• Neděle, 28. únor 2021
  • Svátek má Rukojmí Lumír

Povedená taškařice, ale i hochštaplerství Pavla Rychetského
Počet návštěv: 2067

Povedená taškařice, ale i hochštaplerství Pavla Rychetského

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Při vyhlášení dnešního nálezu Ústavního soudu, který zrušil část stávajícího volebního zákona v situaci, kdy již volby byly vyhlášeny, jsem se při jeho poslechu a následně zejména při poslechu komentářů opozičních politiků od plic smál.

Ten proces byl zahájen před třemi roky, kdy ANO bylo prakticky všemocné a pravicové straničky STAN, TOP 09 či KDU-ČSL se stále třásly, zda přejdou 5 % nutných pro vstup do Poslanecké sněmovny. Cíl by tedy jasný: Oslabit nejsilnější politickou stranu, tedy ANO, a pomoci stranám nejslabším.

A tak Ústavní soud zrušil d´Hondtův model pro výpočet mandátů, který preferoval nejsilnější i další silné strany a také zrušil kvórum potřebné pro vznik koalice.

No jo, ale doba se změnila. Dnes podle včerejšího průzkumu jsou plus-minus stejně silná tři uskupení: ANO, Piráti + STAN, a částečně i Spolu, koalice tvořená ODS, TOP 09 a STAN. Každé z těch uskupení by mohlo nýt první a Piráti + STAN si i na to myslí. A tak sice za Piráty Ferjenčík prohlásil, že je rád, že ten nález byl vydán, ale potom posmutněle dodal, že zřejmě přijdou o 10 mandátů.

Jinými slovy, ztratí asi něco ANO, ale stejně tak ztratí i Piráti + STAN i koalice SPOLU.

Co, ale mě fakt rozveselilo, že naopak se zlepší postavení SPD, ČSSD a KSČM. Takový sympatický dárek pravicových senátorů levicovým stranám.

No a to ještě není známo, zda se poslanci a senátoři dohodnou na způsobu výpočtu. Už dnes Marek Benda prohlásil, že by mohl být přijat jen trochu jiný model D´Hondtův model.

No nejvtipnější by bylo, kdyby se obě komory nedohodli a Babiš s požehnáním Zemana by vládnul v úřednické vládě. A bez Sněmovny…

Když může žertovat Ústavní soud, proč by nemohl žertovat prezident.

A měl by to udělat, zvláště když čtyři disentující ústavní soudci hovořili o atmosféře nátlaku, nedostatku podkladů pro své jednání. A tady taškařice přestává.

Pavel Rychecký je mstivý člověk bez elementárních morálních zábran.

Kdysi jako místopředseda vlády pro legislativu připravil ústavní zákon o zkrácení volebního období. Aby po několika letech obdobný zákon přijatý Topolánkovou vládou odmítnul jako protiústavní.

Dnes nám tento šejdíř hovořil o tom, že ústavodárce dal nezpochybnitelný pokyn k tomu, že Sněmovna se volí podle zásad poměrného uspořádání (mimochodem navrhoval jsem to při vzniku Ústavy do textu na prosbu komunistů já sám). Dosavadní úpravu pak svého času před 22 lety navrhoval opět Pavel Rychecký, aby dnes prohlásil, že tato úprava je protiústavní.

Babišovi vyčítal, že byl komunistou a sám jím byl taky.

Ale opozice jej miluje, protože je proti Zemanovi a Babišovi. To je náš Ústavní soud v čele s P. Rychetským.

Přestává to být taškařice.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

04.02.2021 19:39

To už není taškařice,ale zavání to vlastizradou.Ústavní soud je od toho,aby posoudil,zda jsou předkládané zákony v souladu s ústavou.O možnosti zrušit něco,co bylo dlouhodobě v platnosti,není prací pro ústavní soud.V takovém případě měli protestující(mimochodem příslušníci bývalé šlechty) vytvořit zákon nový,který by nahradil ten stávající.Celý ústavní soud jsou gangsteři non plus ultra.Především všivák Šimíček,který si ústavu ohýbal podle svých politických přesvědčeních a dnes se cítí být Babišovými slovy být uražen.Minimálně 3/4 soudců tohoto seskupení tam nemá co dělat.


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

04.02.2021 07:40

Pokud jde o "politiky", přežili jsme i hochštaplera Kalouska, který ke konci kariery volně přešel mezi velmi dobré klauny, a to je co říct. Ale ohledně soudů, to s Vámi souhlasím, přestává legrace. Ano, Rychetský je prachsprostý darebák.


 
Babiš pláče...nic nepochopil

Babiš pláče...nic nepochopil

Babiš pláče a volá po aktivní účasti lidí – stejně jako loni na jaře. Vůbec nepochopil, že situace je jiná. Lidé už mají dost informací a vlastních zkušeností, aby se v problematice pandemie orientovali.

Bidenovi hrošíci

Bidenovi hrošíci

V nedávném projevu se nový americký prezident Joe Biden vášnivě vyslovil proti ruským agresivním krokům, jak to nazval.

   P.C.Roberts: Absurdní zahraniční politika USA

P.C.Roberts: Absurdní zahraniční politika USA

Náčelník amerických ozbrojených sil v Evropě generál T.D.Wolters pronesl 24.února řeč, která by měla znepokojit každého.  Generál např. prohlásil, že smyslem pobytu americké armády v zahraničí je "tvorba míru" a že USA musí, aby tento mír světu zajistilo, Rusko anektovat. Neustále nás zaměstnává boj s Moskvou a jestliže se i nadále bude Rusko vzpírat naší vedoucí roli ve světě, jsme připraveni prostřednictvím NATO na tento ruský postoj odpovědět. Všechny destabilizující aktivity na zeměkouli svedl generál na Rusko: "Bez ohledu na široké mezinárodní odsouzení a pokračující ekonomické sankce vytváří Rusko i nadále destabilizující ohniska neklidu a tak zůstává přetrvávající existenciální hrozbou pro USA i pro naše evropské spojence". https://www.rt.com/russia/516535-nato-neutralize-power-war/

Poslední domácí zprávy