• Pondělí, 18. říjen 2021
  • Svátek má Rukojmí Lukáš

   Před 102 lety napadly Spojené státy Rusko
Počet návštěv: 3441

Před 102 lety napadly Spojené státy Rusko

Oldřich Rambousek Článek od Oldřich Rambousek

Ruské velvyslanectví ve Washingtonu připomnělo na svém facebooku, stoleté výročí americké intervence na Ruský Dálný Východ. Velvyslanectví RF připomnělo americkým „partnerům“ zvěrstva, kterých se dopustili na občanech Ruska. https://www.facebook.com/…025

Co se týče Ruska, plánovalo se ho rozdělit na Ukrajinu, velké Rusko (evropskou část země) a Sibiř.

Američané pěstovali myšlenku na vytvoření sibiřské republiky, která by samozřejmě byla pod plnou kontrolou Spojených Států. Americkou podporu získal admirál Kolčak, kterého v té době Západ prorokoval jako vůdce sibiřského státu.

Američtí intervencionisté využili „pozvání Bílých“ naplno. Vyvážejí dřevo, kožešiny a zlato z Dálného východu. Americké firmy získaly od „Kolčakovské vlády“ povolení k obchodování výměnou za půjčky od Citibank a Garanti Trast.

V srpnu 1918 okupační síly Američanů, Britů a Francouzů obsadily Archangelsk, vyhlásily stanné právo na okupovaném území, zavedly vojenské soudy, během okupace vyvezly ze země zboží v hodnotě více než 950 milionů rublů ve zlatě.

Americký velvyslanec v Rusku, David Francis doslova trval na obsazení Dálného východu: „Trvám na nutnosti vzít pod naši kontrolu Vladivostok a Murmansk a Archangelsk dát Velké Británii a Francii“.

Senátor Poindexter, ve své výzvě k intervenci přímo řekl: „Rusko se stalo jen zeměpisným pojmem, a ničím jiným už nikdy nebude. Síla jeho jednoty, organizace a schopnost obnovy navždy zmizela. Národ neexistuje“

Všichni si chtěli urvat kus masa z ruského medvěda.

Americké jednotky ničily místní obyvatelstvo. Více než 50 tisíc Ruských občanů (více než 10% z celkového počtu obyvatel) bylo nahnáno do věznic v Archangelsku, Murmansku, Pečenge. Pouze v provinční věznici Archangelsk bylo zastřeleno 8 tisíc lidí, 1020 lidí zemřelo hladem, v důsledku nachlazení a epidemií. S místním obyvatelstvem, kteří podporovali „Červené“ zacházeli brutálně. Ruský státní historický archiv Dálného východu disponuje mnoha dokumenty o páchaných zločinech – od uřezávání uší, nosu a dalších částí těl za živa, až po vypichování očí bajonetem.

Západní Evropa může nabídnout východním sousedům jen export revolucí a přípravu bratrských válek. Jakýkoli zásah do záležitostí východních sousedů ze strany západní Evropy – to je vždy přípravná fáze pro další intervence, rozdělení zemí a rozdělení společnosti, pro hospodářské škrcení a zkázu, až v konečném důsledku úplné zničení země.

USA a západní Evropa nikdy neměly žádné jiné cíle. Historie nemůže být oklamána!

Oldřich Rambousek
Mým principiálním základem, který uznávám je teorie Marxismu, ale tento se bohužel téměř nepraktikuje, protože nepřináší svým obsahem ten pravý byznys, který by každý chtěl z politiky mít. Já ho přesto preferuji, protože jsem přesvědčen o tom, že politika má být službou národu a nikoliv hmotným statkům.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

19.05.2021 20:59

O takových věcech se nesmí psát.USA by přece něco takového nedělaly,viz Quantanámo.Intervence se nezdařila a Amíci odtáhli jak spráskaní psi.Proto se bojí přímé konfrontace s Ruskem a zapojují své spojence z Evropy.Jinak se Kolčak postavil proti bolševikům jen z toho důvodu,že ho vyhodili z námořnictva.


 
         P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

Bude Amerika existovat za dalších 10 či 20 let? Pravděpodobně nikoliv.

Pochopil jsem, že je s Amerikou konec, když blahosklonní a lhostejní hlupáci umožnili korupčnickému establishmentu ukrást prezidentské volby a za prvního muže pro agendu establishmentu nastolili nulu.

Babiš jako šéf opozice přichází v pravý čas

Babiš jako šéf opozice přichází v pravý čas

Nad světem i Českem se stahují mraky. Banány sice jsou, jak vtipkovali herci z Alles Gute v rámci předvolební kampaně ODS, ale pomyslně brzy lidé na ně nebudou mít. Energie asi taky budou ( i když bůh ví), ale ty leckdy už některé chudší rodiny nezaplatí. Zelený fanatismus, ale i organizační neschopnost států vede až k zoufalému nedostatku energií v Evropě, ve světě. Zoufale se hledají nové zdroje a tak Čína kupříkladu skupuje uhlí i stlačený plyn ve velkém.

Poslední domácí zprávy