• Úterý, 19. říjen 2021
  • Svátek má Rukojmí Michaela

Informace IAV 26. 5. 2021
Počet návštěv: 812

Informace IAV 26. 5. 2021

Alena  Vitásková Článek od Alena Vitásková

Ochrana a podpora základních lidských práv a svobod

· IAV dlouhodobě požadoval rezignaci NSZ Pavla Zemana a vedení NSZ. Již v listopadu 2019 Manifest IAV zdůvodnil legitimitu požadavku, pod který se podepsali signatáři Manifestu IAV – občanů poškozených státem. Viz www.manifestiav.cz. Naposledy jsme písemně žádali rezignaci NSZ Pavla Zemana viz dopis ze dne 24. 1. 2021 zveřejněný na /aktualitách www.institut-av.eu dne 26. 1. 2021/

· IAV byl požádán o stanovisko k rezignaci NSZ Pavla Zemana. Celý rozhovor naleznete na www.institut-av.eu /aktuality/ pod názvem „Rezignace NSZ Pavla Zemana“.

· IAV podal podnět NSZ (stejnopis Veřejnému ochránci práv panu Křečkovi, Ministryni spravedlnosti paní Benešové, Ministru vnitra panu Hamáčkovi) s informací a důkazy, které nám byly zaslány, že údajně osoba (úředně prohlášena za mrtvou, zavražděný) žije v USA. V takovém případě by se jednalo o porušení Listiny práv a svobod a je uvězněn nevinný člověk. Kauza „USA“ bude nadále IAV sledována a veřejnost informována.

· IAV nabídl ministru vnitra Janu Hamáčkovi společenskou záruku v případě, že bude stíhán za kauzy souvisejícími s Vrběticemi. V případě jeho zájmu a vyhodnocení spisu rozhodneme, zda záruku můžeme poskytnout. Celé znění dopisu, který byl panu ministrovi Hamáčkovi zaslán dne 14. 5. 2021 naleznete na www.institut-av.eu /aktuality/. O dalším postupu budeme veřejnost informovat.

· IAV zasílá již druhým rokem ZDARMA „dětský kalendář AIKI“ dětským oddělením nemocnic, rehabilitačním centrům. Je určen všem malým pacientům pro radost. Kalendář je zasílán tam, kde si o něj vedení požádá. Díky naším donátorům jsme v letošním roce mohli obdarovat větší množství dětí, které nemají to štěstí, a v tak útlém věku musí zápasit s nemocí. Více info na www.institut-av.eu

Ing. Alena Vitásková v.r. – předsedkyně spolku

Alena Vitásková
Nositelka státního vyznamenání prezidenta republiky za zásluhy o stát

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

28.05.2021 09:38

Jako právně neřešený považuji problém s dotacemi do zemědělství, kam údajně doputovalo 11 miliard neoprávněně. K dotacím se přihlásili ti, kteří zemědělskou činnost pouze předstírali. Ve skutečnosti v zemědělství nepodnikali, pouze předstírali tuto činnost. Samozřejmě, že takové podnikání se dá zfalšovat. O těchto přečinech a organizované loupeži se "taktně" mlčí, místo aby byla promptně vyšetřena k tomu určenými orgány. V tichosti byl tento případ rozsáhlých loupeží evropských peněz ztornován. O těchto vykucích dnes nepadne ani slovo. Ing. Babiš v zemědělství působil jako velkopodnikatel. Jeho se aféra netýká. Proto to ticho. Pachatelé jsou ti, kdo se na evropské dotace nalepili. Přesvědčili svými plagiáty evropskou komisi natolik, že jim peníze byly vydány. Zůstává po nich státní dluh, jenž za ně platí zdaňující občané. Tato kauza je úmyslně upozaděna. Zřejmě vlivní lidé dokázali činnost policie i soudů paralyzovat, tak jako je tomu vždy v případě činnosti mafií. Jejich případy, podvody jsou pečlivě zametené pod koberec především z toho důvodu, že vyšetřovací orgány jsou pod nátlakem. Kmotři sami rozhodují ve veřejném prostoru koho máme dnes a denně drtit a pronásledovat. Tím se rafinovaně kryjí, když veřejnost řeší jimi předhozené případy, aniž by koho napadlo, že nebezpečí číhá odjinud. Snad nejsme jako národ tak hloupí, že se necháme neustále obelhávat, aniž bychom tušili o organizované mafii kmotrů, která vždy vše zařídí tak, že podlehneme jejich lžím natolik, že skutečnost nám zcela uniká. Stále platí, že každého kdo se jim postaví zkriminalizují. Mají k tomu prostředky: moc a finanční sílu. ....Mějte se hezky.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

27.05.2021 23:21

Co je vlastně náplní činnosti IAV?Byl jsem přesvědčen,že hlavní činností je seznamování občanů s možnostmi,jak využít ustanovení Základní listiny práv a svobod pro svobodné vyjadřování.Do toho spadá pouze podnět o životě osoby v USA,která byla tady prohlášena za mrtvou.Proč byl IAV požádán o stanovisko k rezignaci P.Zemana?Zasílání kalendářů dětem je charitativní činnost a společenská záruka za prolhaného politika se nemá vůbec objevit jako činnost IAV.Je to jen můj osobní názor.


 
Bůh s námi, přátelé...

Bůh s námi, přátelé...

Jsem na Floře v Olomouci a celý den mám možnost komunikovat s lidmi, kteří mají rádi přírodní léčbu nebo hledají alternativu k lékům, které jim už nezabírají. Deziluze z lékařského stavu je více než zřejmá. Bohužel si za to lékaři mohou sami svou arogancí, neochotou vyslechnout si pacienta a bagatelizovat jeho potíže. Lékaři se lidem vysmívají za jejich pokusy porozumět sami vlastnímu tělu. Apriori odmítají zabývat se stravou a zkoumat vliv vitamínů a živin na naše zdraví.

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají šanci postavit vládu s důvěrou Sněmovny. Vítězí slepenec pěti nesourodých stran, jejichž předáci se v povolebním opojení radují jako děti, jež dostaly novou hračku: těší se, že  si se státem pěkně pohrají. A opájejíce se vítězoslávou, dávají najevo, že jen na nich záleží, zda se vítěznému ANO dostane důstojného zastoupení ve vedení Sněmovny. Tradiční slušnost v zacházení vítězů s opozicí není zaručena.

         P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

Bude Amerika existovat za dalších 10 či 20 let? Pravděpodobně nikoliv.

Pochopil jsem, že je s Amerikou konec, když blahosklonní a lhostejní hlupáci umožnili korupčnickému establishmentu ukrást prezidentské volby a za prvního muže pro agendu establishmentu nastolili nulu.

Poslední domácí zprávy

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají...