• Pátek, 23. duben 2021
 • Svátek má Rukojmí Vojtěch

              Raději smrt než Sputnik V radí Jan Lipold ze Seznamu
Počet návštěv: 1455

Raději smrt než Sputnik V radí Jan Lipold ze Seznamu

- Lubomír Man - Článek od - Lubomír Man -

Lipoldova nedělní stať má rozsah 120 řádků, ale její obsah vyjadřuje můj shora uvedený titulek o devíti slovech naprosto dostatečně a možná i výstižněji.. 

Lipoldova stať je totiž rozplizlá kaše, plná nenávisti k Rusku a k prezidentu Zemanovi a premiéru Babišovi za to, že si dovolili otevřít otázku, která pod povrchem oficiálních žvástů bublá v naší veřejnosti už několik dlouhých týdnů či snad i měsíců: Tak proboha, je-li Evropská unie tak neschopná dovézt k nám dostatečný počet vakcín ze Západu a zbytečně nám denně umírají desítky našich spoluobčanů, proč se neobrátíme na Východ, na Rusko či na Čínu, jejichž vakcíny vychvalují do nebes i nejpřednější západní virologové a chválou na ně neskrblí ani nejvýznamnější západní lékařský časopis Lancet?
Proč, proč, proč, bublá to v českých hlavách, které ovšem šéfkomentátor Seznamu Zprávy Lipold tvrdě a ideologicky před pár okamžiky okřikl: Běda vám všem, kteří byste k nám chtěli  dovézt ruskou vakcínu, protože s ní by do naší krajiny mohl doputovat vděk k ruským lidem a snad i vděk prezidentu Putiovi za pomoc v době pro nás, pravda, nejednoduché. Ale raději volme smrt naši i našich blízkých, než abychom dovolili aby takovéto sentimenty a nálady u nás našly živnu půdu, aby se rozplemenily, aby se zmocnily hlav a citů našich lidí, protože tamná a hluboká zloba a zášť vůči Rusku je naší novou a svatou povinností od okamžiku, kdy jsme se stali členy západních společenství EU a NATO. Těm  jsme dnes touto nenávistí povinování a nic na světě nesmí být této naší zlobě a zášti stavěno do cesty.
Tak tedy jednejme, takto uvažujme a to zcela důsledně. To znamená, i kdybychom z nedostatku očkovací látky my sami či naše děti, rodiče a bratři a setry v předsmrtné hrůze chroptili. Protože jedině jen tak dokážeme, že si naší příslušnosti k západnímu politickému táboru opravdu a upřímně považujeme.
Lubomír Man

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

01.03.2021 19:42

Nevím,proč tak vykřikuje.Nikdo mu přeci nebrání v tom,aby umřel!Od něho je drzost,že si dovoluje mluvit za druhé.Nikdo ho nenutí píchat si Sputnik a může až do omrzení čekat na vakcíny ze západu.Je to jeho svobodný výběr a nikdo mu nebude bránit v desetiletém čekání na vakcínu jeho milovaných spojenců.Co si vybere je jenom jeho problém.Tak proč s tím obtěžuje ostatní?Že by chybějící mozek?Nebo touha po uznání od veřejnosti?


 
Maličký Kamínek

Maličký Kamínek

01.03.2021 18:19

Desetiletý pionýr....?...ten Jan Lipold? Nechcete mi tvrdit, že je to muž?


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

01.03.2021 17:12

Ruska vakcina je prekazkou demonizace Ruska. Humanitarni spoluprace s Ruskem je velmi nebezpecna. Vyjde totiz najevo, ze Rusove nejsou takove obludy, jak nam propaganda lici.

Ty ceske podlezave krysy, co siri nenavist k Rusku si neuvedomuji, ze az nebudou zapotrebi, tak budou odhozeni jako kus spinaveho hadru. Tercem stejne nenavisti se muzeme stat my sami.

Rudolf Kavan
https://voxpopuliblog.cz/author/rudolf_k/


 
Negramotný nebo arogantní?

Negramotný nebo arogantní?

Bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR a bývalý předseda vojenského výboru NATO generál Petr Pavel publikoval v Právu článek „Důrazná odpověď na agresi, spolupráce doma i ve světě“. Napsal tam doslova toto: „To, že byl útok na sklad ve Vrběticích proveden příslušníky speciální jednotky zpravodajské služby, je fakticky vojenské napadení. ..... to, co se stalo, by mělo sloužit jako vystřízlivění pro řadu našich politiků i občanů.“

Poslední domácí zprávy