejcennější, tedy svůj život, když varoval před nastupující normalizací, Andrej Babiš, jenž byl jen o 6 let mladší než J. Palach, vstoupil za časů normalizace do komunistické strany a nestyděl se dokonce spolupracovat s komunistickou Státní bezpečností.

V této souvislosti není od věci se zeptat paní senátorky, která je o rok starší než Andrej Babiš, co ona v tu dobu dělala, jak se angažovala proti nastupující normalizaci? V r. 1969, kdy se upálil J. Palach, bylo paní Němcové 17 let, panu Babišovi 16 let. Podle paní senátorky A. Babiš v době normalizace vstoupil do KSĆ (bylo mu 26 let) a prý se nestyděl dokonce spolupracovat s komunistickou Státní bezpečností, copak asi v tu dobu dělala Mirka Němcová? Podle údajů z jejího životopisu nebyla do r. 1989, resp. 1992 politicky organizována (v r. 1992 vstoupila do ODS) tudíž po celou dobu normalizace jí pasivně přihlížela. Pravda, studovala sice také Střední zemědělskou a technickou školu a nejspíše se učila (snažila) i cizím jazykům, z nichž dnes údajně aktivně ovládá italštinu (kde k ní přišla?) pasivně němčinu, angličtinu a ruštinu, což de facto znamená, že těmito jazyky se nedomluví. Na rozdíl od ní však A. Babiš, protože ednak s rodiči, tak i sám se dlouhodobě zdržoval v cizině, proto také umí hovořit francouzky, rusky, německy a anglicky (z franštiny a ruštiny maturoval).

Jestliže paní Němcová vytýká Andreji Babišovi jeho osobní angažovanost v době normalizace vstupem do KSČ, spolupráci s StB, pak ona v normalizační době (1972-1992) poklidně vykonávala v Českém statistickém úřadě náročnou funkci odborného referenta. Protože je paní senátorka Němcová ženou velmi ambociózní ženou (byť jí dříve mnohé ambice nevyšly), v r.1992, ve svých 40 letřech chytla příležitost za pačesy a její ambiciozita nacházela uplatnění, neboť její politická kariéra rostla rychleji, než asi sama očekavála.

S politickou angažovaností jí také rostla „zdravá politická drzost“ a přesto, že v době vlády komunistů všemu jen pasivně, připosraženě přihlížela (to ji tenkrát ještě chyběla ta potřebná odvaha vystoupit a projevit nesouhlas s režimem), pak v barvách ODS potřebnou odvahu velmi rychle získala, za antikomunistický, antiruský, antičínský a antizemanovský postoj byla mnohoktát vedením ODS adorována. Ostatně, její post senátorky není náhodný, spíše očekávaný, resp.

samozřejmý, je to odměna za její téměř třicetiletou věrnost a angažovanost v barvách ODS, která přivedla naši republiku do stavu vyrabované, vyprodané, vykradené, Klausem a jeho kumpány vytunelované a zdehonestované země. I na tom má paní „Mirka“ Němcová, významná členka ODS, své nemalé zásluhy.

Z pohledu minulosti je život premiéra Babiše něco na způsob „Čo bolo, to bolo, terazky som premiérom“! Navzdory tomu, že byl A. Babiš členem KSČ je velmi problematické prokázat mu nějakou činnost, která by společnost a občany poškozovala. Nakolik byl angažovaný ve spolupráci se StB, zda vůbec nějakou „udavačskou“ činnost vyvíjel, je rovněž víceméně jen na bázi spekulací. Rozhodně však nebyl člověkem, který by společnosti jako člen KSČ z pohledu paní Němcové, někomu ublížil nebo někoho poškodil.

To o paní Němcové říci nelze, neboť jak výše uvedeno, její angažovanost v ODS, která se dlouhodobě podílí na zhoršování situace ve společnosti, má na tomto stavu prokazatelně osobní účast. Problém je, že zatímco představitele ODS včetně zakladatele V. Klause nikdo věcně neodsuzuje a nežaluje, přesto lze ODS považovat za stranu jako vyloženě státu škodnou. Z tohoto úhlu pohledu musí být Babišova osobnost nutně politicky dehonestována, protože to byl za a) komunista, za b) spolupracovník StB, za c) dnes je to významný podnikatel, za d) miliardář, za e) politik, který ač je v politice jako slon v porcelánu, umí z rozšlapaného porcelánu vždy vítězně vyjít, za f) a protože má i lepší výsledky vládnutí než ODS, je paní Němcovou „přiměřeně “ její oblibě, oceňován.

Paní senátorka Němcová tím, že si „vyšlápla“ na premiéra Babiše za zcela banální, ale věcné a realitě odpovídající porovnání situace ve společnosti, se znovu ukázala jako člověk, který v zaslepené nenávisti vůči jinému člověku jej šikanuje a poškozuje kde může. Osobnosti jejího formátu by nebylo od od věci připomenout, že ač senátorka nemá právo bezdůvodně pomlouvat člověka, když sama má máslo na hlavě (kulantně řečeno). To už není politická angažovanost, to je drzá, prachsprostá, vypočítavá pomluva. A to má tato „ambocious woman“ nebo také „czech hen“ v úmyslu kandidovat na funkci prezidentky ČR. Zřejmě se domnívá, když mohou mít na Slovensku prezidentku paní Čaputovou, proč by v Česku nemohli mít prezidentku paní Němcovou? Upřímně řečeno, prezidentku proč ne, ale ne Němcovou, to už raději nějakou „Češku“ Novákovou, Brázdovou, nebo Procházkovou! Ale klidně to může být i jiná, jen ne z ODS a Němcová!

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Karel Marek

Karel Marek

27.01.2021 09:54

Pokud dobře čtu, tak mozek by potřebovali jiné osoby. Státní dluh je v tuto chvílí bez mála 2 bilióny....
https://www.verejnydluh.cz/ (stačí kliknout na odkaz)

Ano, vyšetřování Evropské unie je taky holý nesmysl a stejně tak výroky soudů, které označili za neprávem nabytou dotaci firmě Agrofert. Pokud se chceme bavit dál, tak EET, pro malé vesnické nálevny jsou víceméně likvidační. A pokud, vaše jediná vaše argumentace je "ne vše co se říká o Babišovi není pravda atd." tak to pak musí zapnout mozek někdo jiný. Neobhajuju Kalouska ani podobné hovada. Osobně jsem pro Piráty a Topku.

Chtěl bych se vás zeptat a byl bych rád kdybyste mi s čistým svědomím odpověděli, opravdu jste nikdy nic neukradli? Nebo nikdy neporušili zákon? Myslím si, že nikdo z nás nemá svědomí čisté.

Každopádně vidím, že sem přispívají jen zarytí komunisti, kteří neocení svobodu podnikání.


 
Blanka Ševčíková

Blanka Ševčíková

22.01.2021 01:13

Senátorka Němcová se už od 90-tých let minulého století předvádí jako "kydačka hnoje" na politické soupeře ODS. Tehdy to byli výhradně "socani", kteří jim dnes už tolik nevadí. Poslední dobou se přeorientovala na házení špíny na premiéra a prezidenta. A toto je tajemství růstu její politické kariéry, protože nic jiného neumí.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

21.01.2021 20:04

Bavit se s těmi mileniály je ztráta času.Jinak připomenu životopis senátorky Němcové.Kradla v samoobsluze rohlíky.Asi to byl z jejího pohledu odboj proti komoušům.Jako předsedkyně PS předala svému synovi služební automobil i s kartou na čerpání PHM.Ta je ta poslední,kdo může někoho označovat za zloděje.Pokud se toho týká,tak Babiš,kterého nemám rád,nic neporušil.Jen jím najaté firmy využily děr v zákoně,které stvořili a schválili jeho dnešní kritici.Řepka není výmysl Babiše,ale vyšlo to na svět v Bruseli ještě před jeho vpádem do politiky.Nikdo Babiše nepozvedává do nebeských výšin,jak tvrdí mileniál Karel Marek.Měl by místo poslouchání propagandy více používat mozek,což mu zřejmě chybí.Ne všechno,co se říká o Babišovi je pravda a ne všechno,co se říká o ODS a další opozice je skutečnost.Omlouvám se,ale bylo by super používat mozek a neposlouchat vyjádření jen jedné strany.On i způsob vyjadřování a použití výrazů o osobě pana Marka leccos vypovídá.


 
Francie se začíná bránit islámu

Francie se začíná bránit islámu

Pozdě, řeknete. Ovšem. Ale ještě tak dva roky zpátky bych nevěřila, že Frantíci někdy prohlédnou. Že fakticky najdou koule na to se aspoň krapítek ohradit vůči pomalé, nicméně už poměrně pokročilé islamizaci, která v zemi Galského kohouta probíhá.

 Nechceme aktivistický Ústavní soud

Nechceme aktivistický Ústavní soud

Ústavní soud České republiky začíná přitahovat stále větší pozornost. Už to je podivná okolnost, příliš nesvědčící konzervativní pověsti, kterou by měla být nejvyšší ústavní instituce proslulá.

Poslední domácí zprávy