• Úterý, 19. říjen 2021
  • Svátek má Rukojmí Michaela

Zabraňme válkám
Počet návštěv: 632

Zabraňme válkám

Alena  Vitásková Článek od Alena Vitásková

· Výročí ukončení druhé světové války 9. 5. 1945 spojeneckými vojsky · poděkování našim osvoboditelům Rudé armádě, armádě USA, spojeneckým armádám, armádě Ludvíka Svobody · nikdy nesmíme zapomenout, nikdo nesmí být zapomenut · důstojné místo pro sochu maršála Koněva

V těchto dnech si připomínáme výročí ukončení druhé světové války, vítězství nad fašismem, osvobození. Děkujeme našim osvoboditelům Rudé armádě a armádě USA, spojencům za naši svobodu. O to více si musíme vážit toho, že naše generace hrůzu války nezažila na vlastní kůži. Nikdy nesmíme zapomenout.

O to více se musíme poklonit desítkám tisícům rudoarmějců, kluků, kteří položili život na našem území, za naši svobodu. O to více se musíme s úctou poklonit miliónům obětí druhé světové války, československému pluku, našemu odboji, hrdinům, obětem v koncentračních táborech umučených nacisty. Vážíme si vás a vaší statečnosti se kterou jste pro nás vybojovali mír a svobodu. Poděkovat osvoboditelům, uctít památku padlých a obětí v druhé světové válce, vzdát čest rudoarmějcům, připomenout, že maršálu Koněvovi přísluší důstojné místo v naší zemi, jak nedávno připomněl v mediích kníže Karel Schwarzenberg. Nemyslím si, že kníže je milovník Ruska. Je šlechtic, modrá krev, a tito lidé mají po celé generace zakódováno slušné chování a vystupování, vědí, že civilizované národy pomníky nebourají. Vědí, že bez minulosti nemáš budoucnost, vědí, že bourat pomníky je výsada barbarů.

Je to odvaha křičet do světa, že již žádnou válku, ani studenou, ani jinou. Žádnou válku na Ukrajině, ve Vietnamu, v Sýrii ani Afganistánu. Neberte životy, nechte děti žít v míru.

Ubozí chudí duchem, tak můžeme nazvat všechny, kteří místo lásky a svobody šíří nenávist a zlobu, rozpoutávají bojůvky a války, zakrývají pravdu. To není odkaz Václava Havla.

Doba je znovu rozjitřená, mnoho nenávisti zastírá mysl. Opravdu chcete, aby vaše děti, vnuci zažili to, co vidíte na světoznámé fotce, která se stala symbolem válečných hrůz?

 

Vietnam 1972 – letecký napalmový útok USA

 

Ing. Alena Vitásková

Alena Vitásková
Nositelka státního vyznamenání prezidenta republiky za zásluhy o stát

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

10.05.2021 11:47

Výroba zbraní všeho druhu je největší kšeft, jaký si lze představit. Výbuchy ve Vrbeticich zachránily mnoho lidských životů. Ten, kdo se zbraněmi kšeftoval, nebyl terorista. Terorista je ten, kdo tu munici zničil.... Mějte se hezky.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

09.05.2021 19:08

Ohánět se v odporu proti válce Havlem je zrůdnost.On sám obhajoval bombardování civilních cílů v Bělehradě "humanitárními" důvody.Čili zabíjení civilistů Havel schvaloval.Tím schvaloval i válku!Takže současná politická garnitura je stádem barbarů,které ovšem někdo do jejich funkcí zvolil.Takové volání po míru je v podstatě zbytečné,neboť mnozí zdejší občané si válku přejí,jak se podle výsledků voleb ukazuje.


 
Bůh s námi, přátelé...

Bůh s námi, přátelé...

Jsem na Floře v Olomouci a celý den mám možnost komunikovat s lidmi, kteří mají rádi přírodní léčbu nebo hledají alternativu k lékům, které jim už nezabírají. Deziluze z lékařského stavu je více než zřejmá. Bohužel si za to lékaři mohou sami svou arogancí, neochotou vyslechnout si pacienta a bagatelizovat jeho potíže. Lékaři se lidem vysmívají za jejich pokusy porozumět sami vlastnímu tělu. Apriori odmítají zabývat se stravou a zkoumat vliv vitamínů a živin na naše zdraví.

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají šanci postavit vládu s důvěrou Sněmovny. Vítězí slepenec pěti nesourodých stran, jejichž předáci se v povolebním opojení radují jako děti, jež dostaly novou hračku: těší se, že  si se státem pěkně pohrají. A opájejíce se vítězoslávou, dávají najevo, že jen na nich záleží, zda se vítěznému ANO dostane důstojného zastoupení ve vedení Sněmovny. Tradiční slušnost v zacházení vítězů s opozicí není zaručena.

         P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

Bude Amerika existovat za dalších 10 či 20 let? Pravděpodobně nikoliv.

Pochopil jsem, že je s Amerikou konec, když blahosklonní a lhostejní hlupáci umožnili korupčnickému establishmentu ukrást prezidentské volby a za prvního muže pro agendu establishmentu nastolili nulu.

Poslední domácí zprávy

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají...