• Úterý, 19. říjen 2021
  • Svátek má Rukojmí Michaela

Informace IAV 17. 3. 2021 Ochrana a podpora základních lidských práv a svobod
Počet návštěv: 905

Informace IAV 17. 3. 2021 Ochrana a podpora základních lidských práv a svobod

Alena  Vitásková Článek od Alena Vitásková

• IAV doplnil na vyžádání Krajského státního zastupitelství v Ostravě podnět k postupu Okresního státního zastupitelství v Karviné. 

• IAV zaslal brožurky ze semináře „Spravedlnost a vymahatelnost práva: Žijeme v právním státě?“, který se uskutečnil v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR mimo jiné eurokomisařce Věře Jourové, kterou již dříve žádal o pracovní setkání. Administrativa komisařky Jourové příjem brožurek v těchto dnech potvrdila.

• IAV požádal o poskytnutí informace dle zák. 106/1999 Sb. ministra životního prostředí Brabce, jaké kroky udělal k vyšetření otravy řeky Bečvy. Obáváme se totiž, že dochází ke krytí viníků. Celé znění naleznete na www.institut-av.eu

• IAV požádal předsedu Senátu – jako pojistku demokracie o projednání problematiky kolem vymahatelnosti práva a zdravotnictví. V oblasti práva to je stav státního zastupitelství, zákon o státním zastupitelství a zákon o odškodnění občanů. V oblasti zdravotnictví se jedná o chaotické opatření vlády v souvislosti s pandemií s dopadem na zdraví občanů, ekonomiku státu. Celou korespondenci naleznete na www.institut-av.eu

• IAV podal návrh kandidáta na člena Rady české televize, volebnímu výboru Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR.

Ing. Alena Vitásková v.r. – předsedkyně spolku

Alena Vitásková
Nositelka státního vyznamenání prezidenta republiky za zásluhy o stát

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

23.03.2021 21:26

Kniha přání a stížností. ...Jak rádi bychom se domohli práva a spravedlnosti, vystavili účty těm, kdo je porušují! A tak si vybavujeme Šeherezádiny pohádky, kdy Šeherezáda balancovala na hraně vyprávěčského umění a popravy, pokud se jí nepodaří zaujmout sultána a posléze vezíra, když sultán odjel do boje. Je pohádkově hezké uniknout popravě. Dnes mají hlavní slovo sultánové z organizovaných mafií. Žádná Šeherezáda je nemůže ovlivnit. Dokáží tak zkreslit skutečnost, až přestává existovat. Pokud se necháme zavlést do jejich hry, prohrajeme. Hrají totiž o miliardy. Lidé nosící (původně) roušky, dnes respirátory, totiž dostávají podřadné,nekvalitní zboží, díky němuž se stále zhoršuje epidemická situace. Pokud bychom nosili tyto respirátory tak, aby z nich nešel po obvodu vydýchaný vzduch, udusili bychom se. Když se nedusíme, respirátory nejsou funkční. (Nepřiléhají k nosu tak, aby se po jejich stranách nevalil vzduch, co vydýcháme). Pokud bychom tento koloběh vzduchu zastavili, udusili bychom se. ...Obchodníci se strachem nám to však zatajují. Logika je jediná: V respirátoru není možno dýchat, pokud zabráníme výměně vzduchu, potřebné pro život. A tak jsme tam, kde jsme. Veškerá taková opatření jsou provokací, když miliardy korun z předražených respirátorových šuntů jsou naprosto, ale naprosto k ničemu. Snad jsme si všichni vědomi, (máme stejnou zkušenost) že není možno ve vyfasovaných respirátorech dýchat, aniž by člověk nevydechoval a nevdechoval vzduch po obvodu tohoto vynálezu. ... Berme to, prosím, jako fakt. Naše umění dýchat do fasovaných respirátorů se rovná nule. ...S kým že to chcete bojovat...? Musíme si uvědomit, že boj s mafií, jež z takových událostí vytříská miliardy, je předem prohraný. To člověku dojde teprve, když si uvědomí, že v tomto respirátoru se nedá dýchat. Že je to celé podvod. Podvod, jemuž z neznámých důvodů podléháme. Co je podstatné: Mafie opět posílily svou pozici. Pokud si chceme hrát na Šeherezádu ,jsou naše možnosti pohádkami pro dospělé. Vyzařují naději, ale chybí racionalita. Ten, kdo nám prodá šunt, z něhož vydechujeme po jeho obvodových stranách, už dávno dopředu ví, že pokud zvolí správný způsob propagandy oblbující nešťasné lidi, namastí si bezohledně kapsy a na tu většinu, která naletěla, udělá dlouhý nos. Jsme to ale pitomci s našimi důvěřivými občany! Jako bychom mohli na organizovaném zločinu něco změnit a hnát pachatele před soud! Ale, proboha, oni budou těmi, kdo nás dostanou do soudních síní v roli obžalovaných a budou lačnit po našem exemplárním potrestání. Jako byste to nevěděla. .....Mějte se hezky. ....PS: Napsal Jiří Přibyl.


 
Bůh s námi, přátelé...

Bůh s námi, přátelé...

Jsem na Floře v Olomouci a celý den mám možnost komunikovat s lidmi, kteří mají rádi přírodní léčbu nebo hledají alternativu k lékům, které jim už nezabírají. Deziluze z lékařského stavu je více než zřejmá. Bohužel si za to lékaři mohou sami svou arogancí, neochotou vyslechnout si pacienta a bagatelizovat jeho potíže. Lékaři se lidem vysmívají za jejich pokusy porozumět sami vlastnímu tělu. Apriori odmítají zabývat se stravou a zkoumat vliv vitamínů a živin na naše zdraví.

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají šanci postavit vládu s důvěrou Sněmovny. Vítězí slepenec pěti nesourodých stran, jejichž předáci se v povolebním opojení radují jako děti, jež dostaly novou hračku: těší se, že  si se státem pěkně pohrají. A opájejíce se vítězoslávou, dávají najevo, že jen na nich záleží, zda se vítěznému ANO dostane důstojného zastoupení ve vedení Sněmovny. Tradiční slušnost v zacházení vítězů s opozicí není zaručena.

         P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

Bude Amerika existovat za dalších 10 či 20 let? Pravděpodobně nikoliv.

Pochopil jsem, že je s Amerikou konec, když blahosklonní a lhostejní hlupáci umožnili korupčnickému establishmentu ukrást prezidentské volby a za prvního muže pro agendu establishmentu nastolili nulu.

Poslední domácí zprávy

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají...