• Úterý, 18. leden 2022
  • Svátek má Rukojmí Vladislav

Kde berou „Profantové“ své dementní nápady?
Počet návštěv: 1430

Kde berou „Profantové“ své dementní nápady?

- Petr Žantovský - Článek od - Petr Žantovský -

Uvádět pohlaví na občance je zbytečné, myslí si podle článku na CNN Prima News Piráti. Chtějí tím prý pomoci transgender osobám.

Piráti požadují, aby z občanských průkazů zmizela kolonka pohlaví. Podle nich se jedná o zbytečnou informaci. Pirátský poslanec Ondřej Profant navrhl v rámci projednávání zákona o občanských průkazech na půdě sněmovního výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj vypuštění údaje o pohlaví držitele z občanských průkazů z důvodu lepší ochrany osobních údajů. Podle Pirátů je určení pohlaví v občance zdrojem nedorozumění a mělo by zmizet. Strana, která v rámci boje za rovnost pohlaví přejmenovala svou mládežnickou organizaci na genderově neutrální Pirátstvo, chce tímto krokem vyjít vstříc transgender osobám.  „Lidé, kteří mění své pohlaví, jsou velmi často nuceni se prokazovat opačným pohlavím, než jak vypadají,“ uvedl Profant. Plán se údajně líbí mnoha lidem právě z řad transgender osob. Někteří z nich považují pohlaví za intimní tajemství, které by prý nemělo být povinné zveřejňovat.

Poslanec Marek Benda (ODS) nápad pokládá za hloupost a levnou snahu vyhovět progresivistům. „Myslím, že pohlaví jsou dvě – muž a žena. Není jich sedmašedesát,“ dodal. Jiní kritici plánu zase poukazují na to, že údaj pohlaví na občanském průkazu se často hodí lékařům. Když jim totiž přivezou pacienta, jenž je v bezvědomí, na urgentní příjem, měli by znát pohlaví kvůli určení následného léčebného postupu.

A co na to občan, zeptal by se nedávno zesnulý moderátor Ota Černý. Ptejme se za něj: Co na to zdravý rozum?

Nesmyslné nápady typu tohoto pirátského patří do kategorie náhradních témat. Když se příslušný politik či jeho strana neorientuje pořádně v ničem důležitém, jako je národní hospodářství, vnitřní či vnější bezpečnost, sociální a zdravotní politika atd., hledá si náhradní téma. Vzpomínám si, jak svého času bývalý senátor Jiří Dienstbier ml. napochodoval na nějakou genderistickou akci s nálepkou na klopě, na níž bylo napsáno „ŽENA“ (viz pod příspěvkem). Vzhledem k pánově senátorově fyziognomii už to samo byla dobrá vlastní branka. Ale vypovídalo to o něčem navíc: pan senátor neví, jak na sebe upozornit, a tak dá na radu nějakého chytrolína z marketingové či PR agentury – a zesměšní se.

Profantův návrh má podobné obrysy. „Vylepšíme“ životy transgenderovým osobám, a ony nás pak budou volit., Jenže chybí v tom kus matematiky: kolik takových si vezme pirátskou iniciativu k voličskému srdci? Osobně znám velmi dobře dva jedince přeoperované v opačné pohlaví. Jednu dámu, která trpěla v těle ženy a dnes je úžasným příkladem báječného chlapa. Dokonce myslím, že by byl hrdý na to, že své mužství má v dokumentech. Jmenovat nebudu, není to nutné, jde o osobu žijící a opravdu prima. Znal jsem několik desítek let skvělou novinářku Terezu Spencerovou, která se narodila jako Dimitrij Spanilý, podstoupila, a to s plnou otevřeností a publicitou, operaci na trans a kdyby dnes žila, určitě by chtěla mít v občance napsáno „žena“.

Tak nevím, kde lidé jako Profant chodí na podobné dementní nápady? Mluvili někdy s někým ze skupiny, jíž chtějí tolik „pomáhat“? Co o nich vědí? Neznají gay a trans problematiku jen z kýčovitých ožíraček exhibicionistů na Prague Pride za naše, primátorem Hřibem velkoryse věnované peníze? Znám a mezi přáteli mám mnoho gayů, a nikdo z nich se těchto trapných estrád neúčastní a za „souvěrce“ se zhluboka stydí. Tak o co jde „Profantům“ všeho druhu? Je to prosté: o vlastní zviditelnění.

Když se Karla Čapka kdysi ptali, proč není komunistou, odpověděl: Proto, že komunistům (měl samosebou na mysli ty prvorepublikové) nejde o pomoc těm, kdo ji potřebují, nýbrž jen o moc.

Co vám to připomíná?

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

31.05.2021 12:29

Piráti jenom jdou se současným trendem debility,který proniká do života občanů.Sami nevymyslí nic,všechno dostávají od svých "přátel" ze zahraničí.Z normálního člověka by nikdy taková pitomost ani nenapadla.Je to jen podpora úchylům,kteří nejsou schopni sami sobě ujasnit,zda jsou žena,nebo muž.A to se svou zastydlou pubertou studují na UK v Praze ty jejich "humanitní vědy".Na ty totiž stačí dobře artikulovat a nejsou potřeba žádné znalosti.Na medicínu,což je také humanitní obor,se ovšem nehlásí.To by museli také něco umět a znát.Ta se nedá odbýt krasořečněním.Protože míst pro absolventy těchto oborů je málo,tak vznikají neziskovky jak na běžícím pásu.V ještě horším případě se stanou členy politické partaje a po zádech druhých se cpou nahoru.Projít skutečnou soutěží schopností se neodvažují.A z tohoto prostředí pochází i piráti.Nelze od nich čekat nic rozumného,ale slova o zlegalizování drog jim nahání dostatečný počet voličů.


 
Kdo se má bát božích mlýnů ?

Kdo se má bát božích mlýnů ?

Náhodou se mi dostal do rukou článek Markéty Chaloupské o obvinění 10 osob kvůli krácení daně se škodou 170 milionů Kč. Zaujala mě v něm dvě jména: uherskohradišťského multimilionáře Pavla Buráně, kterého jsem dosud považoval za nedotknutelného, ne-li přímo chráněného orgány státní moci, a jeho „pravé ruky“ Roberta Juřičky.

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Dopis ze dne 14. 1. 2022 zaslaný ministru průmyslu a obchodu Jozefu Síkelovi, premiéru Petru Fialovi, poslancům a senátorům – ti mají v rukou řešení. Občanskou veřejnost, neparlamentní strany a hnutí zveřejněním dopisu informujeme.

• Žádáme politiky, aby konali • Pracovní skupina „Energie není luxusní zboží“ zaslala politikům dopis • Navrhujeme řešení nastupující energetické krize

Poslední domácí zprávy