• Neděle, 28. únor 2021
 • Svátek má Rukojmí Lumír

            Cyklem Generálové nám ČT pomáhá připravit se na příchod fašizmu
Počet návštěv: 987

Cyklem Generálové nám ČT pomáhá připravit se na příchod fašizmu

- Lubomír Man - Článek od - Lubomír Man -

Jestliže Česká televize vyrobí jakýkoli program týkající se naší historie, můžete si být jisti jen jediným: Že totiž ani v tom nejnepatrnějším nepůjde o program, jehož cílem by snad mělo být rozšíření vašich historických vědomostí a znalostí, ale jedině o indokrinaci, čili nálev nového evropského pohledu do vaší hlavy. 

Ukuchtěného tak, aby se ve všech ohledech kryl s Usnesením o významu evropské paměti pro budoucnost Evropy, přijatém Evropským parlamentem loňského září, který jako hlavní svou tezi uvádí, že Druhá světová válka nezačala útokem Německa na Polsko v r. 1939, ale paktem o neútočení, uzavřeném v témže roce mezi nacistickým Německem a Sovětským svazem. Takže viníkem politováníhodného a hrůzného válečného konflikt není dle této teze už jen nacistické Německo, ale i SSSR a potažmo tedy i současné Rusko. Nu a protože když jsou viníci jednoho provinění dva, jsou vlastně viníky jen polovičními, což je pro Němce  novým benefitem, který je v novém historickém výkladu Evropy nutno brát v co největší možné míře do úvahy.
To je tedy základní rámec pro výklad moderní evropské historie, dle něhož se mají a spíš i musí historie jednotlivých evropských zemí srovnat tak, aby tento rámec v žádném svém bodu nepřečuhovaly, ale byly s ním v co možná nejpřesnějším souladu.
Toto snaha byla zřejmě hlavním podnětem pro zrod šestidílného cyklu Generálové, jehož první díl nazvaný Kdo s koho? jsme měli možnost shlédnout ve středu večer na ČT 2. Nu a máme-li zhodnotit nakolik splnil požadovaný úkol EU mu daný, a nakolik byl v tomto směru proti až dosud platnému výkladu naší historie novátorský, pak všechna čest. Všechno, co jste se kdy učili a všechno, co jste kdy četli, obrátil už tento první díl vzhůru nohama. Prezident Beneš byl bezcharakterní bídák, a tvůrcům cyklu k potvrzení tohoto odsudku stačil jediný údajný výrok Štefánikův. Letadlo, převážející Štefánika z Itálie do vlasti, bylo zřejmě sestřeleno (naznačeno, že na Benešův rozkaz, protože ti dva se podle tvůrců cyklu příšerně nenáviděli), a zase zde stačil výrok jediného člověka, jehož jméno jsem nezachytil, a který tuto Benešovu vinu za Štefánikovu smrt dle tvůrců cyklu prokázal touto větou: „Štefánik zemřel v pravý čas“.
Ale zato fašista Radola Gajda byl frajer, který už hned po Říjnové revoluci pochopil, kde je právo a spravedlnost, a navzdory slabošskému postoji T.G. Masaryka, aby se légie co nejvíce možno vyhýbaly účasti na bojích znepřátelených ruských frakcí, bil bolševiky hlava nehlava  kde se mu k tomu jen naskytla příležitost, a právě on si ze všech v prvním dílu cyklu pojednávaných osob odnesl vavřínový věnec nejzelenější.
Že byl fašistou – to už dnes zřejmě oficiálnímu médiu nevadí. A možná se tímto veskrze kladným: zobrazením Gajdy už otevírá cesta, aby to už v nejbližší budoucnosti nevadilo nikomu a ničemu, protože po liberální demokracii už ani žádný jiný výběr historie vlastně nenabízí.
Takže: Zvykejme si, je možná to nejpodstatnější, co nám cyklus Generálové vzkazuje.
Lubomír Man

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

06.02.2021 20:16

Legionáři ukradli bolševikům poklad,který se stal později základem našeho státního pokladu.Poté hlavouni unikali po BAM a za sebou nechávali malé jednotky,které na postup bolševiků sice nestačily,ale plnily svou úlohu o zpomalení jejich postupu.Dojeli do Vladivostoku,nalodili se a odjeli ze země.Kvůli ukradenému zlatu byl Gajda veleben,protože bez toho by stát žádný poklad neměl.A teď se do mne pusťte.Stačí jenom sledovat,jak boje na BAM probíhaly.


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

05.02.2021 23:22

Tak Masaryk byl slaboch a Gajda byl pasak! Generalove 100 let po bitve.

https://voxpopuliblog.cz/kdo-zavinil-2-svetovou-valku/


 
Babiš pláče...nic nepochopil

Babiš pláče...nic nepochopil

Babiš pláče a volá po aktivní účasti lidí – stejně jako loni na jaře. Vůbec nepochopil, že situace je jiná. Lidé už mají dost informací a vlastních zkušeností, aby se v problematice pandemie orientovali.

Bidenovi hrošíci

Bidenovi hrošíci

V nedávném projevu se nový americký prezident Joe Biden vášnivě vyslovil proti ruským agresivním krokům, jak to nazval.

  P.C.Roberts: Absurdní zahraniční politika USA

P.C.Roberts: Absurdní zahraniční politika USA

Náčelník amerických ozbrojených sil v Evropě generál T.D.Wolters pronesl 24.února řeč, která by měla znepokojit každého.  Generál např. prohlásil, že smyslem pobytu americké armády v zahraničí je "tvorba míru" a že USA musí, aby tento mír světu zajistilo, Rusko anektovat. Neustále nás zaměstnává boj s Moskvou a jestliže se i nadále bude Rusko vzpírat naší vedoucí roli ve světě, jsme připraveni prostřednictvím NATO na tento ruský postoj odpovědět. Všechny destabilizující aktivity na zeměkouli svedl generál na Rusko: "Bez ohledu na široké mezinárodní odsouzení a pokračující ekonomické sankce vytváří Rusko i nadále destabilizující ohniska neklidu a tak zůstává přetrvávající existenciální hrozbou pro USA i pro naše evropské spojence". https://www.rt.com/russia/516535-nato-neutralize-power-war/

Poslední domácí zprávy