• Pátek, 23. duben 2021
  • Svátek má Rukojmí Vojtěch

Covid jako záminka k ovládnutí lidí této země?
Počet návštěv: 879

Covid jako záminka k ovládnutí lidí této země?

Michal Malý Článek od Michal Malý

Naše republika zavedla jedny z nejtvrdších opatření. Současná situace jednak není vinou nezodpovědných lidí, ale na prvním místě je díky neschopností Vlády, která reaguje až když “hoří” a navíc zmatkovitě a chaoticky.

Jiné země opatření jako my nemají a jsou na tom s nákazou lépe. Argumentuje se i vybarvenou mapkou, kdy Německo je na tom mnohem lépe než my. Že by Coronavirus tak precizně dodržoval státní hranice?

Nikoli, Němci a mnoho ostatních zemí vykazují skutečně nemocné, my vykazujeme všechny, snad i toho, kdo jen zakašle, nebo má rýmu. Takže se ptám, jde opravdu jen o diletanství Vlády, nebo o úmysl, jak nás totálně ovládnout?

Argumentuje se přeplněnými nemocnicemi. To má ale příčiny dvě: jednak nesmyslnost a nekoncepčnost předchozího zeštíhlování nemocnic. Potom, jak podotkl ředitel nemocnice Motol, v nemocnicích leží až 40% pacientů s Covidem bez příznaků, či onemocnění.

Proč někteří policisté zasahují proti ženám či dětem bez roušek s tak nepřiměřenou brutalitou? Pokuty nestačí? Je nezbytné vyvolat atmosféru strachu? Posunou se volby, zavede se korespondenční hlasování, aby se mohlo podvádět jako v USA? A vystresovaný národ pak bude “poslušně volit”?

Peníze se ze státního rozpočtu rozhazují, ale pomoc živnostníkům a malým firmám je minimální a rozhodně je nedostatečná. Je to úmysl? Je to proto, že pak Vláda bude lidem na dně “pomáhat”, pokud se nechají očkovat a budou poslušní?

Pak bude mít Vláda argument, že šetrní lidé budou muset být solidární a zdaní vklady a majetky, aby byla “sociální spravedlnost”? Vláda jedná chaoticky a nekoncepčně, je poslušná Bruselu a obětuje tak zdraví a životy lidí.

Mohla nakoupit dostatek vakcín včas bez EU tak, jako Maďarsko. Mohla, a hlavně měla konat včas. Nikdo dnes neřeší to, že tento stav bude trvat roky a dojde k hluboké ekonomické krizi. Politikům je to jedno, po nich potopa, vždyť mají své jisté, že?

Nakonec Piráti se zbytky levice dokonají socialistický “demokratický” puč díky mediokracii a cílenému pěstování atmosféry strachu. Nastupuje totalita, nastupuje fašismus, který nepůjde porazit volbami, ale jedině občanskou válkou. Ale na to jsme velcí srabi.

grafika-cesko-nemecko-01_denik-630-16x9

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

05.03.2021 19:33

Dovolím si autora trochu poopravit.Není to jen vláda,ale všichni politici,ať jsou z provládních či protivládních partají.Socani přeci už před lety OSVČ a soukromníky za nepřítele státu a společnosti.Tak jim přeci nyní nebudou dávat kompenzace,svým nepřátelům.Také ze socanky Maláčové nic rozumného nevypadne a ministryně financí Alenka jde ještě dál.Přeci kompenzace pouze pro velké firmy!Během let po převratu se rušila lůžková část nemocnic,právě za pomoci tehdejších mocipánů.A to jsou ti,co jsou dnes v opozici.Když se občané nechají pobláznit,tak nemohou nic dobrého čekat.Ale je to jejich boj!Já tady zítra už být nemusím,umírali i bez covidu předloni mnohem mladší,než jsem já.Když oni nemají zájem o svoji budoucnost a chtějí být skutečnými otroky ve vlastní zemi,nikdo jim v tom bránit nebude.Volba pirátů je k tomu dovede velice brzy.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

05.03.2021 09:53

K ovládnutí našich občanů spíše slouží třetinové platy v poměru k těm německým. Pro lidi to znamená neustálou sháňku, hlad po práci. Jsou prací zahlceni a nestíhají sledovat, kde se co děje. Když se dozví o protestech, nemají čas se dostavit na demonstraci, protože jsou v práci a nesmí jim utéct z napjatého rozpočtu ani koruna. To je základ našeho "laskavého" přístupu ke všem, kteří se dnes podílejí na diletantství při honbě za covidem. (Ono se líp demonstruje za všechno možné s průměrným 108 tisícovým platem v Německu, protože i na demonstraci si musí člověk vydělat, aby na svou účast v ní měl prostředky). A tak jsme hodní, protože pokud nám vypadne šichta, je to sakra znát! Vždyť finančním postihem je v EU samotná naše výplata..... Občané jsou tedy zahnáni do kouta tímto způsobem. Naši občané, aby si k nízkému výdělku přivydělali, jsou provázáni spletivem vazeb, protože jsou nuceni si vydělávat v rámci "sousedských vztahů, výpomocí" atp. Tato práce je drží nad vodou. Toho se nemohou vzdát, protože by přišli o podstatnou část svého měsíčního příjmu. Aby fungovala rodina a bylo na životní náklady, musí být lidé v systému návazných prací, protože kdo se chce uživit, tomu nic jiného nezbývá. Takže covid se šíří i tímto způsobem. Němci jsou doma, my si to dovolit nemůžeme. I 360titisícová armáda pracujících, registrovaných důchodců svědčí o tom, že si nemůžeme sednout ani v důchodovém věku. Čím více pracovních vazeb mimo oficiální práci, tím větší riziko přenosu viru. Kdo chce přežít tuto dobu, musí si prací zajistit příjem, jenž uživí jeho, i jeho rodinu. Riziko nákazy je pro mnoho lidí snesitelnější, než riziko bídy a půjček, aby rodina krizi přežila. ....Mějte se hezky. ...PS: Napsal Jiří Přibyl.


 
Daň z nemovitosti podle návrhu Pirátů

Daň z nemovitosti podle návrhu Pirátů

Pracovní skupina Pirátské strany přišla s návrhem OBROVSKÉHO zdražení daně z nemovitosti. V návrhu se píše: "Zdanění nemovitostí může přinést stovky miliard korun ročně a zlepšit dostupnost cen nemovitostí k bydlení. Efektivní zdanění nemovitostí v USA se pohybuje mezi 0,3- 2,21 % a v EU 0,05 – 1.93 % z ceny z nemovitosti.

Poslední domácí zprávy