• Pátek, 23. duben 2021
  • Svátek má Rukojmí Vojtěch

Uvolněte Blatného a nasaďte Prymulu nebo Maďara...
Počet návštěv: 711

Uvolněte Blatného a nasaďte Prymulu nebo Maďara...

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Aby bylo jasno, stále si myslím, že nejlepším řešením by byla demise Andreje Babiše coby předsedy vlády a tím i vlády jako celek a jmenování úřednické vlády s jediným cílem zlomit koronavirovou bestii.. Tato vláda nefungovala špatně, rozhodně mnohem lépe než vlády Topolánka či Nečase, zvládla s pomocí prof. Prymuly bravurně 1. vlnu epidemie a patřili jsme k nejlepším v západním civilizačním okruhu světa (Číně či Vietnamu se přirozeně vyrovnat nemůžeme).

Ovšem platí jasná statistika. Jakmile Babiš nejdříve skandalizoval a posléze i odstranil Prymulu a nahradil ho „autistou“ Blatným, Česko se sune do totálního rozvalu.

Jsme nejhorší na světě v počtu nakažených na 1 milión obyvatel a téměř s jistotou lze konstatovat, že po skončení tohoto polovičatého lockdownu za tři týdny se situace v nejlepším případě jen nepatrně zlepší a mnohonásobně zhorší, protože potom už míra naštvanosti Česka přesáhne udržitelnou hranici.

Jestli pro něco nemá Andrej Babiš talent, ba přímo je vzorem netalentu, pak je to personální politika. Výměna prof. Prymuly a jeho totální skandalizaci kvůli projití uzamčené restaurace, o kterou se, zjevně z důvodu závisti, osobně postaral a jeho nahrazení dětským hematologem a chvilkařem Blatným je z hlediska vývoje koronavirové nálože zločinem.

Zdá se, že jediným světlem by bylo totální sehnání vakcín jakéhokoliv původu s tím, že se pružně musí řešit otázka jejich odsouhlasení.

Blatnému je hej, ten sám už je naočkován, je to papaláš za vodou. Nicméně je zločinem v jeho podání, že tento ideologický chvilkař odmítá na rozdíl od Prymuly, aby prozatimní souhlas dal náš SUKL.

Jsme ve válce. Když to jde v Maďarsku a Srbsku, kam se jel premiér i podívat a všechny pochválil, tak je zbabělé, že to nejde u nás.

Blatný zákazem pro souhlas od SUKLu podepsal rozsudky smrti pro mnohého z nás.

Neřeším, že 20-30% populace žijících ve spikleneckých teoriích se očkovat nechce dát. Tím lépe. Při nedostatku vakcín je to dobrá zpráva.

Ale ti, kteří o to stojí, tu šanci musejí mít. Pro mnohé je to fakt otázka života či smrti.

Od Andreje Babiše nikdo rozumný nechce, aby komentoval epidemiologickou situaci. Naopak. V jeho podání je to nebezpečné.

Říká, že je vynikajícím krizovým manažerem.

Opakuji: je to válka za záchranu života a zdraví občanů Česka a Česko je nejvíce ohroženou zemí na světě.

Tak ať jmenuje schopného vojevůdce – lékaře epidemiologa do čela tohoto boje. Prymula si to omakal a byl vynikající, Maďar si to neomakal, ale zdá se, že jeho názory jsou přesvědčivé.

A sám ať premiér po své linii zajistí, že zde bude dostatek vakcín jako například v Srbsku, či alespoň jako v Maďarsku. To je jeho základní úkol.

Nedovedu si představit, že na podzim uhájí post předsedy vlády vzdor předchozímu pozitivnímu vládnímu chování, ale to fakt není nyní podstatné.

Podstatné je zastavit tu příšeru.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

02.03.2021 19:42

Hlavní problém je,že spousta lidí nevěří vládním číslům.Zároveň nám dávají na vědomí,že jich se nebezpečí nákazy netýká a opatření nemusí dodržovat.A to se ještě v parlamentí jídelně posedává bez roušek vedle sebe,takže nebezpečí nemůže být takové,jak nám tvrdí.Pokud by to skutečně nebezpečí bylo,tak už by pro sebe měli spousty výhod,jako hlasování korespondečně.To by se papapláši starali jinak.Jinak se veřejnost doví o pár přestupcích proti covidu,ale většina jich zůstává utajená.Poslední zveřejněná se stejně zametla pod koberec.Jen se "sportovec" Hnilička vzdal postu poslance.Prymula-seďte doma,já jdu na fotbal.Na dotaz odpoví:a to mám být doma?Takže to platí jen pro ty dole.Ti nahoře jsou proti covidu imunní!Podle jména je Maďar Slovák.To nestačí jeden Slovák na postu premiéra?


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

02.03.2021 18:27

Problem neni vlada. Probemem jsou ti potapani popiraci covidu, antirouskari, antivakcinari, konspiracni teoretikove pod vedenim Nejvyssiho Cvoka V.K, c.k. seniora.


 
Daň z nemovitosti podle návrhu Pirátů

Daň z nemovitosti podle návrhu Pirátů

Pracovní skupina Pirátské strany přišla s návrhem OBROVSKÉHO zdražení daně z nemovitosti. V návrhu se píše: "Zdanění nemovitostí může přinést stovky miliard korun ročně a zlepšit dostupnost cen nemovitostí k bydlení. Efektivní zdanění nemovitostí v USA se pohybuje mezi 0,3- 2,21 % a v EU 0,05 – 1.93 % z ceny z nemovitosti.

Poslední domácí zprávy