• Čtvrtek, 25. únor 2021
  • Svátek má Rukojmí Liliana

Jourová a její ptydepe
Počet návštěv: 853

Jourová a její ptydepe

Jan Schneider Článek od Jan Schneider

Eurokomisařka Věra Jourová vystoupila v pořadu Interview ČT24 a řekla věci, které těžko nechat bez komentáře.

 

Její jazyk ztěžknul bruselským ptydepe, které je však k nerozeznání podobné úřednickému jazyku bývalého režimu, označovaného za autoritářský či totalitní. Například Komunistická strana kdysi reflektovala zločiny, jichž se dopustila, slovy „staly se chyby“. Nevím, jak je na tom klérus, ale jistě bude mít pro takové přesné a adresné vyjadřování velké pochopení. Vždyť „chyby se staly“ i v historii (nejen) katolické církve. A mohli bychom pokračovat letem světem i historií ...

Tento alibistický způsob je tak chytlavý, že prosáknul skutečně celou byrokracií až do nejmenších samospráv, které zcela bez uzardění dávají například cedule, že „Cesty se v zimě neudržují“. Proti tomu ovšem nelze nic namítat, protože nikdo nikdy nikde neviděl cestu, která by se udržovala. A Technické služby jsou z obliga, na vině je cesta, že se neudržuje, sviňa stará škaredá!

Pro Jourovou je Orwellova kniha 1984 manuálem a Velký bratr je její vzor

A jak to tedy pojednala eurokomisařka Jourová, když mluvila o vakcínách firmy Pfizer? Neřekla ani slovo o tom, že generální ředitel od Pfizerů v listopadu ohlásil nadějnou vakcínu proti kovidu, akcie firmy rychle stouply v ceně, a pan ředitel jich prodal balík, protože musel vědět, jak na tom je ve skutečnosti úspěšnost vakcíny i výrobní kapacity firmy. Vakcína skutečně není tak účinná, jak se doufalo, dodávky vakcíny klesají – a nepochybně i akcie jdou dolů. Celé té akci generálního od Pfizerů se říká „insider trading“ a v celém civilizovaném světě (tedy v jeho zbytcích) to je jeden z nejtěžších trestných činů.

Věra Jourová na konto firmy Pfizer pouze řekla, že „výrobní kapacity se projevily jako nedostatečné“. Svině výrobní kapacity! Evropská komise za nic nemůže, že si firmu neprověřila a že riziko dodávek nerozdělila na víc stran. Hlavně že se starost o zdraví nepolitizuje, ale ruské či čínské vakcíny do europrostoru nesmí ani omylem.

Pak nás eurokomisařka ujistila, že Evropská komise dělá všechno, „aby se dodávalo“. No, to fungovat nemůže ani v Bruselu, protože nějaké samododávací zboží neexistuje. Vždy dodává někdo někomu. Ale i když Evropská komise prý dělá maximum, kde jsou nějaké zmínky o penále nebo dokonce o sankcích za nedodávání vakcín, když tu jde doslova o životy?

Neví to ani eurokomisařka, která doslova řekla, že „nevidí do těch smluv“, co EU podepsala s Pfizerem! Uši jsem si protřel a pustil si ta její slova znovu ze záznamu: eurokomisařka nezná ty smlouvy, nevidí do nich! Kdo tedy ty smlouvy uzavřel, kdo je koncipoval, kdo má dohlížet na jejich dodržování – a kdo ve skutečnosti profituje z tohoto byznysu století??

Podle Jourové EU objednala u Pfizera vakcíny, je tedy jejich obchodním partnerem, a členské státy se mají spolehnout na toto ujednání. Jenže dodávky váznou a účinnost vakcín je sporná. Evropská komise hanebně selhala a prokázala svoji nekompetentnost. Proto o chvíli později tatáž eurokomisařka mluví o tom, že státy si mají možnost koupit vakcínu jednotlivě.

Jindřich Plachta kdysi hlásil „já neříkám ani tak, ani tak – kdo se ve mně vyzná?“ Jenže Jindřich Plachta byl placen za to, že byl komik.

 
 
 
Jan Schneider
Stálý spolupracovník ČESKÉ POZICE. V prosinci 1976 připojil svůj podpis pod Chartu 77. Spolupracoval se skupinou The Plastic People of the Universe. V roce 1993 získal Cambridge Certificate in Religious Studies. Od roku 1990 působil ve službách zpravodajských, policejních a vládních, mimo jiné byl ředitelem Kanceláře Rady vlády ČR pro zpravodajskou činnost. Od roku 2005 pracuje jako publicista a bezpečnostní analytik.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

24.01.2021 08:57

Jako vždy od pana Schneidera skvělé. Jen k pí. Jourové je velmi, velmi taktní. Až příliž. V tom bych ho doplnil. Pro pí. Jourovou nejsou jmenovaní vzorem. Nečetla to. Ta čte jiné manuály. A jako všichni maňásci, je ze všech sil plní. To, že nevidí do smluv !? Od toho tam přeci je. A že jde o životy ? Při pohledu na její oduševnělý výraz se domnívám, že neví ani to. Tím chci říct, né že by jí to bylo jedno, její hlavinka to prostě nepobere.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

23.01.2021 20:13

Jourová pouze typickým způsobem zahladila,že vakcína od Pfitzera je k ničemu.Její účinnost je asi padesáti procentní a ještě nemoc sama vyvolává.A to není nic,proč by se měli občané nechat touto "vakcínou" nechat očkovat.Ale ten,kdo chce,ať se klidně očkovat nechá.Na rozdíl od vystrašených covidem nikomu nic nezakazuji,nikomu nic nevymlouvám a nikomu nepřeji nic zlého,jak to přejí oni druhým.Demokraticky nechávám rozhodnutí na jejich vůli.


 
Josh Ommi

Josh Ommi

23.01.2021 11:53

Vazeni diskutujici, mala matematicko-logicka zahada: Kdyz do prosince nebylo jeste ockovani ani WHO povolene medikamenty proti Covidu, tak ze vsech nakazenych zemrelo jen marginalni procento nakazenych. Ostatni prezily jen tak. (Ja taky.) Proc nezemrely vsichni nakazeni (ja taky) na pandemii?


 
Francie se začíná bránit islámu

Francie se začíná bránit islámu

Pozdě, řeknete. Ovšem. Ale ještě tak dva roky zpátky bych nevěřila, že Frantíci někdy prohlédnou. Že fakticky najdou koule na to se aspoň krapítek ohradit vůči pomalé, nicméně už poměrně pokročilé islamizaci, která v zemi Galského kohouta probíhá.

 Nechceme aktivistický Ústavní soud

Nechceme aktivistický Ústavní soud

Ústavní soud České republiky začíná přitahovat stále větší pozornost. Už to je podivná okolnost, příliš nesvědčící konzervativní pověsti, kterou by měla být nejvyšší ústavní instituce proslulá.

Poslední domácí zprávy