• Pondělí, 27. září 2021
  • Svátek má Rukojmí Jonáš

Zemský škůdce Pavel Rychetský
Počet návštěv: 2959

Zemský škůdce Pavel Rychetský

Jaromír Bradávka Článek od Jaromír Bradávka

Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský o sobě letos zase začíná dávat vědět. Nejprve to byl rozhovor na Novinkách a nyní se objevila informace, že už má dostatek hlasů  soudců z pléna Ústavního soudu, aby mohl změnit pravidla voleb do parlamentu v říjnu letošního roku.

Není to zdaleka poprvé, co Pavel Rychetský vstupuje do středu politického dění v České republice, byť jako předseda Ústavního soudu by měl stát stranou a pouze POSUZOVAT dodržování práva a jeho soulad s Ústavou, nikoliv právo vykládat podle svých, značně liberálně pokřívených názorů. Viz skandální přístup k výkladu ústavy v oblasti rodinného práva zde:

https://www.protiproud.cz/politika/3259-ustavni-soud-se-rozhodl-tvorit-zakony-uz-nepotrebujeme-parlament-ani-volby-dva-homootcove-jednoho-ditete-jsou-pry-normalni-priste-us-schvali-muslimske-mnohozenstvi-a-haremy-nevolenym-uchvatitelum-moci-se-musime-branit.htm

 

První nástřel ovšem přišel už mnohem dříve – jen pár dní po parlamentních volbách v r. 2017, kdy vítězné hnutí ANO začalo zvažovat partnery pro vládní koalici. Jedním kandidátů pro účast ve vládě byla Okamurova SPD, kterou s ANO pojila řada společných programových bodů – v prvé řadě zákon o všeobecném referendu, myšlenka na zrušení Senátu a další. Andrej Babiš z většiny slibů voličům nakonec vycouval a jedním důvodů mohla být i hrozba P. Rychetského, že Ústavní soud zruší všechny zákony, které ANO a SPD prosadí ve sněmovně, pokud tyto budou odporovat tzv. ohnisku ústavy“, tj. článku 9, v němž se píše:

Článek 9,  odst. (2)

(2) Změna podstatných náležitostí demokratického právního státu je nepřípustná.

Přičemž výklad tohoto článku a posouzení souladu právní normy s tímto článkem má v rukou pouze Ústavní soud. Tím se ÚS stává instancí stojící nad parlamentem a ten ani vláda mu v jeho činnosti na tomto poli nemohou zabránit. (Jeden způsob existuje a zmíníme se o něm na konci článku.)

Více zde:

https://aeronet.cz/news/rychetsky-vyslal-varovani-babisovi-a-okamurovi-ze-pokud-dojde-k-pokusu-o-zruseni-senatu-nebo-k-presunu-zeme-k-prime-demokracii-ustavni-soud-zasahne-soudci-budou-rusit-pro-narodni-zakony-v-cr-stejne/

a zde:

https://www.protiproud.cz/politika/3444-rychetsky-promluvil-na-hlasu-verejnosti-nezalezi-volby-jsou-jen-ornament-nove-totality-prohrali-jsme-valku-jako-hitlerovo-nemecko-rezim-neni-mozne-volbami-demokraticky-zmenit-opet-vladnou-prokuratori.htm

 

O charakteru Pavla Rychetského svědčí i jeho prohlášení v rozhovoru z doby nedávné – krátce po smrti Karla Gotta. Několik dní poté totiž zemřela Vlasta Chramostová, Rychetského „kolegyně z disentu“. Pavel Rychetský se nechal slyšet, že

 „pokud si někdo zaslouží pohřeb se státními poctami, tak to je právě především Vlasta Chramostová. Pro mě byla Vlasta Chramostová posledních padesát let skutečně jednou z nejvýznamnějších osobností nejen disentu, ale současně i české kultury.“

Vůbec mu nevadilo, že V. Chramostová byla v 60. letech placenou donašečkou StB, k čemuž se sama přiznala ve své životopise, a že ani jako umělkyně ani jako člověk nesahala Karlu Gottovi či řadě svých kolegyň hereček ani po kotníky. Podrobnosti zde:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/rychetsky-chramostova-patri-na-lidsky-a-charakterni-olymp-nasi-zeme-80170

 

V souvislosti s „pandemií koronaviru“ o sobě dal Pavel Rychetský slyšet nedávno tímto rozhovorem:

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/rychetsky-zvyhodneni-ockovanych-nemusi-narusit-princip-rovnosti-40347149

V něm natvrdo zpochybnil princip rovnosti občanů zaručený Listinou základních práv a svobod,

Článek 3

(1) Základní práva a svobody se zaručují všem bez rozdílu pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického či jiného smýšlení, národního nebo sociálního původu, příslušnosti k národnostní nebo etnické menšině, majetku, rodu nebo jiného postavení.

když připustil, že ti, kdož odmítnou očkování (proti koronaviru) mohou být v některých ohledech znevýhodněni proti lidem očkovaným s tím, že Ústavní soud si vyhrazuje tyto případy posuzovat ad hoc, tj. každý zvlášť a samostatně, aniž by do toho vláda (moc výkonná) nebo parlament (moc zákonodárná) či dokonce přímo občané (moc kontrolní) měli co mluvit. Arogance tohoto „ústavního činitele“ tak dosáhla nevídané výše. Zřejmě už dávno zapomněl, že byl jedním z těch, kdo v r. 1992 Ústavu České republiky včetně Listiny na Havlovu objednávku psal. Opačnou variantou může být taková sebejistota vlastního postavení, že si dovolí se národu vysmívat přímo do tváře…

 

Posledním projevem (zdánlivé) moci Pavla Rychetského je čerstvá informace, která v těchto dnech prosákla ze zákulisí Ústavního soudu a s ním spřátelených firem. Jedná se o změnu volebních pravidel na základě 3 roky ( ! ) neprojednané žaloby politiků hnutí STAN, kterým vadí (D´Hondtova) metoda přepočítávání hlasů ve 2. skrutiniu a kvóta pro volební koalice. Už z dálky to vypadá, že (někdo) na Ústavním soudu záměrně odkládal projednání této žaloby na příhodnější dobu, a ejhle – ta právě teď,  krátce po vyhlášení termínu parlamentních voleb 2021, nastala. Však už se také malé strany a čerstvě vzniklé koalice nechaly slyšet, že volby byly vyhlášeny příliš brzy, a tak má Ústavní soud očekávanou příležitost zmíněnou žalobu konečně projednat, změnit volební pravidla podobně jako v r. 2009 a tím zvrátit očekávaný výsledek voleb.

Podrobnosti zde:

https://www.info.cz/nazory/v-hlavni-roli-ustavni-soud-pred-volbami-muze-dojit-k-necekane-zapletce

 

Jak je vidět, nebezpečí české demokracii, národní bezpečnosti a státní suverenitě nehrozí ani z Ruska, ani z Číny, ba ani tolik od nelegálních migrantů (s těmi si fungující státní aparát lehce poradí), ale především od „velkých žab na prameni“, tj. na vysokých postech ukrytých a dnes už ani neskrývajících se ČESKÝCH slouhů cizí moci, která roztahuje svá chapadla všude, kde se jí podaří  přesvědčit nebo koupit zrádce národních zájmů. Postava Pavla Rychetského je toho zářným příkladem.

(Jeho plán na přerozdělení nejvyšších soudních postů (předseda ÚS, NS, NSS) mezi své nejbližší přátele, který překazil prezident Miloš Zeman, a spekulace o jeho kandidatuře na prezidenta republiky ve volbách 2023 už nechávám raději bez komentáře.)

 

Závěr:

Jak tedy může vláda (případně parlament) zabránit zvůli Ústavního soudu, pokud ten bude šmahem rušit přijaté zákony, výsledky voleb, případně výsledky hlasování v referendu (např. právě o zrušení Senátu)?

Pokud by takový případ (opakovaně) nastal, nezbyde vládě nic jiného, než přímým aktem pomocí silových složek Ústavní soud rozpustit, soudce zatknout, obžalovat je z vlastizrady, pohrdání Ústavou a vůlí lidu a poslat do vězení.

Má to ale jedno ALE:

Umíte si představit, že prezident republiky, ať jím bude kdokoliv ze současných politiků, tuto operaci schválí?

Umíte si představit, že Andrej Babiš (či kdokoliv jiný ze stávajících politiků na místě předsedy vlády) nařídí ministrovi vnitra, aby provedl takovou akci???

A umíte si představit ministra vnitra, který této výzvy uposlechne?

 

Co tedy s předsedou Ústavního soudu Pavlem Rychetským?

Prohlásit ho zemským škůdcem a  PODLE PRÁVA s ním naložit…

 

 

Zdroj:

http://www.rukojmi.cz/clanky/domaci-politika/4963-o-ustave

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Michal Talaš

Michal Talaš

29.01.2021 19:49

naše ústava se rovná toaletnímu papíru a podle toho vypadá i politika


 
Petr Majevský

Petr Majevský

29.01.2021 19:21

Před Rychetským a jeho "ústavním soudem" jsem varoval už mnohokrát.Na to však nikdo nereagoval a všichni mlčeli.Že je Rychetský zmije jedovatá se ví už dlouho.Ale je to Zemanův kamarád a tak se proti němu nic dělat nebude.Zároveň se už připravuje na dobu po Zemanovi a proto nyní vyrukoval se zrádnými názory.Tak si ho užijte.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

29.01.2021 19:21

Před Rychetským a jeho "ústavním soudem" jsem varoval už mnohokrát.Na to však nikdo nereagoval a všichni mlčeli.Že je Rychetský zmije jedovatá se ví už dlouho.Ale je to Zemanův kamarád a tak se proti němu nic dělat nebude.Zároveň se už připravuje na dobu po Zemanovi a proto nyní vyrukoval se zrádnými názory.Tak si ho užijte.


 
 Štvanice na podnikatelský klan Zemků pokračuje

Štvanice na podnikatelský klan Zemků pokračuje

V nejbližších dnech stane před soudem Zdeněk Zemek st., zakladatel a šéf holdingu, jenž podlehl vábení státu a pustil se do výstavby fotovoltaických elektráren. Zatížil holding miliardovým úvěrem a jako mnozí jiní byl přinucen zúčastnit se běhu o závod s časem o získání licencí Energetického regulačního úřadu na provozování tří rozestavěných chomutovských fotovoltaických elektráren.  Startovním výstřelem bylo náhlé snížení  výkupní ceny elektřiny z fotovoltaických elektráren v listopadu r. 2010 s účinností od 1. ledna 2011. Snížení bylo likvidační, neboť ohrožovalo způsobilost holdingu splatit úvěr. Tím stát nepřímo navodil nebezpečí jeho krachu. Pokud by holding nedoběhl do cíle včas a stal se nezpůsobilým splácet úvěr, čtyřem tisícovkám zaměstnanců by hrozilo propouštění.

Nejlepší vláda bude ANO s SPD?!

Nejlepší vláda bude ANO s SPD?!

Nemá smysl trápit mozkové buňky konstatováním, že letos jsou volby tak nějak důležitější než tomu bylo dřív. Půlka národa a politického spektra volí Babiše, ta druhá půlka proti němu. Zní to banálně, ve skutečnosti je to ale tvrdá a nekompromisní kalkulace.

Poslední domácí zprávy

Kunktátorova moudrost

Kunktátorova moudrost

Každý dobrý skutek má být po zásluze potrestán. Toto přísloví jsem si vybavil, když jsem se dověděl, že dohled Vrchního státního...

Koho volit?

Koho volit?

Otázka, se kterou se setkávám každý den. Lidé diskutují doma, v práci, na zahradě, se sousedy, na ulici, v tramvaji či autobusu i na večírku...