• Pondělí, 18. říjen 2021
  • Svátek má Rukojmí Lukáš

 Drahé potraviny?  Šéf Zemědělského svazu ukázal na marže řetězců a chce snížení DPH.
Počet návštěv: 2026

Drahé potraviny? Šéf Zemědělského svazu ukázal na marže řetězců a chce snížení DPH.

Oldřich Rambousek Článek od Oldřich Rambousek

Svaz obchodu a cestovního ruchu požaduje snížení DPH na potraviny. Ministryni financí Aleně Schillerové (za ANO) se ale tento krok nezdá.Předpokládá, že by sníženou daň v konečném důsledku spolkly marže jednotlivých obchodníků. Její obavu sdílí i předseda Zemědělského svazu České republiky - Martin Pýcha.

Je zkrátka na řetězcích, aby veřejně deklarovaly své marže“ - stojí
Pýcha jednoznačně za návrhem sazbu DPH u potravin snížit. Obzvlášť v
posledních týdnech došlo k výraznému zdražování řady potravin -
především ovoce a zeleniny. Obchodní politika řetězců podle něj ale také
udělala své.

Zmínil -  „Je typické, že když dojde ke zdražení některé komodity z
různých důvodů, přirazí obchodníci nějakou svoji marži a chtějí se na
tom přiživit.“

 Pořad v ČT až po 23 hod. se soukromým zemědělcem (sedlákem) .

Brambory ode mne vykupují za 3-5 Kč a prodávají za 20-29
Kč  - MARŽE  -  600 - 950 %
Květák za 19 - 23 Kč a prodávají za 79 - 95 Kč -  MARŽE -  okolo 420 %
Ředitel z Kostelecké uzenin ukázal dodací list. Křemešník my dodáváme
za 63 Kč  a prodává se za 195  Kč  - MARŽE  210 % atd....atd........

Nekupujte to. nechávejte to v regálech ať jim to hnije, bude jim to hnít
i ve skladech, jen tak to změníme ..!!!!!!!

Nejhorší na tom je, že většina zisků jde zahraničním majitelům!!!

Oldřich Rambousek
Mým principiálním základem, který uznávám je teorie Marxismu, ale tento se bohužel téměř nepraktikuje, protože nepřináší svým obsahem ten pravý byznys, který by každý chtěl z politiky mít. Já ho přesto preferuji, protože jsem přesvědčen o tom, že politika má být službou národu a nikoliv hmotným statkům.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

12.07.2021 20:38

PS: ... Zapomněl jsem uvést noční směnu doplňovačů zboží a ty, kteří v nočních hodinách přijímají zboží z rozvozu. Asi toto vše nebude levná záležitost. ...JP.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

12.07.2021 20:19

Samozřejmě, že dávám zapravdu panu Majevskému. Jenom pro doplněni, abychom pouze z neznalosti nekritizovali. Do obchorních řetězců se dostávají potraviny oklikou přes subdodavatele. Každý si naúčtuje za sklad a rozvoz. I pozemek a nevzledná obdélníková budova supermarketu něco stojí. Je třeba zavést klimatizaci, dát chladící stěny po obvodu prodejny i mrazáky. Dále je třeba zaplatit kompletní obsluhu prodejny střídající se ve směnách. Ještě je třeba připočíst ochranku, security, nepřetržitý úklid a energie. Pokud si zemědělec doveze svůj produkt sám na nejbližší trh, všechny tyto investiční náklady při přímém prodeji zanikají. ...To jen pro ucelení našeho pohledu na tuto tématiku. ... Mějte se hezky.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

11.07.2021 21:27

Však měly zahraniční obchodní řetězce od vlády odstraněnu domácí konkurenci.V českém obchodě by se občané nakazili(pomohlo by to českým soukromníkům,kteří jsou pro politiky podvodníci) a zahraniční by konkurenci měly.A ta je přece ve volném trhu potřeba.Takto si řetězce samy určují své zisky.Daně platí doma a ne tady.Machinace s obratem a ziskem jim zajišťují renomované finanční firmy a právníci.


 
Bůh s námi, přátelé...

Bůh s námi, přátelé...

Jsem na Floře v Olomouci a celý den mám možnost komunikovat s lidmi, kteří mají rádi přírodní léčbu nebo hledají alternativu k lékům, které jim už nezabírají. Deziluze z lékařského stavu je více než zřejmá. Bohužel si za to lékaři mohou sami svou arogancí, neochotou vyslechnout si pacienta a bagatelizovat jeho potíže. Lékaři se lidem vysmívají za jejich pokusy porozumět sami vlastnímu tělu. Apriori odmítají zabývat se stravou a zkoumat vliv vitamínů a živin na naše zdraví.

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají šanci postavit vládu s důvěrou Sněmovny. Vítězí slepenec pěti nesourodých stran, jejichž předáci se v povolebním opojení radují jako děti, jež dostaly novou hračku: těší se, že  si se státem pěkně pohrají. A opájejíce se vítězoslávou, dávají najevo, že jen na nich záleží, zda se vítěznému ANO dostane důstojného zastoupení ve vedení Sněmovny. Tradiční slušnost v zacházení vítězů s opozicí není zaručena.

         P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

Bude Amerika existovat za dalších 10 či 20 let? Pravděpodobně nikoliv.

Pochopil jsem, že je s Amerikou konec, když blahosklonní a lhostejní hlupáci umožnili korupčnickému establishmentu ukrást prezidentské volby a za prvního muže pro agendu establishmentu nastolili nulu.

Poslední domácí zprávy