• Úterý, 19. říjen 2021
  • Svátek má Rukojmí Michaela

Ve tři hodiny ráno …..
Počet návštěv: 859

Ve tři hodiny ráno …..

Alena  Vitásková Článek od Alena Vitásková

• Dne 22. 6. 1941 – fašistické Německo a jeho spojenci přepadli Sovětský svaz • Začala genocida slovanského národa • Fašisté vraždili ženy, děti, starce 

Připadá to mnohým tak dávno, jako by se to nestalo. Ale to se stalo. Byl zahájen útok na Sovětský svaz – přepadením v ranních hodinách. Začala další etapa druhé světové války, která měla za cíl genocidu nejen Židů, ale i slovanských národů. Pokud si to někteří neuvědomují, tak Češi měli být částečně vyhlazeni, částečně porobeni a částečně vystěhováni. Možná až do daleké „Ohňové země“. Nikdo nemusí být nikdy nikomu vděčný. Jsou to jen morální hodnoty každého z nás.

Je to možná takových patnáct let nazpět, kdy jsem byla mezi řadou dalších občanů naší země oceněna za zásluhy o budování mezinárodního plynárenství. Akt se odehrával v Obecním domě v Praze. Přední představitel Gazpromexportu z Moskvy, zahájil proslov „omluvou za rok 1968“. Pak teprve pokračoval ve svém projevu poděkováním všem, kteří se na rozvoji mezinárodního plynárenství za posledních třicet let podíleli.

Ta omluva za rok 1968 mě překvapila. Přemítala jsem, proč jsme se ani jednou neomluvili my, Čechoslováci. Neomluvili za to, že se Slovensko v období druhé světové války přidalo k nacistům. Byl to nacistický stát, který bojoval proti nám, ostatním Slovanům.

Slovenští fašisté vraždili civilní obyvatelstvo a nesli svůj díl odpovědnosti za krveprolití nejen v bitvě o Duklu. Kolik rudoarmějců a českých vojáků zbytečně padlo, kolik kluků položilo právě v těchto místech své životy.

Možná, že neznám dostatečně dějiny, možná že jsem tuto omluvu přehlédla, ale prostě nevím o tom, že bychom se mrtvým a jejich pozůstalým za fašistické Slovensko omluvili.

Ano, před 80. léty byl zákeřně, v noci, kdy všichni spí, ve tři hodiny ráno, přepadem fašisty Sovětský svaz. K tomuto výročí se Česká republika stala asi jedinou zemí na světě, oficiálním nepřítelem Ruska.

Vláda nemůže vyměnit svůj lid, národ. Ale lid a národ může vyměnit vládu.

Ing. Alena Vitásková – předsedkyně IAV

Praha, dne 22. 6. 2021

Alena Vitásková
Nositelka státního vyznamenání prezidenta republiky za zásluhy o stát

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Václav Lukeš

Václav Lukeš

24.06.2021 08:55

Pane Maříku, co máte proti Hlinkovi a oslavování Rudé armády?
Na počátku svojí politické kariéry se Hlinka rozešel se slovenskými liberály a evangelíky a od té doby zastával konstantní hodnoty a srozumitelná stanoviska za která byl ochoten jít i do kriminálu. Mimo jiné to byl on, kdo podporoval slovensko-českou orientaci. Podraz na stát neudělal on, ale TGM s Benešem, když Slováci nedostali v Pittsburské dohodě slíbenou federaci již v roce 1919. Když chtěl tento požadavek přednést na pařížských jednáních odseděl si za to přes půl roku, a kdyby nebyl zvolen poslancem tak by ho nechali sedět dál.
A Slovákům vyčítáte za oslavování rudé armádu, tomu už nerozumím vůbec.


 
Václav Lukeš

Václav Lukeš

24.06.2021 08:24

Bohužel ta poslední věta pravdivá není. Národ / lid si svoji vládu vyměnit nemůže. Na to je náš národ příliš malý a nejednotný.


 
Jiří Mařík

Jiří Mařík

23.06.2021 01:33

Slovensko mělo v Československu úlohu zlobivého děcka , kterému se musí vše odpouštět.Stovky miliard investovaných do zaostalého Slovenska se nijak neodradilo v náhledu Slovenska ke spolupráci a pokračování Československa. Dnes se ukazuje,že Slovensko oslavuje Hlinku a Rudou armádu. Jednání s takovým státem je vždy problematický , ale úroveň Česká klesla ještě hlouběji ,viz vlasovci v Praze.


 
Bůh s námi, přátelé...

Bůh s námi, přátelé...

Jsem na Floře v Olomouci a celý den mám možnost komunikovat s lidmi, kteří mají rádi přírodní léčbu nebo hledají alternativu k lékům, které jim už nezabírají. Deziluze z lékařského stavu je více než zřejmá. Bohužel si za to lékaři mohou sami svou arogancí, neochotou vyslechnout si pacienta a bagatelizovat jeho potíže. Lékaři se lidem vysmívají za jejich pokusy porozumět sami vlastnímu tělu. Apriori odmítají zabývat se stravou a zkoumat vliv vitamínů a živin na naše zdraví.

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají šanci postavit vládu s důvěrou Sněmovny. Vítězí slepenec pěti nesourodých stran, jejichž předáci se v povolebním opojení radují jako děti, jež dostaly novou hračku: těší se, že  si se státem pěkně pohrají. A opájejíce se vítězoslávou, dávají najevo, že jen na nich záleží, zda se vítěznému ANO dostane důstojného zastoupení ve vedení Sněmovny. Tradiční slušnost v zacházení vítězů s opozicí není zaručena.

         P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

Bude Amerika existovat za dalších 10 či 20 let? Pravděpodobně nikoliv.

Pochopil jsem, že je s Amerikou konec, když blahosklonní a lhostejní hlupáci umožnili korupčnickému establishmentu ukrást prezidentské volby a za prvního muže pro agendu establishmentu nastolili nulu.

Poslední domácí zprávy

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají...