• Úterý, 19. říjen 2021
  • Svátek má Rukojmí Michaela

Jaké kvality by měl splňovat nový Nejvyšší státní zástupce
Počet návštěv: 679

Jaké kvality by měl splňovat nový Nejvyšší státní zástupce

Alena  Vitásková Článek od Alena Vitásková

Institut Aleny Vitáskové z.s. (IAV) představuje dlouholetého spolupracovníka a člena právní sekce IAV JUDr. Oldřicha Heina – bývalého státní zástupce. Jeho odborné znalosti nelze nikterak zpochybnit, široký rozhled, vzdělanost, která tak chybí mnohým státním zástupcům. Pokud se hledá nástupce NSZ Pavla Zemana, měl by to být člověk kvalit JUDr. Oldřicha Heina. Přesvědčte se sami a seznamte se s jeho analýzami, statěmi a fejetony k stavu justice, které zveřejňujeme na našem www.institut-av.eu

Jeden z posledních příspěvků s názvem „Jak dlouho ještě“ analyzuje stav státního zastupitelství, výsledky jejich práce za poslední léta. Mimo jiné je zde uvedeno:

„Nad státním zastupitelstvím se stahují „těžká mračna“ společenské nevole a zloby, která nemohou rozptýlit ani občasné demonstrace dezorientovaných a zmanipulovaných občanů, kteří se bez znalosti podstaty problému snaží hájit údajnou nezávislost justice a státního zastupitelství. Tuto nevoli a zlobu totiž vyvolávají nejen tisíce nespravedlivě stíhaných osob (podle statistiky přes tisíc zprošťujících rozsudků ročně), ale i občanů s nějakým více či méně významným společenským postavením (zejména starostů obcí a měst), kteří žijí v neustálých obavách, neboť nezřídka musí řešit mimořádně obtížné a právně náročné úkoly a přitom si nikdy nemohou být jisti tím, že si na ně policisté anebo státní zástupci něco vymyslí a ve své bujné představivosti je obviní z nejrůznějších smyšlených „zločinů“.“

Mnozí státní zástupci si totiž vůbec neuvědomují, že právo je pouze minimem mravnosti (etiky).

Nejčastějším pochybením orgánů činných v přípravném řízením trestním je nerespektování zásady materiální pravdy (§ 2 odst.5 trestního řádu), která má zásadní celospolečenský význam. Základem každého smysluplně fungujícího státu jsou totiž pravda, spravedlnost a mír (resp. i společenský smír, který lze nastolit právě jen na základě spravedlnosti, pravdy a rovnosti občanů před zákonem). Bude-li proto jakékoliv trestní řízení založeno na lži (a lží je i manipulace s důkazy a jejich zatajování), otřese to důvěrou občanů ve spravedlnost a právo a tudíž i samotnými základy právního státu. Nechť je tedy připomenuta první věta § 2 odst.5 trestního řádu: Celý příspěvek „Jak dlouho ještě“ naleznete na: www.institut-av.eu (aktuality)

 

Ing. Alena Vitásková – předsedkyně IAV

Praha 14. 6. 202

Alena Vitásková
Nositelka státního vyznamenání prezidenta republiky za zásluhy o stát

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Mařík

Jiří Mařík

17.06.2021 14:52

Také se připojují ke spolukomentátorům, justice jistí jen svoje soukromé blaho.Kdyby místo EU vládl Áda , tak justice bude chrochtá blahem.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

17.06.2021 11:36

Buďme, prosím, soudní. ...Když Koudelkova BIS určí pachatele, musí z této skutečnosti vycházet i státní zastupitelství. Fake news vytvořená BIS, jako orgánem státní moci, musí ganerální prokurátor i státní zastupitel v plné míře respektovat, i když je to lež, jako věž. Lidé, kteří se stanou loutkami v rukou CIA ovládaného informačního bezpečnostního systému, mě naprosto, ale naprosto nezajímají. Musí se podřídit "nálezům" bezpečnostních složek, jež aktivně uskutečňují diverzi proti našim národním zájmům. Státní zástupce musí vycházet z jejich zjeištění a musí se jim zcela a bezpodmínečně podřídit. Musí tak hrát roli se zrádci národa. Je jimi vtažen do konspirační hry. Musí vycházet z podvrhů, jež vygenerovala Koudelkova BIS. Kdyby tak neučinil, bude vyvinut tlak na jeho odstranění. ČR nám nepatří, patří zločinecké bandě neoconů made in USA. Ti určují vše, VŠE co u nás probíhá. Co můžeme a co ne. Kdo jim stojí v cestě, toho zlikvidují. ....Mějte se hezky.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

17.06.2021 10:48

Státní zástupce,dříve stačil prokurátor,by měl být především čestným člověkem.A ti jsou naprosto nedostatkovým zbožím.Proto to s justicí vypadá tak,jak je nám známé.Místo kvality člověka rozhodují známosti a eventuelní potřebnost dotyčného.Hlavně musí být eurohujer!Jinak by měl pan Olšer ukrajinské výblitky mazat hned po zveřejnění.


 
Bůh s námi, přátelé...

Bůh s námi, přátelé...

Jsem na Floře v Olomouci a celý den mám možnost komunikovat s lidmi, kteří mají rádi přírodní léčbu nebo hledají alternativu k lékům, které jim už nezabírají. Deziluze z lékařského stavu je více než zřejmá. Bohužel si za to lékaři mohou sami svou arogancí, neochotou vyslechnout si pacienta a bagatelizovat jeho potíže. Lékaři se lidem vysmívají za jejich pokusy porozumět sami vlastnímu tělu. Apriori odmítají zabývat se stravou a zkoumat vliv vitamínů a živin na naše zdraví.

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají šanci postavit vládu s důvěrou Sněmovny. Vítězí slepenec pěti nesourodých stran, jejichž předáci se v povolebním opojení radují jako děti, jež dostaly novou hračku: těší se, že  si se státem pěkně pohrají. A opájejíce se vítězoslávou, dávají najevo, že jen na nich záleží, zda se vítěznému ANO dostane důstojného zastoupení ve vedení Sněmovny. Tradiční slušnost v zacházení vítězů s opozicí není zaručena.

         P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

Bude Amerika existovat za dalších 10 či 20 let? Pravděpodobně nikoliv.

Pochopil jsem, že je s Amerikou konec, když blahosklonní a lhostejní hlupáci umožnili korupčnickému establishmentu ukrást prezidentské volby a za prvního muže pro agendu establishmentu nastolili nulu.

Poslední domácí zprávy

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají...