• Úterý, 19. říjen 2021
  • Svátek má Rukojmí Michaela

Může za to Brusel?
Počet návštěv: 935

Může za to Brusel?

Alena  Vitásková Článek od Alena Vitásková

. Vlastní neschopnost řídit stát neházejte na Brusel · Vláda se nevyviní z nedostatku vakcín pro občany, kteří se chtějí očkovat · Vláda se nevyviní ze zbytečných úmrtí · Vláda se nevyviní, že státní instituce SÚKL je nečinná · Vláda je plně zodpovědná za upřednostnění jakýchsi ideologických pohnutek nad zdravím a životy občanů

Epidemie v naší zemi se těžce zvládá. Počty mrtvých narůstají. Není jasné, zda se skutečně jedná o 24 tisíc mrtvých s covidem, či celkový počet mrtvých včetně těch, kteří zemřeli s covidem. Občanská veřejnost má právo mít relevantní informace o obětech pandemie. Důvodů je hned několik. Ten zásadní je, aby se svobodně mohli rozhodnout, zda postoupí očkování, či se očkovat nechtějí. Budete-li říkat pravdu, najdete i pochopení občanů k opatřením, která nařizujete.

Stejně tak si zasloužíme mít pravdivé informace o očkovacích látkách. Ještě nedávno jsem zastávala názor, že by si občan neměl vakcínu vybírat. Většina z nás jsme laici a nedokážeme vyhodnotit mediální reklamy, či šířící se dezinformace. Ty se za vidinou zisku farmaceutických firem a jejich pomocníků mnohdy neštítí ničeho. Byla jsem názoru, že máme gramotnou vládu a odpovědný Státní ústav kontroly léčiv (dále jen SÚKL). Instituce k tomuto účelu zvolené nebo zřízené a daňovými poplatníky velmi dobře placené. Oni jsou našim občanům plně odpovědni, že budou schváleny a doporučeny vakcíny, která nebudou naše zdraví ohrožovat.

Výše uvedený názor jsem zásadně změnila, a to z důvodu ztráty důvěry v politiky, kteří jsou dle Ústavy plně odpovědni chránit zdraví občanů. To, co předvádí, nejen v opatřeních proti boji s epidemii, očkováním, testováním atd. je tristní.

Plně podporuji,

· Aby vakcinace byla dobrovolná

· Aby si občané, mohli očkovací látku vybrat

· Aby vakcína byla schválena našim českým SÚKL

· Aby politici byli plně zodpovědní za urychlené zajištění dobrovolné vakcinace

Je nepřijatelné a v rozporu nejen se zákony, aby politici alibisticky předali zodpovědnost vůči lidem do rukou nějakých komisí v Bruselu. Občany nezajímá Brusel, požadujeme schválení od našeho SÚKL.

Nebo již i tuto instituci jsme „porobili“ do podoby, že je personálně vyprahlá, nemá odborníky? A ten zbytek, co tam zůstal, jen alibisticky čeká, „co řekne nějaká komise v Bruselu“, aby mohli preparát schválit? Tomu se dá těžce uvěřit. A pokud je tato instituce v tak žalostném personálním stavu, bez kompetencí, tak je to plná odpovědnost politiků a vedení této instituce.

A co na to premiér a vláda? Také se schovávají pod sukně Bruselu? Stejně jako členové koalice, či opozice? Škody páchané na zdraví a životech občanů, a to dokonce z nějakých ideologických důvodů, jsou závažným činem. V takových případech se může jednat dokonce o vlastizradu.

Na několika konkrétních příkladech si připomeňme postup odpovědných, nejen politiků k jednotlivým vakcínám.

· Na jedné straně, nelze začít očkovat s vakcínou Sputník V, protože nebyla schválena nějakou komisí v Bruselu. (úmyslně uvádím nějakou komisí, protože pro naše občany je směrodatný SÚKL)

· SÚKL alibisticky nemůže schválit, protože nebyla vakcína schválena v Bruselu

· Na straně druhé, očkovací látka astra zeneca vyvolala velký rozruch, kdy po aplikaci v zemích EU došlo k řadě úmrtí (embolie)

· Velká část zemí EU pozastavila očkování vakcínou astra zeneca

· V České republice se očkovalo dále, protože ministr zdravotnictví prohlásil, že není nutné očkování touto vakcínou přerušit (prý máme jinou šarži)

· Od SÚKL se vyjádření k tomuto problému nepodařilo dohledat

Prezident Miloš Zeman v nedávně době navrhoval, aby se zajistila (bez EU) vakcína Sputník V a čínská vakcína, kterými se již ve světě (úspěšně) očkuje. Požadoval, aby se jejich schválením urychleně zabýval SÚKL. Vláda premiéra Babiše se trucovitě postavila proti, za podpory opozice, část koalice si s tím nevěděla rady. Prý, až to schválí Brusel.

Za několik dnů se prostřednictvím médií dovídáme, že další země EU se o Sputnik (tedy vakcínu) zajímají. Jsou to například Itálie, ale i Německo v čele s Angelou Merkelovou a řada dalších. Na stole je i možnost, že by se mohla v Německu a Itálii dokonce vyrábět. To, že se nejen Němci touto vakcínou očkovat budou, lze očekávat. Němci jsou hold jiní, když jde o životy jejich občanů, jde ideologie i EU stranou.

Nechme každému z nás, aby se rozhodl, zda se chce nechat očkovat a jakou vakcínu požaduje. Ne nadarmo se říká: „víra tvá tě uzdraví“. Nechme na občanech, aby si sami vybrali.

Politici, kteří z nesmyslných ideologických důvodů občanům zamezují přístup k vakcinaci (pokud ji občané požadují) budou muset svá pochybení vysvětlit.

Ponesou vinu nad zmařenými životy, možná zbytečně zemřelých, kteří se očkovat chtěli a demagogií politiků jim to nebylo umožněno.

Nakonec my všichni si uvědomujeme, že se jedná o nejkrutější byznys v novodobé historii. Byznys se zdravím a smrtí, od roušek, testů počínaje, po vakcíny konče.

 

Alena Vitásková

Praha, dne 21. 3. 2021

Alena Vitásková
Nositelka státního vyznamenání prezidenta republiky za zásluhy o stát

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

21.03.2021 22:47

SÚKL je vsoučasnosti naprosto zbytečná organizace,placená daňovými poplatníky.Jestliže čeká se schválením léků na rozhodnutí ze zahraničí,tak ji můžeme naprosto s klidným svědomím rozpustit a přestat platit netahavé kancelářské krysy.Odmítají plnit svoje povinnosti(schvalování léčiv) a proto je v zájmu celého státu,aby byl SÚKL zrušen.Nač platit lidi,kteří nic nedělají a jenom berou peníze,vždyť za ně pracují jiní a oni jen na to hodí štempl.To tam může sedět klidně nějaký bezdomovec a výsledný efekt bude stejný!I tak se dají ušetřit peníze zrušením nevýkonného a nepracujícího úřadu.


 
Bůh s námi, přátelé...

Bůh s námi, přátelé...

Jsem na Floře v Olomouci a celý den mám možnost komunikovat s lidmi, kteří mají rádi přírodní léčbu nebo hledají alternativu k lékům, které jim už nezabírají. Deziluze z lékařského stavu je více než zřejmá. Bohužel si za to lékaři mohou sami svou arogancí, neochotou vyslechnout si pacienta a bagatelizovat jeho potíže. Lékaři se lidem vysmívají za jejich pokusy porozumět sami vlastnímu tělu. Apriori odmítají zabývat se stravou a zkoumat vliv vitamínů a živin na naše zdraví.

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají šanci postavit vládu s důvěrou Sněmovny. Vítězí slepenec pěti nesourodých stran, jejichž předáci se v povolebním opojení radují jako děti, jež dostaly novou hračku: těší se, že  si se státem pěkně pohrají. A opájejíce se vítězoslávou, dávají najevo, že jen na nich záleží, zda se vítěznému ANO dostane důstojného zastoupení ve vedení Sněmovny. Tradiční slušnost v zacházení vítězů s opozicí není zaručena.

         P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

Bude Amerika existovat za dalších 10 či 20 let? Pravděpodobně nikoliv.

Pochopil jsem, že je s Amerikou konec, když blahosklonní a lhostejní hlupáci umožnili korupčnickému establishmentu ukrást prezidentské volby a za prvního muže pro agendu establishmentu nastolili nulu.

Poslední domácí zprávy

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají...