• Pondělí, 17. květen 2021
  • Svátek má Rukojmí Aneta

Demokracie nebo dobře placené podvracení?
Počet návštěv: 1286

Demokracie nebo dobře placené podvracení?

Ivan David Článek od Ivan David

Spolehlivě prounijní a všech nápadů z Bruselu se zastávající Euractiv přinesl pěkný článek o tom, jak má vypadat unijní demokracie. Totiž, že každé zemi, která se nehodlá ztotožnit s "evropskými hodnotami", hrozí trest. Nemá už záležet na mínění, zájmech a volbě lidu členské země. Ta se má poddat "zušlechťování" neziskovkami, které sice nikdo nevolil, ale za to jsou financovány ze zahraničí. Nesmí se ani pátrat po tom, kým jsou financovány. Co je vám do toho, kdo provádí v cízím zájmu podvratnou činnost ve vaší zemi? 

Ve skutečnosti nejde o "evropské hodnoty", ale "unijní hodnoty", a ty jsou silně protievropské a zavánějí levicovým extrémismem napojeným na zájmy hyperburžoazie, která tyto pomatence financuje. A my se máme podvolit... Nevěříte? Cituji z Euractivu: 
"Evropská komise dala dnes Maďarsku dva měsíce na změnu zákona o financování nevládních organizací, který podle loňského verdiktu Soudního dvora Evropské unie porušuje unijní předpisy. 

Maďarsko v roce 2017 zpřísnilo dohled nad organizacemi financovanými ze zahraničí. Ty, jejichž roční příspěvek překročí 7,2 milionu forintů (546.000 Kč), se musejí povinně registrovat a také zveřejňovat podrobnosti o svých dárcích. Dotčené spolky musí rovněž na webových stránkách výslovně uvádět, že jsou „organizacemi podporovanými ze zahraničí“.

Soudní dvůr EU však konstatoval, že se jedná o „diskriminační a neodůvodněné omezení“, které je v rozporu se základními právy včetně ochrany osobních údajů a svobody sdružování.

„Evropský soudní dvůr byl jednoznačný – maďarskou vládou uvalená omezení na financování organizací občanské společnosti nejsou v souladu s právem EU,“ citovala místopředsedkyni Evropské komise Věru Jourovou agentura DPA. Nevládní organizace jsou podle eurokomisařky nepostradatelnou součástí demokracie. „Musíme je podporovat, nikoliv je potlačovat,“ dodala.

Šéfka evropské kanceláře Amnesty International Eve Geddieová řekla, že „ostudné otravování nevládních organizací v Maďarsku pokračuje už příliš dlouho“.

Komise výzvou reaguje na to, že Maďarsko i po několika předchozích výzvách nerespektuje rozsudek Soudního dvora z roku 2020, podle kterého je zákon o nevládních organizacích v rozporu s unijním právem.

Maďarsku bude hrozit pokuta. Komise v uplynulých letech podala na Maďarsko několik žalob, kterým unijní soud vyhověl. Týkaly se zejména azylové a migrační politiky.

Mnoho maďarských nevládních organizací, na které se vládní restrikce vztahují, je odmítá respektovat, protože považují příslušný zákon za protiústavní. Úřady za to doposud žádnou organizaci nepotrestaly."

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

22.02.2021 19:31

Takto jednat si nedovolili ani moskevští soudruzi.I oni aspoň na povrch uznávali členské země za svéprávné.Jen odklon od jejich výkladu sociku se netoleroval.Tento tyranský spolek,EU,je třeba včas opustit.Jinak sbohem národe.Tak si zvolte piráty a další eurohujery,ať se dílo podaří.Čecháci jsou prostě dementní a vždy čekají,jak se situace vyvine.Tak se dočkáte další totality,kterou při své nízké inteligenci považujete za demokracii.Proto se tlačí ze strany Člověk v tísni na návrat žáků do škol.V nynější situaci zcela ztratili možnost ovlivňovat dětské mozečky svou pochybnou ideologií.A to se týká i dalších údajných neziskovek.Tak si vy blázni ještě plaťte,ať mají z čeho financovat svou vysokou životní úroveň.A ti,co se uznávají pouze za Moraváky,vám sem ještě natáhnou zpět sudeťáky.


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

22.02.2021 17:03

Nektere akty EU jsou skutecne silene!

1) Protiruske provokace
2) Tvrzeni, ze SSSR rozpoutal 2. svet valku
3) Nuceni migrantu clenskym zemim
4) Snaha zrusit Benesovy dekrety
5) Tvrzeni, ze clenske zeme maji povinnost nechat se rozvracet nezsikovkami

Proti temto tendencim je treba se razne ohradit a pokud mozno je vetovat.

Mimochodem Pane doktore, proc SPD nepodporuje FARA?

Rudolf Kavan
https://voxpopuliblog.cz/author/rudolf_k/


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

22.02.2021 11:26

Setkání s lidskou slušností. ...Sluncem prozářená sobota lákala k procházce do přírody. Byl jsem s rodinou v Brdech. Poutníků bylo požehnaně. Co nás však zaskočilo... Lidé se s námi zdravili pozdravem "dobrý den", i když jsme se navzájem neznali. Rádi jsme pozdravy opětovali. Zvláštní, dříve neznámý fenomén. Nebylo těžké přijít na to, že za pozitivní změnu může covid. Lidé chtějí projevit soudržnost. Máme už dost všech nařízení. Roušky, které se šily podomácku, byly k ničemu. Zbytečná práce. Byla spuštěna vakcinace. Ti, co covid prodělali, musí stejně chodit s dusítky. Nic se pro ně nezlepšilo. Probíhá vakcinace. Ani ta stav nemocnosti nezlepšila, spíše naopak. Uprostřed nákazy, jež dle tisku přeplnila nemocnice covidovými pacienty, byla rozebrána polní, velkokapacitní nemocnice v Letňanech. A tak se stalo, že jsme přestali věřit poplašným zprávám. Bill Gates dnes plánuje další vakcinu, třetí dávku, která by měla být účinná proti novým mutacím. NWO nás všechny začíná škrtit jako anakonda. Ten tlak se zvětšuje. Dáváme si svým zdvořilým pozdravem najevo, že jsme na stejné lodi. Že jsme obelháni podvodníky, chtějícími se zmocnit nadvlády nad světem. Ten pozdrav je projevem vzdoru. Jsme Češi a prokazujeme si jím vzájemnost. Neziskovkáři placení ze zahraničí drze hryžou náš chléb. Chléb pocházející ze sklizně z našich polí. Ať si ti ksindlové žerou to, co jim podstrčí zahraniční, západní páníček. Na náš chléb ať vůbec ani nesáhnou! Jen my, co jsme se nezpronevěřili naší zemi, můžeme jíst její plody. Lidé se vypořádali s ulhanými zrádci po svém. Při potkání se zdravíme pozdravem "dobrý den". Víme o sobě, víme, že náš chléb nám patří. Jenom nám, žádnému zrádci. Tu zrádcovskou sebranku si držíme na distanc. Nesmí na nás působit. Zhnusení lidé sounáležitost vyjadřují zatím touto formou. Díky vám všem, s nimiž jsme se cestou zdravili. Jste světlem do tmy našeho současného světa. Tak vám všem ještě jednou "Dobrý den!". ...Mějte se hezky. ....PS: Napsal Jiří Přibyl.


 
Hamáčkovo vyjádření v Právu je nevěrohodné a značně nadhodnocené.

Hamáčkovo vyjádření v Právu je nevěrohodné a značně nadhodnocené.

Vicepremér, ministr vnitra a krátce (zcela účelově pro potřebu řešení kauzy Vrbětice a potřebou vyhoštění ruských diplomatů) bývalý ministr zahraničí Jan Hamáček, se v rozhovoru pro Právo (sobota 15.5.2021) naprosto nevěrohodně vyjádřil ke kauze Vrbětice, neboť v obsáhlém rozhovoru pro deník neřekl jediné slovo o důkazech, které by opravňovaly vládu obviňovat Ruskou federaci, resp. GRU z teroristické akce ve skladě munice ve Vrběticích. Jeho nadsazené, přehnané a hodně sebevědomé tvrzení, že akce Vrbětice byla „fenomenálním úspěchem vlády!“ je nejen směšné, ale také odsouzení hodné, protože toto vyjádření není hodno člověka, který zastává vysoké funkce, mj. silové ministerstvo vnitra. Je zcela nepochopitelné, proč v kauze Vrbětice, kontra agenti GRU připisuje takové zásluhy vládě, když vláda, kromě dramatického prohlášení v TV, žádnou zásluhu na vyřešení Vrbětic nemá! Tedy pokud nepočítáme bleskové a zcela nestandardní vyhoštění ruských diplomatů!

ČR je mistrem světa za cenu toho, že se Hamáčkovi údajně zhroutil svět.

ČR je mistrem světa za cenu toho, že se Hamáčkovi údajně zhroutil svět.

 Proč jsme mistři světa?? Inu stát po boku Spojených států a tím v první řadě mezi nepřáteli Ruské federace chce skutečně mistrovství v daném oboru. Nelze pominout, že hlavními tahouny týmu byli Andrej Babiš s Janem Hamáčkem a velmi zdatně jim sekundovali na křídlech příslušníci ODS a Pirátů. Nicméně každý takovýto souboj má i své oběti anebo bude mít. To ukáže čas, či zase nějaký jiný mistr světa.

Putin má pravdu, ne Zeman…

Putin má pravdu, ne Zeman…

V poslední době jsme si na Vrběticích uvědomili, že v podstatě můžeme plácnout cokoliv, protože v mezinárodním styku v krajním případě nás jen blahosklonně berou na vědomí.

Poslední domácí zprávy

Triumf

Triumf

Na českou zahraniční politiku se snad konečně usmálo štěstí. Dnes už je více méně jisté, že se žádná z klíčových postav západní...