• Pátek, 23. duben 2021
  • Svátek má Rukojmí Vojtěch

Karel Čapek ke snaze vyrobit žurnalisty a herce na škole
Počet návštěv: 652

Karel Čapek ke snaze vyrobit žurnalisty a herce na škole

- Lubomír Man - Článek od - Lubomír Man -

Založí se třeba Vysoká škola žurnalistická. Absolventi této školy mohou sice být žurnalisty v míře skoro stejné jako absolventi všech jiných škol, počítajíc v to i školu obecnou, ale rozhodně s horšími vyhlídkami. Neboť pravý, schopný, fládrový žurnalista je vždycky člověk, který zběhl z jiného povolání.

Nebo se založí Konzervatoř pro výchovu herců. Ale praví herci jsou ti, kteří byli vychováváni k čemukoli jinému a jednoho krásného dne utekli tatínkovi a mamince.
Nicméně nemyslete, že tyto školy jsou bezúčelné. Např. z vysoké školy žurnalistické může někdy zběhnout výborný herec a z konzervatoře pro výchovu herců může vyjít znamenitá síla kancelářská. A mají-li se zakládat nové školy, nesmíme se ptát, kam s jejich absolventy, neboť to, pánové, by byl konec zakládání.
                                                                                                                                               
Z knížky Karla Čapka Sloupkový ambit vybral L.M.

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

26.02.2021 16:36

Ani náš velikán Karel Čapek netrefil co za bez mála sto let dokáže vyprodukovat "Žurnalistika". Pomozme těm přibržděným chudákům vyškrábat se z toho hnoje a alespoň premiantům umožněme získat potřebnou rutinu, aby se udrželi na stupačce KUKA vozu a byli trošku potřební pro společnost. Nebo, těm špičkovým absolventům "Žurnalistiky" usnadnit řidičské zkoušky, aby mohli taxikařit. Vím, taky to není žádná sláva, ale domnívám se, že by za to byli vděční.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

25.02.2021 19:26

Po převratu bylo založeno mnoho "univerzit" a úroveň celého školství klesla o 80%.Tyto novodobé "univerzity" mají v osnovách gender výuku,také podporu LBGT a dalších úchylů a hlavně netahavých,o které se tak obětavě starají "neziskovky".Jen žádný člen neziskovek nebydlí v blízkém okolí těchto menšin.Zářným příkladem je třeba Palackého univerzita v Olomouci,kde se vedení postavilo za černé studenty,kteří bezdůvodně napadli stánek s peticí.Lepší by bylo,kdyby se všechny tyto "univerzity opět v tichosti zrušily.Nejsou žádným přínosem pro společnost a pouze na ní parazitují!Ono toto šílenství zachvátilo i UK v Praze.


 
Negramotný nebo arogantní?

Negramotný nebo arogantní?

Bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR a bývalý předseda vojenského výboru NATO generál Petr Pavel publikoval v Právu článek „Důrazná odpověď na agresi, spolupráce doma i ve světě“. Napsal tam doslova toto: „To, že byl útok na sklad ve Vrběticích proveden příslušníky speciální jednotky zpravodajské služby, je fakticky vojenské napadení. ..... to, co se stalo, by mělo sloužit jako vystřízlivění pro řadu našich politiků i občanů.“

Poslední domácí zprávy