• Úterý, 18. leden 2022
  • Svátek má Rukojmí Vladislav

Posedlost Pavlem Zemanem
Počet návštěv: 1085

Posedlost Pavlem Zemanem

- Zdeněk Jemelík - Článek od - Zdeněk Jemelík -

Podle veřejných zdrojů (např. Seznam Zprávy 15.7.2021) podala Marie Benešová kárnou žalobu na bývalého nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, a to kvůli způsobu, jakým zasahoval ve prospěch svého známého do soudního sporu. Neměl bych být udiven, protože jsem sám během jejího mandátu podal několik podnětů k jeho kárnému stíhání a opakovaně jsem upozorňoval na jeho odpovědnost za „puč“ z 12.června 2013. Souhlasím s jejím názorem, že neměl vést v r.2014 jednání v bytě soudce Jana Czernina v zájmu svého známého Petra Habersbergera. 

Jenže žijeme v zemi kontinentálního práva, které je přísně formální a zná neprolomitelné procesní lhůty. Kárný žalobce je vázán subjektivní lhůtou šesti měsíců ode dne, v němž se o kárném provinění delikventa dověděl, ale vedle toho hlavně lhůtou objektivní, která činí 3 roky od pohoršujícího skutku. Subjektivní lhůta prý vyprší v neděli 18. července 2021, ale objektivní lhůta vypršela již před lety. K projednání žaloby proto buď vůbec nedojde, nebo kárný soud pana kárně žalovaného nepotrestá. Kdyby ji tedy paní ministryně nepodala, Pavlu Zemanovi by neuškodila ani neprospěla, ale sebe by ušetřila ostudy. 

Pokud by Marie Benešová neznala procesní lhůty kárného řízení, byla by mezi ministry spravedlnosti České republiky výjimečným exemplářem, který nezaslouží zachování.  Taková představa se mi ale zdá být zcela neuvěřitelná. Spíše si myslím, že paní ministryně nezvládla svou animozitu vůči Pavlu Zemanovi a doufala, že tímto krokem vyvine psychologický tlak na nenáviděného, který jej donutí, aby ze státního zastupitelství odešel úplně. Nepřímo dodala věrohodnost Zemanovu tvrzení, že odchodem z funkce reagoval na tlak z její strany. Nevím, jak Pavel Zeman na tento viditelný tlak zareaguje a je mi to jedno. Je možné, že opustí státní zastupitelství a přestane tak být účastníkem kárného řízení, ale stejně tak dobře si může dovolit výstřelku své nepřímé nadřízené si nevšímat, neboť jeho postavení řadového státního zástupce je bezpečnější než postavení ministra spravedlnosti a kárná žaloba je „mračnem, z něhož pršet nebude“.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

18.07.2021 10:38

Bohužel, celá řada lidí z justice je spjata s minulým režimem. Tito lidé se v případě ohrožení doslova profesionálně brání. Díky tomuto sepjetí po "Sametové revoluci " bylo umožněno plošné rozkradení úspor obyvatel, střadatelů v systému bank, kampeliček i fondů založených (bývalými) estébáky, kteří měli titul JUDr. trestního práva. Tito lidé nebyli nikdy trestáni za zpronevěru. Jejich kamarádské vazby v rámci justice znemožnily jejich trestní stíhání. Bylo tak beztrestně rozkradeno odhadem na 600 miliard korun. Poté ještě rozprodali státní majetek zahraničním korporacím. Ty se rozhodly v celé řadě podniků ukončit provoz. Tisíce lidí tak přišly o práci. Spolupráce a krytí trestných činů pokračuje dodnes. Vazby mezi lidmi v rámci justice jsou tedy silné. Každý, kdo se odvážil do tohoto systému osobních vazeb vstoupit, byl následně zkriminalizován. Všichni odvážlivci bez výjimky byli vláceni po soudech, když byli předtím obviněni z trestných činů zpronevěry. Tato obvinění nevinných sloužily skutečným pachatelům jako dokonalé krytí jejich trestných činů. Veřejnost měla na očích dnes a denně "trestní" stíhání domnělých pachtelů a byla tím uspokojena. Snad nikdo si neuvědomil, že všechna obvninění byla vznesena, aniž proběhla procedura soudních líčení a dokazování. Pro ty, kteří se odvážili vlámat této mafii do dveří, to znamenalo roky se vlekoucí peklo, kdy museli čelit falešným obviněním. Investigativci žalostně zklamali, když vycházeli z materiálů, jenž jim poskytla "justice". Podvržené "důkazy" zpracovali žurnalisti jako fakta, z nichž vycházeli. Svá obvinění vypálili předčasně. Zhlédli se ve verzi předložené kmotry. Ti byli jejich zdrojem infomací. Proto ani nereferovali průběh soudních líčení s těmito domnělými "pachateli". Osvobozujícími rozsudky jménem republiky by byli usvědčeni z naivity, když naletěli na podvrhy, podstrčené jim kmotry mafie, která má na svědomí stovky miliard rozkradených korun i obrovské hospodářské škody. Šlo z jejich strany o šíření falešných zpráv, což je trestné. A tak se o osvobozujících rozsudcích pro domnělé viníky dověděla jen úzká vrstva těch, co se o tyto kauzy zajímali. Tyto kauzy dopadly tak, že přímo posílily mafiánské struktury. Oběti mafie byly sice očistěny, ale ve skutečnosti byly odstaveny z dřívějších rozhodovacích pozic. Investigativci mají tedy na svědomí současný tristní stav naší společnoti. ...Mějte se hezky. .....PS: Napsal Jiří Přibyl.


 
Kdo se má bát božích mlýnů ?

Kdo se má bát božích mlýnů ?

Náhodou se mi dostal do rukou článek Markéty Chaloupské o obvinění 10 osob kvůli krácení daně se škodou 170 milionů Kč. Zaujala mě v něm dvě jména: uherskohradišťského multimilionáře Pavla Buráně, kterého jsem dosud považoval za nedotknutelného, ne-li přímo chráněného orgány státní moci, a jeho „pravé ruky“ Roberta Juřičky.

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Dopis ze dne 14. 1. 2022 zaslaný ministru průmyslu a obchodu Jozefu Síkelovi, premiéru Petru Fialovi, poslancům a senátorům – ti mají v rukou řešení. Občanskou veřejnost, neparlamentní strany a hnutí zveřejněním dopisu informujeme.

• Žádáme politiky, aby konali • Pracovní skupina „Energie není luxusní zboží“ zaslala politikům dopis • Navrhujeme řešení nastupující energetické krize

Poslední domácí zprávy