• Pátek, 23. duben 2021
  • Svátek má Rukojmí Vojtěch

Vakcíny ve skladech aneb proč učitelé musí čekat až na pondělí?
Počet návštěv: 747

Vakcíny ve skladech aneb proč učitelé musí čekat až na pondělí?

Aleš Merta Článek od Aleš Merta

JIP jsou na hranici svých možností, padají úvahy o tvrdém lockdownu a ve skladech přitom leží vakcíny, které by při nejmenším mohly tristní stav zmírnit.

Jak jsme se včera mohli dozvědět, tak tyto vakcíny jsou určeny pro učitele jejichž očkování má začít prvního března. Nic proti očkování učitelů, ale proč v době, kdy se s každou hodinou zhoršuje epidemiologická situace, kdy se nemocnice plní dalšími a dalšími pacienty z niž mnozí umírají, leží ve skladech vakcíny, které by měly být, z logiky věci, použity co v nejkratším termínu, aby se okruh osob jenž vakcína chrání co nejvíce rozšířil. Klidně by vakcínu mohli dostat i ti zmiňovaní učitelé, tady jde přeci jen o to, aby bylo proočkováno co nejvíce lidí.

Včera jsme také mohli v médiích objevit graf, který nám ukázal, že ČR je na chvostu zemí Evropy, co se týče procenta proočkovaných osob. Čím to asi je? Zeptá se našinec při pohledu na graf, kterému vévodí Británie a Srbsko. No dobrá, Britové se trhli od EU a zajišťují si vakcínu sami, Srbové používají i produkty z Číny a Ruska, ale i tak je před námi řada zemí EU, které by měli mít potencionálně stejný přísun vakcíny jako my, ale proočovanost je v nich někdy až téměř dvojnásobná viz např jako v Dánsku.

Bohužel se opět ukazuje, že u nás situaci nezvládáme, že nemáme pevné vedení s konzistentní protiepidemiologickou politikou a že opozice svými návrhy vnáší spíše do situace chaos, než aby vládu rozumně usměrňovala. Miliardy korun tečou kdoví kde, lidé jsou naštvaní a jediní kdo si mnou ruce jsou lobisté všeho druhu, kteří pro své klienty mohou neomezeně tahat peníze ze státní kasy. Vláda zklamala, zklamala i opozice a ty různé zaměstnavatelské, podnikatelské, odborové a nevím jaké svazy, které si hrají jen na svém písečku a společnost jako celek je jim šum a fuk. Až tahle válka skončí a bude čas účtovat, tak nejspíše zjistíme, že stát v podstatě selhal a to i přes obětavost mnoha řadových občanů, kteří ve zdravotnictví, sociálních službách i jinde nasazovali své sily ke zvládnutí situace. Poučíme se ale alespoň pro příště?

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

25.02.2021 19:43

Zdravotníci jsou na pokraji sil a přitom ještě tančí,pane Merto.Přeplněné nemocnice jsou lidmi,o které se nemá kdo starat a v tom horším případě nechce postarat.Jste asi příznivec očkování,ale já třeba nejsem.Proti uznání vakcín hovoří příliš krátká doba vývoje a hlavně absence pořádného testování účinků.Neochota výrobců nést záruku za jejich výrobky také hovoří proti vakcinaci.Tady se to tají(je to nařízeno),ale už se začínají projevovat vedlejší účinky,o kterých se zarytě mlčelo a mlčí!Přínos učitelů k výuce je velmi malý,protože hlavní slovo mají neziskovky.Ty do škol jezdí dětem vymývat mozky.Naše vzájemné postoje jsou v ostrém protikladu a nelze je nějakým způsobem sblížit.Z čeho se pro příště chcete poučit?Stačí sledovat lidi,kteří jsou odpovědni za zklidnění situace.Tolik proslavovaný Prymula dopoledne nařizuje,seďte doma na prdeli a večer jde na fotbal a ještě se diví,proč by měl zůstávat doma!Vy zrovna s úpravou svého účesu také nebudíte dojem,že dodržujete nařízení vlády,které ovšem postrádá úroveň zákona.Všichni,co jsou odpovědni za vývoj situace,chodí s řádně upraveným účesem,takže také své vlastní nařízení nedodržují.Jenom ten nepotřebný manuálně pracující plebs to musí dodržovat pod pohrůžkou desetitisícové pokuty.Pro panáky typu Prymula,Hnilička a podobných individuí to samozřejmě neplatí.


 
Daň z nemovitosti podle návrhu Pirátů

Daň z nemovitosti podle návrhu Pirátů

Pracovní skupina Pirátské strany přišla s návrhem OBROVSKÉHO zdražení daně z nemovitosti. V návrhu se píše: "Zdanění nemovitostí může přinést stovky miliard korun ročně a zlepšit dostupnost cen nemovitostí k bydlení. Efektivní zdanění nemovitostí v USA se pohybuje mezi 0,3- 2,21 % a v EU 0,05 – 1.93 % z ceny z nemovitosti.

Poslední domácí zprávy