• Neděle, 28. únor 2021
  • Svátek má Rukojmí Lumír

                ČR ústy Petříčka porušuje hlavní cíl Charty OSN, jímž je udržení Míru
Počet návštěv: 688

ČR ústy Petříčka porušuje hlavní cíl Charty OSN, jímž je udržení Míru

- Lubomír Man - Článek od - Lubomír Man -

Charta OSN, kterou v červnu 1945 v San Francisku podepsala i ČSR,  byla sepsána s cílem vyhnout se v budoucnu hrůzám válečných konfliktů mezi zeměmi, samozřejmě včetně  konfliktu světového, ze kterého se Svět právě vzpamatovával.

Tato Charta si proto jako hlavní svůj cíl určuje udržení mezinárodního míru a formuluje zásady, kterými se OSN  i její jednotliví její členové MUSÍ v zájmu udržení Míru řídit. Mezi nejdůležitější patří tyto zásady:
Zásada svrchované rovnosti států.
Zákaz použití síly či hrozby silou vůči jinému státu.
Zákaz nevměšování se do vnitřních záležitostí států.
Jak vidno jsou ty zásady tři, a když si je přečteme, je nám jasné jedno: kdyby se tyto pouhé tři zásady skutečně dodržovaly, panoval by ve světě mír a dobře by bylo všem na zemi. Ale k takovémuto stavu věcí, bohužel, chyběla a chybí vůle západního, resp. euroatlantického světa, který hned první zásadou z oněch tři, to je Zasadou svrchované rovnostit států, opovrhl a prohlásil sama sebe, resp. státy, jež pod sebou sdružuje, za svrhovaně rovnější, než jsou státy ostatní. Jen v těchto státech západních vládne (podle tohoto výkladu), skutečná demokracie, jen v nich a nikde jinde jsou uplatňovány právo a spravedlnost, zatímco téměř všude jinde, a zvlášť pak  ve státech na východě, to je v Rusku, Číně a v Bělorusku, ale též ve Venezuele, jsou naopak  právo a spravedlnost zakopávány co nejhlouběji pod zem, vládne tam svépraví oligarchů, a nelze proto už déle dbát Zákazu OSN o nevměšování se do vnitřních záležitostí států, ale naopak vměšovat se do těchto záležitostí je co nejnutkavěji třeba. Je třeba finančně podporovat všechny opoziční síly, které se v těchto zemích snaží strhnout vládu na sebe, je třeba starat se o vytvoření co nejpřitaživější image lidí, kteří tam tyto opoziční a protivládní síly vedou, a žádná částka peněz nesmí být pro dosažení tohoto cíle moc vysoká. A vrazily-li USA do převratu na Ukrajině pět miliard dolarů, včetně výdajů na vodku a koláče, které tam mezi účastníky manifestací roznášela sama náměstkyně amerického ministra financí Victoria Nulandová, je Rusko – a ještě v budoucnu bude - samozřejmě dražší, ale nikdy nebude tak drahé, aby peněz na ně mělo snad někde či někomu chybět.
Zkrátka a dobře nic nepotřebuje svět dnes víc, než obrátit dosavadní běh světa vzhůru nohama a nejpřednostněji pak po Ukrajině dosadit nové vládce i do Kremlu, jak o tom napovídá současně probíhající mumraj kolem Navalného, i jak to už v čase Majdanu dosvědčil doyen americké zahraniční politiky Henry Kissinger, když řekl: „To, co se dnes děje v Kyjevě, je pouhou předehrou k tomu, co se má odehrát v Moskvě“.
Je to cíl velký, skoro až nebetyčný, ale současně i problematický.
Proč?
Protože celé současné západní běsnění proti Rusku vyšlo a i nadále vychází z vojenskobezpečnostního komplexu USA. Z jeho potřeby mít nepřítele – a to takového, z kterého by média, s komplexem co neúžeji spřízněná, dokázala lidem nahánět strach. A to strach takový, který by v očích amerického národa dokázal ospravedlnit obří rozpočet tohoto komplexu, který už dosáhl částky jednoho bilionu dolarů, a komplex i jeho akcináři mají pochopitelně vůli tento rozpočet zvyšovat i nadále. Už v přípravě na akci 11. září 2001 byly pro úlohu zmíněného strašáka vybrány státy Středního východu, ale po jejich rozbombardování musel byl vybrán  - ale přesněji vytvořen – nepřítel další a také mocnější. A to proto, aby hrozba z něj vycházející vyhlížela hrozivěji a trvala též podstatně déle.
A tak volba padla na velké a mocné Rusko, které ovšem nikomu nepřítelem být nikdy nechtělo a nechce, ale není mu to nic platné. Bylo pro své vhodné parametry pro růst akcií zbrojařského průmyslu jako nejvhodnější nepřítel západního světa prostě vybráno.  A jedině proto též denně slýcháme o novičoku, o otravě Skripalových a Navalného a podobné či ještě hrůzostrašnější pověsti. Kdyby zde potřeba strašáka pro potřeby vojenskoprůmyslového komplexu nebyla, nikdy bychom ta jména, ta slova a ta vyjádření neslyšeli. A zdaleka tak často bychom ani neslyšeli jméno ruského prezidenta Putina, západními presstitutkami překleslovaného (a to doslova např. v časopise Time), buď do podoby Belzebuba či Hitlera, a nesnícího ve dne v noci o ničem jiném než o zničení Západu.
Toho by Západ zřejmě chtěl nahradit jakousi svou figurkou, třeba Navalným, který by  poté předal nerostné bohatství Ruska americkým a dalším západním korporacím (jak se k tomu už chystal Jelcin), a Rusko by se tak stalo věrným americkým spojencem.
Ale pozor! Pak by přece vojenskobezpečnostní komplex přišel o nejvýhodnějšího svého nepřítele i hrozbu, zajišťující mu současnou jeho prosperitu! Co by si pak bez ruské hrozby počal? Stačila by mu jako náhradní hrozba Čína? Nevyrobil by si pak jako další přídatnou hrozbu ještě Indii, nebo Brazilii? Ty jsou přece také dost velké. A nevystoupala by spolu s ostřejším západním protičínským  kurzem i hvězda Tchajwance Vystrčila až na post našeho prezidenta?  
Takové a podobné hrůzyplné otázky jsem kladl sám sobě, když jsem včera na ČT sledoval vystoupení  ministra zahraničí Petříčka, tvrdě odsuzujícího ruskou policii a ruský stát za to, že potlačily právě proběhlou a nepovolenou protivládní demonstraci v Moskvě. A žasl jsem nad tou licoměrností. Cočpak ostatní státy, včetně těch západních, kterým je on zřejmě připraven posluhovat do posledního dechu, nepovolené protivládní demonstrace a nepokoje na své půdě nepotlačují? Takže proč tahle výtka jen na jednu stranu a na stranu druhou oko nejslepější a ucho nejhlušší? A navíc: Je tenhle ministr opravdu tak natvrdlý, že nevidí do hloubky toho, co se ve světě děje, a nemá ani tušení, proč se tak děje? Proč a z jakých hlubinných a přitom nejnižších krámských důvodů  rozkázal Západ všemu svému lidu nenávidět Rusko, a proč tedy nemůže Svět žít vtrvalém stavu pokoje a míru? Cožpak si tenhle ministr ještě nevšiml, že celá západní politika, jíž je on součástí, v co nejmasívnějším měřítku porušuje všechny tři zásady OSN k udržení světového míru a snad nejflagratněji ze všech pak zákaz vměšování se do vnitřních záležitostí jiných států? A neví tudiž nic o tom, že on sám, se v neděli večer, takovéhoto činu, podkopávajícího mír, s nejneviněnejším a nejspravedlivějším výrazem ve tváři, dopustil? Anebo tohle všechno ví a chápe, ale řekl si, že když to tak kolem něj dělají všichni, bude to dělat taky? A že tedy raději půjde se stádem, než proti němu.
A svědomí? Čert ho vzal. Anebo: Svědomí není nic jiného než židovský vynález, jak to kdysi vyjádřil vůdce německého národa. Anebo vtipněji Churchill: Zhoršená paměť ve stáří nás špatného svědomí spolehlivě zbaví.
Takže, pane Petříčku, máte to své z nejpovolanějších hlav posvěceno. Pokračujte tedy dál. A v klidu.
Lubomír Man
 
 
 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

26.01.2021 19:52

Co si lidé zvolili,to je zastupuje.Potříček je slouhou Pocheho a poslouchá na slovo.Takže nemluví za ČR,ale za Pocheho.To i řeporyjský Novotný je na tom tak,že mluví sám za sebe.Petříček ne,to je jenom trafikant.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

26.01.2021 10:04

Otázka zní, jak se dá udržet mír, když USA vydaly na zbrojení v tomto roce 1 bilion dolarů. Stovky vojenských základen rozesetych po celém světě jsou takovou zárukou míru, až z toho jde strach. Mír je pouhou maskovací šaradou pro zbrojní koncerny. Naše země měla vždy mnoho Bretschneideru, zradcu, udavacu, kteří se okamžitě po změně režimu zmocní vedení státu s odůvodněním, že nebýt jich, mohlo by to u nás ještě horší. Udavaci a a loutky jakéhokoliv režimu si pak hrají na osvícence, kteří to s námi mysleli dobře. Zatím to s námi mysleli skvěle za Hitlera, za Stalina, za Brezneva, i za New World Order. Potom nás zachraňují jako uvědomeli proroci, když nám jejich selhání kladou za vinu. Banda zrádcu se postaví do čela společnosti a vyčítá nám naše selhání. Tak je tomu vždy.... Mějte se hezky.


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

26.01.2021 00:37

Motivy nejsou materialni nybrz mocenske a ideologicke. Po zvoleni Bidena se situace okamzite zhorsila.

Neokonzervativci se chystají vstoupit do nové vlády
https://www.keepandshare.com/doc9/25990/neoconinovavlada-pdf-69k?da=y


 
Babiš pláče...nic nepochopil

Babiš pláče...nic nepochopil

Babiš pláče a volá po aktivní účasti lidí – stejně jako loni na jaře. Vůbec nepochopil, že situace je jiná. Lidé už mají dost informací a vlastních zkušeností, aby se v problematice pandemie orientovali.

Bidenovi hrošíci

Bidenovi hrošíci

V nedávném projevu se nový americký prezident Joe Biden vášnivě vyslovil proti ruským agresivním krokům, jak to nazval.

   P.C.Roberts: Absurdní zahraniční politika USA

P.C.Roberts: Absurdní zahraniční politika USA

Náčelník amerických ozbrojených sil v Evropě generál T.D.Wolters pronesl 24.února řeč, která by měla znepokojit každého.  Generál např. prohlásil, že smyslem pobytu americké armády v zahraničí je "tvorba míru" a že USA musí, aby tento mír světu zajistilo, Rusko anektovat. Neustále nás zaměstnává boj s Moskvou a jestliže se i nadále bude Rusko vzpírat naší vedoucí roli ve světě, jsme připraveni prostřednictvím NATO na tento ruský postoj odpovědět. Všechny destabilizující aktivity na zeměkouli svedl generál na Rusko: "Bez ohledu na široké mezinárodní odsouzení a pokračující ekonomické sankce vytváří Rusko i nadále destabilizující ohniska neklidu a tak zůstává přetrvávající existenciální hrozbou pro USA i pro naše evropské spojence". https://www.rt.com/russia/516535-nato-neutralize-power-war/

Poslední domácí zprávy