• Úterý, 19. říjen 2021
  • Svátek má Rukojmí Michaela

Očkování: dobrovolné, donucovací, nebo povinné?
Počet návštěv: 959

Očkování: dobrovolné, donucovací, nebo povinné?

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Ve věci očkování občanů , neboli tzv. vakcinace, se situace začíná značně vyhrocovat. Stále více se projevuje tlak vlády a státních orgánů na potřebu či nutnost očkování, stále se nabádají lidé, aby se nechali očkovat. V Česku běží ofciální kampaň za očkování s heslem Tečka za covidem, i když naše země není zdaleka jediná, kde je očkování prosazováno vládou a médii. Za tím účelem se vytvářejí nové centra pro očkování, očkování se přesouvá více do ambulancí, propaganda jede na plné obrátky. Nabízí se otázka, zda očkování občanů je záležitost politická, byznisu, nebo záležitost zdravotní? Očkování, tedy vakcinace lidí by měla potlačit, t.j. zabránit, či omezit možnost nákazy občanů virem Covidu-19, případně jeho mutací. Měla, ale je tomu skutečně tak?

Zjišťuje se stále více případů, že účinnost preventivního očkování  není zcela úspěšná ani bezpečná, spíše problematická. Lidé po očkování mají často různé více či méně závažné potíže jako vedlejší účinky vakcín, dokonce po prvním, ale i druhém očkování umírají. Očkovaní, i když nemají příznaky nemoci, jsou znovu nositeli viru, takže mohou virem nakazit další lidi, což se hlavně přičítá „nezodpovědným“ lidem, kteří se odmítají nechat očkovat. Jaká je tedy účinnost vakcín, jaké jsou jejich vedlejší účinky a kdy se projeví v plném rozsahu na zdraví člověka, když už nyní evidujeme jejich negativní následky?

Po výskytu koronaviru se nějakou dobu se mluvilo o potřebě nechat se očkovat, krátce nato se zjistilo, že je třeba se nechat očkovat dvakrát a z řad „odborníků“ či „znalců“ této problematiky se ozývají hlasy, že bude třeba se nechat „vopíchat“ ještě potřetí, ne-li dokonce každoročně, což potvrzují i někteří výrobci vakcín! Protože se vytváří a šíří další formy mutace, kde je záruka, že současné očkování bude stačit a nebude nutné se znovu a znovu nechat očkovat proti dalším případným mutacím viru Covidu-19? A co když těch mutací bude ještě několik, to bude nutné vždy další očkování, notabene neúčinné jako dosud? Vždyť to člověka může i zabít, bude-li se muset stále nechat očkovat, notabene bez záruky? Zvláště je-li evidentní, že US vakcíny, vyvinuté způsobem „horké jehly“, či jako „rychlokvašky“ nedávají záruku kvality. Proč se sami výrobci jistí soudní cestou, že nebudou hradit žádné odškodné v případě, že vakcíny budou mít vedlejší účinky na zdraví lidí? Apropó, lze vůbec Covid-19 kromě hospitalizace a vakcinace léčit v domácím prostředí? Podle amerického doktora, kardiologa a profesora medicíny Petera McCullougha se otázkou domácího léčení či způsobu léčení Covidu-19 v USA ani jinde ve světě de facto vůbec nikdo nazaobíral. Proto je prý situace taková, jaká je. Vakcinace není léčení, je to jen zdánlivé, falešné opatření proti další nákaze.

Vláda a ministerstvo zdravotnictví „tlačí na pilu“ když stále intenzivněji vybízí občany, aby se nechali očkovat. Nicméně, s ohledem na negativní zkušenosti s vedlejšími účinky vakcín, jejich nedostatečné účinnosti proti možnému nakažení a onemocnění vč. případů úmrtí není vyloučeno, že jich může přibývat. Kdo ponese zodpovědnost za tyto následky, když vláda a ministerstvo zdravotnictví, vybízející občany k očkování o těchto možných negativních dopadech a vedlejších následcích mlčí? Uvědomují si vláda a ministerstvo zdravotnictví následky svého nepromyšleného či neuváženého nátlakového jednání? Pro očkování je vytvářen velký propagační prostor, vkládají se do toho nemalé finanční prostředky, ale o možných problémech, resp. následcích po očkování nepadne ani slovo! Je mi skutečně líto všech lidí, kteří podlehli propagandě o potřebě se nechat očkovat vakcínami, které neskýtají žádnou jistotu či záruku a spíše vyvolávají obavy.

Z řad některých „zodpovědných“ a „uvědomělých“ lidí se ozývají hlasy, že lidé, kteří se nenechají očkovat, by měli být diskriminováni, případně „kriminalizováni“, neboť v případě, že očkování bude povinné, spáchali by trestný čin! Jiní zase prohlašují, že v demokracii existuje nejen lidské právo na svobodu a svobodné rozhodování, ale že existují také povinnosti. O tom nelze ani v nejmenším pochybovat, jenže má-li člověk vážné pochybnosti o činu, který se mu předkládá jako povinnost a jedná-li se o jeho zdraví, pak zcela jistě není povinen takovou „všeobecnou“ povinnost (viz uvědomělost) akceptovat! Pokud by to někdo vyžadoval, byla by to šikana, která je trestná!

Je třeba si uvědomit, že občané, kteří se nechtějí či odmítají očkovat, mají k tomu své důvody, mnohdy i zdravotní, včetně fóbie. Možná, že by nebylo od věci, kdyby orgány, které „neodpovědný“ přístup občanů kritizují, jejich důvody znaly. Možná by zjistili, že jejich odmítavý postoj k očkování je relevantní a opodstatněný. Ale považovat je za nezodpovědné, odsuzovat jejich osobní důvody, o kterých nemají ani ponětí, je neférové, nemorální, ne-li přímo šikanizující. Jde-li ve hře s vakcínami o byznys, pak lze považovat přístup státních orgánů za krajně nezodpovědný. (Nejen) farmaceutické firmy by neměly vlády nutit aplikovat vakciny jenom proto, že chtějí na zdraví lidí vydělávat. Farmář, který neprodá brambory také nenutí lidi kupovat shnilé brambory, aby neprodělal. Takový je prostě byznys. Nicméně v případě pandemie koronaviru by vakcíny jako byznys měly jít stranou a prvořadým zájmem by mělo být zdraví a životy lidí. A o tom lze zcela vážně pochybovat. Jenže jedna věc je, že „by měly jít“, druhá, že bohužel nejdou! V jedné písničce zpívá Juraj Kukura: „Nech brouka žít!“ jinými slovy, nechte na každém, ať se ve věci očkování rozhodne podle svého rozumu a svědomí!

Ještě jedna pozoruhodná poznámka: Premiér Andrej Babiš dnes (21.7.21) prohlásil, že cca v tuto neděli (25.7.21) prý dosáhneme proočkovanosti u deseti milionů občanů. Jak je tedy možné, že zhruba 38 až 40% občanů ČR

odmítá podstoupit očkování? Asi to bude Babišova „kachna na neděli“!

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

23.07.2021 12:14

Úplně vyděšený jsem se vrátil z dnešního nákupu. Staří očkovaní lidé, s nimiž jsem se o tom bavil, vypadají dnes hrůzostrašně. Jsou to trosky těch bytostí, jimiž byli před vakcinací. (Prosím, pomáhejme svým blízkým,rodičům a prarodičům v ohrožení života a všímejme si jejich zdravotního stavu). Zsinalé bytosti v předsmrtném zjevu mě doslova vyděsily. Jako by je smrt provázela. Domovy důchodců se z velké části vylidnily. Náhoda? Lékařka, která na to upozorňuje, je zkriminalizována. Je zřejmé, že pro staré, bezmocné lidi je vakcinace zdravotním rizikem. Jde o život. .......Mějte se hezky.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

23.07.2021 10:42

Jedná se jen o byznys farmaceutických firem,který politici podporují.Pravděpodobně jsou k tomu vybízeni nějakými pobídkami z řad nezákonných.Nedohaduji se o covidu,neboť mu nerozumím já a ani věhlasní "odborníci" z řad farmacie.Nějaký strach,se kterým tak rádi operují očkovaní,v mém odmítání nehraje žádnou roli.Nevěřím v účinnost těchto narychlo spíchlých vakcín,od kterých dávají ruce pryč nejen stát,ale i výrobci vakcín.Výzvy očkovaných ke kriminalizaci neočkovaných je ve své podstatě porušení ústavy a souvisejících zákonů ohledně podpory hnutí, směřující k podlačení občanských práv a svobod.Podobné zákony prosadil jistý Hitler a následky byly nedozírné.To snad nechceme!


 

23.07.2021 07:25

Ti, kteří fanaticky podporují vakcinaci, si pomáhají tvrzením, že očkování za socíku bylo povinné. ... Skutečnost? Nikdy neproběhlo očkování proti vzduchem se šířícím virům, ať to byly viry chřipky nebo žloutenky. Tyto viry neustále mění své složení, svůj genom. Boj proti vzduchem se šířící nákaze, infekci by byl bojem s větrnými mlýny. Mutace covidu jsou v reálném čase ještě rychlejší. Sledujeme boj s větrnými mlýny v přímém přenosu. Je zcela opomíjen zdravý životní styl, jeho propagace. Místo dostatečného pohybu zmanipulovaní lidé trčeli doma a tloustli. Výsledek se dostavil. Dramaticky stoupla úmrtnost. Většina ze zemřelých nezemřela na covid nebo s covidem, ale kvůli covidu a panující hysterii. O to víc mě potěšilo, že se vytvořila vrstva sportujících lidí, s nimiž se setkávám při turistice a běhu přírodou. Primární, co můžeme udělat pro své zdraví, je starost o psychickou i fyzickou pohodu. Mnoho lidí se chová pasivně. Spoléhají na léky. A to je špatně. Nemají fyzickou kondici. Svádí pak svou lenost na druhé. Ti přece mohou za to, že jsou v případě onemocnění ohroženi na životě. Farmaceutické lobby z nich mají větší zisk, tak lenost a tloustnutí podporují. Mají dnes skvělou výmluvu. Za jejich stav mohou ti, kteří je ohrožují. To, že ohrožují především sami sebe, si nepřipouští. Svou rozežranost, obezitu a vysoký krevní tlak mají dnes na koho svést. A tak je dnes všechno postaveno na hlavu. ...Mějte se hezky.


 
Bůh s námi, přátelé...

Bůh s námi, přátelé...

Jsem na Floře v Olomouci a celý den mám možnost komunikovat s lidmi, kteří mají rádi přírodní léčbu nebo hledají alternativu k lékům, které jim už nezabírají. Deziluze z lékařského stavu je více než zřejmá. Bohužel si za to lékaři mohou sami svou arogancí, neochotou vyslechnout si pacienta a bagatelizovat jeho potíže. Lékaři se lidem vysmívají za jejich pokusy porozumět sami vlastnímu tělu. Apriori odmítají zabývat se stravou a zkoumat vliv vitamínů a živin na naše zdraví.

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají šanci postavit vládu s důvěrou Sněmovny. Vítězí slepenec pěti nesourodých stran, jejichž předáci se v povolebním opojení radují jako děti, jež dostaly novou hračku: těší se, že  si se státem pěkně pohrají. A opájejíce se vítězoslávou, dávají najevo, že jen na nich záleží, zda se vítěznému ANO dostane důstojného zastoupení ve vedení Sněmovny. Tradiční slušnost v zacházení vítězů s opozicí není zaručena.

         P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

Bude Amerika existovat za dalších 10 či 20 let? Pravděpodobně nikoliv.

Pochopil jsem, že je s Amerikou konec, když blahosklonní a lhostejní hlupáci umožnili korupčnickému establishmentu ukrást prezidentské volby a za prvního muže pro agendu establishmentu nastolili nulu.

Poslední domácí zprávy

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají...