• Pátek, 23. duben 2021
  • Svátek má Rukojmí Vojtěch

 Dá se ještě věřit v náš stát, vládu nebo Ústavní soud???
Počet návštěv: 2202

Dá se ještě věřit v náš stát, vládu nebo Ústavní soud???

Oldřich Rambousek Článek od Oldřich Rambousek

 Někdo věří, někdo ne. Někdo říká, že věří, ale pouze z prospěchu a vyčůranosti. Já nevěřím. Jak jste na tom vy??? Stát sice papírově máme, ale více méně jsme kolonií Německa. I vládu máme, ale ptám se k čemu??? Ta vláda neposlouchá občany, ale poskakuje jak Brusel a Německo pískají. Máme ústavu i Ústavní soud, ale ptám se k čemu. Ústava je šikovně obcházena a Ústavní soud mění své postoje dle politické potřeby.

Rozhodnutí Ústavního soudu o úpravě volebního zákona mě po pravdě poněkud zaskočilo. Není to ještě zdaleka tak dávno, kdy sám Pavel Rychetský původní volební zákon vychvaloval až do nebes a bil se v prsa jak že máme demokratickou společnost a řád. Po letech otočka a z volebního zákona byly odstraněny části, které znevýhodňují malé strany a je narovnána váha hlasu voliče, která se také dala rozporovat. Vzniká tu tedy otázka. To jste to pane Rychetský a celý Ústavní soude nevěděli před těmi xxx lety??? Já vím, že věděli, ale politické zadání znělo jinak a to bez ohledu na Ústavu. Věděli jste velmi dobře, že běžná občanská veřejnost má jiné starosti a zájmy, než se starat o nějaký volební zákon a Ústavu a tak jste to jednoduše riskli. Ono se nedělo nic, lidé drželi hubu a krok. To vám vyhovovalo. Jen sem tam někdo při volbách do sněmovny mrmlal, ale ten byl rychle umlčen.

    Prakticky vzato z tohoto profitovaly nejvíce nejsilnější politické strany a upevňovaly si takto svou moc a také se jim díky tomu vylepšovaly příjmy ze státní kasy. Někdo by mohl říci, že to bylo pro rozvoj demokracie nutné. To jsou však jen kecy v kleci, neboť to bylo jasné zneužívání moci politické a dokonce s posvěcením ÚSTAVNÍHO SOUDU. Kam jsme to došli??? ČSSD a ODS měly z volebního zákona profit největší. Nikdo však nemluví o těch stranách, které byly na základě volebního zákona poškozovány a následně šizeny o finanční prostředky. Jako příklad lze uvést SPR-RSČ. To byla republikánská strana Miroslava Sládka. Stejně dopadla i DSSS-tedy dělnická strana sociální spravedlnosti. Kdo jim prosím nahradí ztráty, které vznikly díky diskriminačnímu zákonu???

    Také načasování současné změny volebního zákona je zvláštní. Vše se směřuje proti Babišovi. Chcete ho za každou cenu vyšachovat ze hry a měníte pravidla hry na poslední chvíli, což není zrovna moc čestné. Nadáváte komunistům, ale sami nejste o nic lepší a v mnoha oblastech by se komunisté museli od vás ještě hodně učit, neboť takhle oblbovat lidi-to si ani bolševik nedovolil. Mám za to pane Rychetský, že tato hra je falešná i s Ústavním soudem. Ústavní soud svým rozhodnutím ztratil na vážnosti, ale i důvěryhodnosti. Kdyby se tento krok učinil v polovině volebního období neříkal bych nic. To by bylo spravedlivé a řečené včas, ale tento krok je na poslední chvíli, což je podpásovka. Nebo si mám myslet, že tímto krokem chcete zachránit potápějící se ČSSD ve sněmovně??? No to snad ne. ČSSD je tak profláknutá značka, že jí by věřil snad jen úplnej blbec.

    Docela se divím pane Rychetský, že když máte tak vysokou funkci, tak vám nepřijde divné, jak ministr Petříček poškozuje Českou republiku na mezinárodním poli a záměrně poškozuje naše vztahy s Ruskou federací. Poškozování republiky není protiústavní?? Myslím, že je. Přitom ministr Petříček si docela drze pozval na kobereček Ruského velvyslance a jak se pak divil, když ho velvyslanec odkázal do patřičných mezí-tedy poslal ho tam, kde slunce nesvítí a to právem. Našim českým lidem hustíte do hlavy nesmysly o Navalném, a tvrdíte, že je to politický štvanec, aktivista a já nevím co ještě. Ano strefuje se do politického systému v Rusku, ale proč??? Proč neřeknete českým lidem, že Navalnyj je také podvodník, neplatič a žvanil. Tento člověk dluží desítky milionů a své dluhy neplatí!!! Vše schovává za údajné politické perzekuce systémem a západ ho za to ještě platí. Může za něj za chudáčka pan Petříček ony dluhy zaplatit a pak ho Ruský systém nebude honit. To je celá kauza Navalnyj. Psí hlavu na Rusko byste pověsili, ale když vám teče voda do řiti, tak je vám Rusko dobré??? Najednou takový zájem o Ruskou vakcínu Sputnik 5. Já osobně bych vás všechny poslal k šípku, neboť nejste pomoci hodni.

    Co si má člověk o to všem myslet-viďte pane Rychetský. Asi takto. Bývalého pomýleného komunistu v sobě milý pane nezapřete. Když jste v úzkých tak jste všichni jaksi pomýlení a všichni se ohýbáte jak stéblo trávy ve větru. Měl byste se stydět.

Oldřich Rambousek
Mým principiálním základem, který uznávám je teorie Marxismu, ale tento se bohužel téměř nepraktikuje, protože nepřináší svým obsahem ten pravý byznys, který by každý chtěl z politiky mít. Já ho přesto preferuji, protože jsem přesvědčen o tom, že politika má být službou národu a nikoliv hmotným statkům.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

06.02.2021 20:11

Rychetský byl,je a dále bude jenom křivák a podrazák.Na tom je založena celá jeho kariéra.Nikdy neměl být jmenován do ústavního soudu a nikdy neměl být jeho předsedou.Už dlouho upozorňuji,že Rychetský není člověkem na svém místě a i on má podíl na tom,že se tomuto spolku nedá věřit.Hlavně si nechali uzákonit neodvolatelnost.Vláda a parlament máme na dvě věci,protože jen poslouchají rozkazy z Berlína,které jim zprostředkují z Brusele.Další část zase je napojena na USA a stát je řízen z vnějšku.Jediným způsobem se tomu dá zabránit.Vystoupit nejen z NATO,ale i z Hitlerovy čtvrté říše,zavné EU a navázat širší styky se všemi,kdo budou ochotny nás brát jako rovnocenného partnera.Potom bude jedno,zda budeme obchodovat s USA,Ruskem ,EU či kýmkoliv jiným.Ale pouze na rovnocenném základě.Vyhýbat se těm,kdož by nám chtěli nařizovat a klidně s nimi i přerušit diplomatické i konzulární styky.Ať by se jednalo o kohokoliv.Náš národ pokaždé byl zrazen "spojenci",ať byli ze západu,nebo z východu.Proto nevstupovat do žádného spolku a vyhlásit neutralitu.Jde ve Švýcarsku,jde to v Rakousku,tak není jediný důvod,aby to nešlo i u nás.Navždy odmítnout vojenské spojenectví.Podrazili nás ti západní,když nás předhodili Hitlerovi a ti východní jakbysmet.Mělo by to být pro nás poučení,bohužel se tak neděje díky politikům a jejich partajím.


 
Jitka Teclová

Jitka Teclová

06.02.2021 09:05

Bohužel si ústavní soudci společně s tehdejšími politiky udělali dobrou pojistku, aby nemohli být odvoláni. To je jedna ze zásadních veci6, kterou jsme jim svou vlastní blbostí dovolili udělat. A netýká se to jen soudců ústavního soudu. Jak jsme mohli něco takoveho6pripustit. Vždyť i díky tomu mohou téměř vše a vcelku beztrestně. Pak se nemůžeme divit, že se děje, ci se děje. Kdo vlastně řídí tuto zemi je dnes už snad každému jasné. Německo, prostřednictvím EU, trošku také Amerika, ústavní soudci teprve poté ti, kteří by ji řídit měli Bohužel si také nevím rady co s tím.


 
vera b

vera b

06.02.2021 05:55

Neda, pane Rambousek. Neexistuje politicke reseni. Tak co ted?


 
Daň z nemovitosti podle návrhu Pirátů

Daň z nemovitosti podle návrhu Pirátů

Pracovní skupina Pirátské strany přišla s návrhem OBROVSKÉHO zdražení daně z nemovitosti. V návrhu se píše: "Zdanění nemovitostí může přinést stovky miliard korun ročně a zlepšit dostupnost cen nemovitostí k bydlení. Efektivní zdanění nemovitostí v USA se pohybuje mezi 0,3- 2,21 % a v EU 0,05 – 1.93 % z ceny z nemovitosti.

Poslední domácí zprávy