• Úterý, 18. leden 2022
  • Svátek má Rukojmí Vladislav

Aktivity pražského primátora jsou kromobyčejné
Počet návštěv: 1635

Aktivity pražského primátora jsou kromobyčejné

- Petr Žantovský - Článek od - Petr Žantovský -

Kdybych chtěl s nadsázkou otitulkovat tuto glosu, asi bych musel užít sloganu „Lepší k-nda, nežli panda“.

Pražský primátor Hřib totiž proslul nejméně dvěma kromobyčejnými aktivitami. Předně ukončil několikaleté jednání s Čínou o zapůjčení pandy, typického zvířecího symbolu Číny, do pražské ZOO. Kdo se v tom trochu vyzná, ví, že už dlouho Čína pandy neprodává, nýbrž zapůjčuje, má pod kontrolou péči, která se jejich „mazlíčkům“ dostává, arbitruje prostory, v nichž pandy v cizině přebývají atd. A kromě jiného zapůjčení pandy symbolizuje navázání přátelských a vstřícných vztahů se zemí a městem, kam panda z Číny putuje. Na tom všem pražský magistrát po léta trpělivě pracoval – a těsně před cílem – po úspěšném tažení Pirátské strany v hlavním městě, které vyneslo do primátorského křesla Zdeňka Hřiba – celou tu snahu nové vedení radnice zhatilo.

Na námitku, že panda v Praze znamená obrovský přísun financí od návštěvníků tuzemských i zahraničních, jsme slyšeli odpověď, že jde – opět – o symbol. Tentokrát statečného boje malé Prahy proti velké Číně, která uzurpuje tu Tibet, tu Ujgury, navíc tam vládnou komunisté, s nimiž se kamarádíčkuje náš pan prezident. Nejméně čtyři důvody, proč zahodit příležitost mít v Praze zvířecí unikát a v obecní kase tučný výnos.

Tehdy si všichni normální lidé ťukali na čelo a tázali se, kdo je ten Hřib, že se plete jako primátor města, jemuž to kompetenčně nepřísluší, do zahraniční politiky, a navíc ve stylu slona v porcelánu. S lítostí jsme tedy oželeli kouzelného méďu a čekali, co zas světového pana primátora napadne.

Nemuseli jsme čekat dlouho. Sotva vyhlásil studenou válku Číně, jal se totéž činit Rusku. To nám sice nehodlalo zapůjčit žádné živočichy, ale mohlo by být například skvělým zdrojem vzájemných kulturních výměn, recipročních výstav typu Národní galerie – Ermitáž a podobně. A to by rovněž mohlo pěkně sypat. Jenomže primátor Hřib, jemuž se nikoli náhodou začalo lidově říkat „Atomový“, vytáhl do boje s „mrazem“, jenž podle staré knihy „přichází z Kremlu“. Nechal přejmenovat náměstí, na němž sídlí ruská ambasáda v Praze z tradičního a neutrálního názvu Pod kaštany (ty kaštany tam opravdu jsou) na politicky účelové náměstí Borise Němcova, zavražděného opozičního politika, který sice na tom náměstí nikdy nebyl, ale zato byl v 90. letech s Borisem Jelcinem v Americe u Billa Clintona a Jelcin Němcova představil Clintonovi jako budoucího ruského prezidenta.

Jenže mezitím se děly věci, ruským lídrem se stal Vladimír Putin, Němcov si založil vlastní opoziční stranu a Putinovi okopával kotníky. A jedné neblahé noci byl zavražděn. Dodnes se neví kým, spekuluje se o zájmech FSB, CIA a kdekoho dalšího. Nicméně to, že Hřib dal náměstí u ruské ambasády jméno podle Němcova, je samozřejmě schválnost a provokace. Což mimo jiné ztráty může být i ztrátou finanční. Přece jen těch ruských turistů do naší země tradičně jezdilo mnoho.

Nu a čerstvým výplodem Hřibova ducha je finanční podpora pouliční trachtaci homosexuálů a leseb pod názvem Prague Pride. Tahle akce, k níž se většinou neznají ani sami rozumní homosexuálové a jde jen o exhibici a hromadnou pijatiku osob bez vkusu a studu, nyní dostane od pražské radnice dotaci ve výši 650 tisíc korun. Dokonce se o tom naprosto bezprecedentně hlasovalo nadvakrát. Když to napoprvé zastupitelstvem neprošlo, vynutil si Hřib nové hlasování.

Zdůvodnění? Bude to znamenat značný finanční přínos pro hlavní město, neboť na průvod jinosexuálů se prý přijedou podívat desetitisíce turistů. No, chtěl bych to vidět. Kdo chce spatřit někoho z LGBT party, může si pustit televizi. Na všech kanálech (snad s výjimkou toho dechovkového) se to příslušníky této sexuální minority jen hemží. Moderátoři, kadeřníci, maskéři, herci, modelové, baletní umělci, režiséři, to všechno jsou profese, kde je dnes asi nejvyšší zastoupení homosexuálů a spol. Jenže – jak říkám – jen minimum z nich se půjde producírovat středem Prahy s pavím peřím trčícím ze zadní části těla.

Závěr? Budou volby a pirátský primátor Hřib si zřejmě slibuje, že touto atrakcí si nakloní sexuální menšinu a přiměje ji hodit do urny příslušný lístek. Tak nějak se mnozí politici v minulosti snažili vlichocovat třeba romským voličům. Jaké bylo pak jejich překvapení, že skoro nikdo z nich pak volit nešel. Vsadím se, že ani s účastníky Prague Pride to nebude jinak. Nicméně peníze z kapes daňových poplatníků už zmizí navždy.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

12.05.2021 14:41

Vladimíe ing.Flössel.Vy je nevyháníte.Jen by se na Moravě nedostali k takovým penězům,jako v Praze.Na Moravě by třeli bídu s nouzí.Proto z Moravy utíkají nejen blbci z politiky,ale i podnikatelé,kteří se do politiky nepletou.


 

12.05.2021 10:22

Když mohl vystudovat medicínu Mengele, mohl ji vystudovat i Hřib. Největší hrozbou pro ty, kteří byli ve vyšetřovací vazbě, byla hrozba, že tito lidé přijdou do rukou těch, kteří jako lékaři jsou kvůli své psychické nemoci nebezpeční lidé, co ohrožují všechny, co jim padnou do rukou. Takže panda ne, ale Prague pride ano. Víme, že úchylove za svůj zvrhly pohlavní pud nemohou. Je nám vtloukano do hlavy, že jsou obětí svých vlastních představ. Tito nešťastníci nemohou být stíháni. Zato v politické rovině musíme nenávidět především Rusy. Žádná shovívavost. Takový pedofil má lidská práva, ale k Rusům i Číňanům musíme být tvrdí. Jedině snad jejich pedofilove a úchylove všeho druhu by nás obmekcili. Osobně si myslím, že slovansti pedofilove nic nemohou, protože lezou do zelí těm, kdo si na jejich byteček dělají zálusk. Takže ani úchylove si nejsou jisti, zda budou brání 53 pohlavími na zřetel... Kdy si myslí homosexuál že je v ráji... Když je v prd.li. Není třeba, abychom tam byli všichni. Mějte se hezky


 
Vladimír ing.Flössel

Vladimír ing.Flössel

12.05.2021 09:55

Pane Majevský, to máte tak, že my z Moravy ty b..ce vyženeme a kam jdou?Tam, kde jim lidé ty blbosti papají.


 
Kdo se má bát božích mlýnů ?

Kdo se má bát božích mlýnů ?

Náhodou se mi dostal do rukou článek Markéty Chaloupské o obvinění 10 osob kvůli krácení daně se škodou 170 milionů Kč. Zaujala mě v něm dvě jména: uherskohradišťského multimilionáře Pavla Buráně, kterého jsem dosud považoval za nedotknutelného, ne-li přímo chráněného orgány státní moci, a jeho „pravé ruky“ Roberta Juřičky.

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Dopis ze dne 14. 1. 2022 zaslaný ministru průmyslu a obchodu Jozefu Síkelovi, premiéru Petru Fialovi, poslancům a senátorům – ti mají v rukou řešení. Občanskou veřejnost, neparlamentní strany a hnutí zveřejněním dopisu informujeme.

• Žádáme politiky, aby konali • Pracovní skupina „Energie není luxusní zboží“ zaslala politikům dopis • Navrhujeme řešení nastupující energetické krize

Poslední domácí zprávy