• Pondělí, 18. říjen 2021
  • Svátek má Rukojmí Lukáš

Requiem nejen za Vrbětice.
Počet návštěv: 2440

Requiem nejen za Vrbětice.

Jaromír Bradávka Článek od Jaromír Bradávka

Existuje poučka, která říká, že nejpravděpodobnější řešení problému je to nejjednodušší. Nazývá se Occamova břitva, podle  františkána Williama z Ockhamu (1287–1347), který ji takto formuloval, i když jako princip byla známa už mnohem dříve (Aristoteles).

Podívejme se tedy na „obnovenou kauzu Vrbětice“ pomocí logiky Occamovy břitvy. Prezident Zeman ve svém nedělním projevu zmínil dvě verze toho, co se ve Vrběticích stalo. První možností je nehoda z důvodů lidské nedbalosti a porušení předpisů, druhou je teroristický útok cizí mocnosti. Já si dovolím přidat ještě třetí – zahlazení stop po nelegálním obchodování se zbraněmi a municí.  Abychom se dopracovali k co nejjednoduššímu a nejpravděpodobnějšímu vysvětlení událostí posledních 10 dnů, musíme se vrátit na začátek.

 

16. října 2014 došlo ve skladu firmy IMEX Group ve Vrběticích k požáru a následnému výbuchu uskladněné munice. Zahynuli při něm dva lidé – pracovníci firmy – a jen duchapřítomností velitele hasičů, kteří byli přivoláni původně k požáru ve skladu, nedošlo k dalším obětem na životech. Ten totiž, jakmile zjistil, kde hoří a co hoří, vydal povel k ústupu a tím zachránil celý svůj tým před smrtí – krátce poté došlo k výbuchu. Celá záležitost byla vyšetřována jako obecné ohrožení z nedbalosti, bylo poukázáno na množství nedostatků při skladování munice a raketového paliva, při ostraze a ochraně skladů, ale všichni obvinění – jednotlivci i firmy – byli v r. 2016 soudem osvobozeni, neboť se nepodařilo prokázat konkrétní zavinění. Zahynuvší pracovníci se pravděpodobně sami snažili uhasit vzniklý požár a nestačili před výbuchem včas utéci.

 

K druhému výbuch došlo 3.12. 2014, tedy zhruba 7 týdnů po tom prvním. Tady se začínají objevovat první podivné skutečnosti – např. že den předtím sklad navštívil majitel firmy IMEX a nikdo neví proč. V nejen obchodních kruzích se šeptá, že ve skladu, který vybuchl jako druhý, chybělo cca 5000 ks Sa 58. Z jiných zdrojů prosákly informace, že v r. 2014 navštívil Českou republiku rovněž bývalý ruský špion Skripal, který se po své výměně do Velké Británie usadil nedaleko Londýna a živil se jako zprostředkovatel prodeje zbraní. Z tohoto důvodu zůstal v hledáčku ruské rozvědky, která ho zcela určitě sledovala i na našem území. To by vysvětlovalo, proč se zde v té době údajně objevili dnes tolik populární „Čuk a Gek“. Souvislost Vrbětic a Skripalovy otravy je tím pádem jednoduchá. Poté, co Skripal požádal o návrat zpět do Ruska, jej přijeli do Británie „vyzvednout, odvézt a doprovodit“ zmínění Čuk a Gek, jenže britská MI6, které Skripal do té doby sloužil, byla rychlejší a zařídila jeho otravu, kterou potom hodila na oba ruské agenty. Nebylo totiž žádoucí, aby se Skripal vrátil do Ruska a tam prozradil všechno, co během svého pobytu v Británii dělal, s kým se stýkal atd. Stal se pro Brity příliš nebezpečným. Kromě jiného by se Rusové dozvěděli kdo, jak, kudy a s čím souhlasem z ČR ilegálně prodával zbraně na Střední východ, kde končily v rukou Islámského státu, a fašistickým oddílům (Azov, aj.) bojujícím na Ukrajině proti povstalcům na Donbase.

 

Proč došlo k oživení Vrbětického soudně uzavřeného případu znovu a proč právě teď?

 

Někdo si možná skutečně všiml, že Skripala v ČR sledovali titíž lidé, kteří si pro něj přijeli v r. 2019 do Londýna, a rozhodl se to využít v připravované akci proti Rusku. V ČR totiž bylo potřeba změnit politický diskurs – zabránit očkování vakcínou Sputnik V, po které volalo kvůli váznoucím dodávkám vakcín ze Západu stále více lidí, zabránit dostavbě JE Dukovany ruským dodavatelem a současně se naskytla možnost učinit tím další krok v oslabování spolupráce zemí V4 jak mezi sebou, tak s Ruskem. Polsko už delší dobu „šlape“ v čele protiruského kurzu, Slovensko bylo po posledních parlamentních volbách „přeorientováno“, a tak přišla na řadu Česká republika. Maďarsko jako nejtvrdší oříšek je ponecháno na závěr, neboť bude vyžadovat delší a pečlivější přípravu a také razantnější provedení, neboť V. Orbán má zdaleka nejvyšší podporu voličů.

 

Prvotní událostí bylo předčasné odhalení příprav puče v Bělorusku a atentátu na prezidenta Lukašenka, o kterém naše média vůbec neinformovala. Bylo nutné tento průšvih mediálně zakrýt a tak došlo ke spuštění „akce Vrbětice“ přímým pokynem z USA svému hlavnímu agentovi v ČR (kterým není A. Babiš) a ten akci rozjel. Však se také nechal slyšet v médiích, že vláda zakročila rychle, správně a razantně. Andrej Babiš, který vládne tři roky se smyčkou na krku jménem Agrofert Deutschlad, s prstenem z Aspen institutu na palci a s osobním svazkem v centrále CIA v Langley, pochopil, že přišel čas splácet dluhy, shrbil se a „obětoval zájmy České republiky za zájmy své osoby“ (V. Umlauf). Došlo mu, že jeho politická kariéra je po nezvládnutí „korona – pandemie“ a řadě předchozích průšvihů (Čapí hnízdo, střet zájmů, aj.) u konce a po volbách si neškrtne.  Bude vláčen po soudech a může skončit i ve vězení. Když bude rozumný, dožije jako podnikatel v Německu („EU je geniální projekt“). Pokud by neposlechl své vodiče, smrt Petra Kellnera je mu mementem.

 

Účast skladníka v rudém svetru na tiskovce byla jen dalším zoufalým pokusem o záchranu preferencí ČSSD odcházející do zapomnění.

 

Když to shrneme:

 

Oživením kauzy Vrbětice došlo k rozpoutání nové vlny protiruské hysterie v České republice, která navíc vyvolala diplomatickou roztržku mezi ČR a RF.

Ukončila naději na dostavbu JE Dukovan.

Ukončila naději na dovoz vakcíny Sputnik V z RF do ČR.

Mediálně překryla přípravu puče v Bělorusku (včetně případné české stopy) a pokračování neschopnosti vlády řešit problém Coronavirus v dalších návaznostech

Stala se dalším a jedním z posledních hřebíčků do rakve politické kariéry A. Babiše a vytvořila předpoklady, že po volbách nastoupí k moci prounijní a proamerická opozice, která dále oslabí vazby uvnitř V4.

ČR se postavila na úroveň Slovenska a stane se dalším politicky a ekonomicky nestabilním státem ve střední Evropě, který bude závislý na svých vodičích – na USB politicky, na SRN ekonomicky (plyn, elektřina, potraviny, průmysl) a na obou vojensky (nákup vojenské techniky, podřízení své „armády“ Bundeswehru)

Zbývá jen čekat, který vliv – německý nebo americký – po volbách převáží.

 

Podle nejnovějších zpráv Rusko obvinilo ČR z přechovávání a ilegálního prodeje zakázaných zbraní – protipěchotních min, které byly uskladněny právě ve Vrběticích, a oficiálně požádalo EU o prošetření celé věci. Pokud se obvinění ze skladování protipěchotních min a jejich ilegálního prodeje do Sýrie a na Ukrajinu prokáže, bude mít Česká republika mezinárodní průšvih, o jakém se vládě ani nesnilo.

 

Pro EU, USA, Rusko, Čínu a vlastně celý zbytek světa jsme se stali další kolonií, která si svou hloupostí sama připravila a realizovala svůj osud.

 

Celá akce je však jen součástí širšího plánu provokování Ruska (a Číny) ze strany USB za současného mlžení skutečných cílů (Putin zabiják versus pozvánka na schůzku ve třetí zemi, požadavky na odstranění bezpečnostních hrozeb a ukončení agrese proti Ukrajině versus výroky o potřebě jednání o strategických a světových problémech atd.)

 

Je tu však také jedno (dvě?) pozitivum. V reakci na „teroristický útok ve Vrběticích“ se ukázalo, kdo je kdo. Voliči uviděli SKUTEČNÉ tváře našich politiků, novinářů a dalších veřejně známých lidí.

 

A za druhé – pokud Rusko odhalí a odtajní, souvislosti s nelegálním prodejem zbraní, jména a úlohy jednotlivých (českých) aktérů, může to – paradoxně a navzdory snahám zahraničních mocipánů – pročistit politické prostředí v naší zemi…

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

28.04.2021 09:37

Jenom si představte, že BIS vyčlenila na Vrbětice team agentů, kteří sedm let nedělali nic jiného, než shromažďovali důkazy o "ruské stopě". Pracovali dnem i nocí, ani vyčůrat se v klidu nemohli, ale výsledek se dostavil! BIS pracovala jako archeologové. Tam při výzkumu také žádná léta nehrají roli. Sláva, hurá, po sedmi letech nepřetržitého bádání nejschopnějších agentů přišlo obvinění. Všechno je jasné. Za všechno může Putin. To to trvalo! Agenti BIS jsou natolik seriózní, že vysledek dříve neoznámili, protože nechtěli tahat do hry ruské agenty, aby je předčasně neohrozili! Toto šetření naší výzvědné služby bylo tak seriózní, ohleduplné k ruské rozvědce. že agenti vynesli definitivu až se sedmiletým zpožděním. Za to bychom jim měli poděkovat a být vděční, protože se nechtěli ukvapit. To se jim také podařilo. Teprve po mnoha letech, kdy si spousta netrpělivých lidí nervózně okousávala nehty, onemocněla i zemřela, se BIS odhodlala, že své bádání probíhající dnem i nocí zveřejní. Ředitel Koudelka za tu dobu zešedivěl, ztloustnul a zošklivěl a léčil se (bůhvíčím) z neduhů pochopil, že by se závěrů vyšetřování nemusel dožít. A tak svou stařeckou pěstičkou bouchl do stolu tak mocně, až se vybryndal jeho turek. Vidina spolupráce s CIA mu učarovala. Než se ho zmocní Alzheimer, musí doložit, že nikdo jiný, než zlovolní ruští agenti, nešikové přezdívaní Pat a Mat, to nemohl být. A tak svou zaručenou blábolovinu předložil premiérovi Babiši s dodatkem, že pokud neoznámí národu jeho vizi, budou v bankách zablokovány jeho aktiva, účty. Babiš se tedy musel smířit s tím, že oznámí národu vyšetřovací verzi BIS. To tak, skončit jako bývalý miliardář na Armádě spásy! A tak dnes máme jistotu, že se s námi hraje naprosto férová hra, která má stejná pravidla jako "Vole padni". ...Mějte se hezky. ....PS: Napsal Jiří Přibyl.


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

27.04.2021 20:40

Zajimava hypoteza.

Rudolf Kavan
https://voxpopuliblog.cz/author/rudolf_k/


 
Petr Majevský

Petr Majevský

27.04.2021 19:57

Vstupem do EU se tento národ zlikvidoval a pouze poslouchá rozkazy ze zahraničí.A to nejen z Brusele,ale i z Washingtonu.Jen teď mají politici problém.Dlouhodobá praxe prokázala,že dvěma pánům nelze sloužit.Tak se musí tento národ připravit na mnohem horší věci.Ještě do nedávna se v souvislosti s výbuchem ve Vrběticích vyšetřovala pouze osobní odpovědnost těch,kdo tam měli uskladněný vojenský materiál.Protože se nic nevyšetřilo,na popud CIA začala její pražská pobočka pokyn na rozpracování ruské účasti.To se nedá stihnout za měsíc a tak to trvalo dva roky,než se zveřejnila pouhá část "výsledku".Pro klid Koudelky a dalších "zpravodajců" se to zabalí do bezpečnostního zájmu státu a proto nemůže být veřejnost informována.Prý to obsahuje utajené informace.Jen se tají,pro koho jsou utajované!Kvůli "bezpečnosti" státu se obětují raději bezpečí a životy občanů toho ohroženého státu.Koudelka nedostal od CIA metál pro nic a za nic.


 
         P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

Bude Amerika existovat za dalších 10 či 20 let? Pravděpodobně nikoliv.

Pochopil jsem, že je s Amerikou konec, když blahosklonní a lhostejní hlupáci umožnili korupčnickému establishmentu ukrást prezidentské volby a za prvního muže pro agendu establishmentu nastolili nulu.

Babiš jako šéf opozice přichází v pravý čas

Babiš jako šéf opozice přichází v pravý čas

Nad světem i Českem se stahují mraky. Banány sice jsou, jak vtipkovali herci z Alles Gute v rámci předvolební kampaně ODS, ale pomyslně brzy lidé na ně nebudou mít. Energie asi taky budou ( i když bůh ví), ale ty leckdy už některé chudší rodiny nezaplatí. Zelený fanatismus, ale i organizační neschopnost států vede až k zoufalému nedostatku energií v Evropě, ve světě. Zoufale se hledají nové zdroje a tak Čína kupříkladu skupuje uhlí i stlačený plyn ve velkém.

Poslední domácí zprávy